TJ Doksy - ARSENAL Česká Lípa 4:3 (2:1) (27.03.2015) - muži A

Sedmihorky - Hrádek 3:0

Mšeno - Skalice 1:2

Bozkov - Velké Hamry 1:0

Fotbal vrátil chlapci chuť do života (25.03.2015)

Na regionálním zpravodajském serveru i-noviny.cz vyšel článek o malém Míšovi, jemuž klub ARSENAL Česká Lípa výrazně pomohl v jeho nelehké situaci. Více zde.

Jiří Ješeta: Když na sobě budou kluci pracovat a plnit naše pokyny, pak budeme bodovat (24.03.2015) - muži A

O uplynulém víkendu v krajském přeboru odstartovaly jarní odvety. Fotbalisté českolipského Arsenalu se na své umělé trávě střetli s jedním z favoritů celé soutěže, Bozkovem. Domácí měli utkání slibně rozehrané, jenže nakonec se oba týmy rozešly smírně po remíze 3:3. „Po našich dvou chybách jsme nabídli Sokolu vyrovnání,“ litoval po zápase trenér Jiří Ješeta.

„Před zápasem bychom bod brali. Po nadějném začátku jsem ale trochu zklamaný, že jsme nevyhráli. Musím nicméně uznat, že Bozkov byl o něco fotbalovější. Byl to zápas o bojovnosti a zaplaťpánbůh, že jsme vydolovali alespoň bod,“ zhodnotil duel s Bozkovem kouč Jiří Ješeta, jenž vzápětí dodal:

„Vedli jsme 2:0, zkušenější mužstvo by si zřejmě tento výsledek už pohlídalo až do konce. Byla škoda, že jsme po našich dvou chybách nabídli soupeři vyrovnání. Poté, co Bozkov skóre dokonce otočil, to s námi vypadalo špatně, protože v tu chvíli byl Sokol na koni. Před hráči smekám klobouk, že utkání nezabalili a díky bojovnosti jej zvládli.“

Arsenal měl dobře nakročeno k zisku tří bodů, jenže nadějný náskok ztratil a nakonec se musel spokojit jen s plichtou. „Máme mladé mužstvo a ztráta dvoubrankového vedení zacloumá i se zkušenějším mančaftem. Poločas jsme nakonec odehráli na remízu a škoda naší chyby, po které jsme inkasovali třetí gól. V opačném případě by zápas mohl být i vítězný,“ myslí si trenér České Lípy.

Jaké poznatky přinesl duel s Bozkovem? „Zápas nám ukázal to, že když kluci na sobě budou pracovat a budou plnit to, co po nich chceme, tak budeme určitě bodovat a nemusíme se ani bát jezdit na hřiště soupeřů,“ věří v lepší budoucnost někdejší prvoligový fotbalista.

V příštím kole hostuje Česká Lípa v Doksech, kde se odehraje pikantní okresní derby. „Kluci se mezi sebou znají, takže to bude určitě vyhecované. Co se týče kádru, tak Doksy mají asi kvalitnější hráče, než máme my. Jedná se ovšem o derby a tam se všechno smaže. Doufám, že se nám podaří v Doksech bodovat,“ uzavřel pozápasový rozhovor lodivod Arsenalu Jiří Ješeta.

AUTOR: Michal Šandor

Rozpis tréninků a utkání na 13. týden (23.03.2015)

Na následujícím odkazu naleznete rozpisy tréninků a utkání na tento týden. Zde.

ARSENAL - Bozkov 3:3 (2:2) (20.03.2015) - muži A

Branky: 21. a 59. Vodrážka, 12. Valta - 22. Červený, 26. Bém z pen., 52. Aster. Rozhodčí: Bohatý - Hnětynka, Kadlec. ŽK: Rataj, Vodrážka, Burian - Tůma, Aster, Prousek, Mazánek, Burnus, Močkovský. Diváci: 100.

Sestavy:

Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Ladra st., Rataj, Horák - Čonka, Ladra ml. (82. Kliment), Vodrážka, Valta - Burian, Karlík (72. Švehla). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Bozkov: Kanaval - Bém, Prousek, Tůma, Plátek - Mazánek, Červený, Vanc (34. Burnus), Krejčík - Močkovský, Aster. Trenér: Milan Mayer.

Další utkání 16. kola:

Višňová - Velké Hamry 2:2

Hrádek - Mšeno 2:2

Chrastava - Sedmihorky 2:0

Semily - Železný Brod 2:1

Pěnčín-Turnov B - Košťálov 4:1

Skalice - Doksy 1:7

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

Michal Šandor - reportáž z utkání

V prvním jarním utkání hostili českolipští fotbalisté třetí tým tabulky Bozkov a papírové předpoklady hovořící o vyrovnaném utkání se potvrdily do puntíku. V průběhu prvního poločasu se domácí dostali do dvoubrankového vedení, o které však později přišli, když Bozkov stav zápasu otočil ve svůj prospěch. Tomáš Vodrážka ale perfektní ranou z přímého kopu zachránil alespoň remízu 3:3.

První vážnější šance hned skončila gólem. Burian běžel sám na brankáře Kanavala, jenže místo zakončení volil přihrávku na vedle nabíhajícího Lukáše Valtu, který celou akci zakončil do prázdné branky. Hosté kontrovali Bémem, který však mířil nad. V 21. minutě se na středu hřiště zmocnil míče Tomáš Vodrážka, který protancoval kolem tří protihráčů a posléze zvýšil na 2:0.

Sokol ale přispěchal s bleskovou odpovědí, zpoza vápna vystřelil Petr Červený, který vrátil Bozkov zpět do hry. Na opačné straně hřiště zkoušel své střelecké štěstí Čonka, jenže jeho zajímavý pokus skončil těsně mimo. Vzápětí se ve vlastním pokutovém území provinil proti pravidlům Rataj, který nedovoleně zastavil pronikajícího Červeného a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jiří Bém.

Misky vah na stranu Bozkova převrhl v 52. minutě Pavel Aster, jenž ve vápně nastavil placírku a usměrnil hrací předmět za Chadrabova záda. Svěřenci trenéra Milana Mayera byli po obrátce ve skóre rázem na koni, z něhož ovšem byli v 59. minutě znovu sesazeni. Bozkovští totiž porušili všechny fotbalové regule a Tomáš Vodrážka nechytatelnou dělovkou z přímého kopu znovu vyrovnal.

Poslední větší šanci v utkání měl Červený, který z šestnáctky hlavičkoval mimo zařízení. Tři minuty před koncem se o větší rozruch postarala dvojice Burian – Močkovský, kteří se vzájemně pošťuchovali před rozehráním volného přímého kopu. Rozhodčí Bohatý však oba aktéry uklidnil žlutou kartou. Arsenal tak remizoval s Bozkovem 3:3.

Ohlas trenéra:

Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Před zápasem bychom bod brali. Po nadějném začátku jsem ale trochu zklamaný, že jsme nevyhráli. Musím nicméně uznat, že Bozkov byl o něco fotbalovější. Byl to zápas o bojovnosti a zaplaťpánbůh, že jsme vydolovali alespoň bod.“

AUTOR: Michal Šandor

Lukáš Valta: Uděláme vše pro to, aby KP zůstal i nadále v České Lípě (20.03.2015) - muži A

Rozhovor se záložníkem Lukášem Valtou na CL Sport zde.