B L A H O P Ř E J E M E   k   narozeninám. (23.10.2014)

25  10. slaví 26. narozeniny Marek Burian, hráč A mužstva

Blahopřejeme.

Rozpis tréninků a utkání na týden (20.10.2014)

Kliknutím na následující odkaz otevřete rozpis tréninků a utkání na 43. týden 2014: T43

Rozpis utkání na 43. týden 2014 U43

.

Trenérské obsazení mládežnických družstev pro sezónu 2014/15 zde

Arsenal Česká Lípa - FK Pěnčín - Turnov 3:2 (0:1) (20.10.2014) - starší dorost

Sestava: Chládek - Tomíček, Rosenberg, Urban, Copko - Mígl, Ladra - Karlík, Ráž, Kašpar - Ruč.
(střídali - Rada, Šesták, Franko, připraven Holub)
Branky - Ladra, Kašpar, Karlík
Trenéři - Roman Ladra, Martin Šimon
Vedoucí - Petr Sobotka

Velmi pohledné utkání s dramatickým koncem bylo k vidění v nedělním dopoledni na UMT u Ploučnice, kam zavítalo vedoucí mužstvo KP U19 celek FK Turnov. Tento tým se může pyšnit jak nejlepší obranou, tak nejlepším útokem soutěže a za sedm dosud odehraných kol ztratil pouze 2 body za remízu. Naši dorostenci nastoupili v nejsilnějším možném složení a na herním projevu týmu to bylo znát.
Utkání bylo hrané ve velmi dobrém tempu, oba týmy chtěly vyhrát, šance se střídali na obou stranách.
Turnov vsadil na dlouhé nakopávané míče za obranu, na které nabíhali jejich rychlonozí útočníci, naše obrana s tím měla veliké potíže, ale výborně reagující brankář Chládek a rychlost obránců Tomíčka a Urbana nedovolila hostům vstřelit více než 1 gól, který znamenal, že hosté šli do kabin s vedením 0:1. I náš tým měl šance, ale nepřesná koncovka a výborně chytající hostující brankář změnu stavu nepovolil.
Ve druhém poločase naši dorostenci postupně přebírali otěže utkání a bylo jen otázkou času, kdy přijde vyrovnávací branka. To se povedlo Markovi Ladrovi, který vyrovnal stav utkání na 1:1. Dále se hrál oboustranně útočný fotbal, oba týmy toužily po 3 bodech, útok střídal útok, oba týmy se předháněly v zahazování i těch nejvyloženějších šancí. Přesto šel do vedení náš tým, když po závaru před brankou se nejlépe zorientoval Jan Kašpar a poslal náš tým do vedení - 2:1. Hosté se však nevzdali a ještě než vyprchala radost z vedoucího gólu, srovnali celkem šťastně na 2:2. Ani s tímto stavem, se žádný z týmů nespokojil, touha po vítězství byla veliká.
Rozhodnutí padlo v 88.minutě utkání, v pokutovém území doputoval míč k Tomášovi Karlíkovi, který pohotovou střelou k tyči celé utkání rozhodl a zajistil tak našim dorostencům 3 body za výhru 3:2.
Všem hráčům patří poděkování za výborný výkon nad velmi kvalitním soupeřem.
(Karel Machač)

TJ Spartak Chrastava - Česká Lípa 2:1 (0:0) (20.10.2014) - muži A

Českolipský tým sahal po bodu

Chrastava – Lípa zajížděla v sobotním odpoledni k lídru krajské soutěže Spartak Chrastava. O výsledku se rozhodlo v posledních minutách, kdy rozhodčí Bohatý odpískal ruku mladíčka Mígla, který si ji nakopl při odkopu míče z vápna.

Domácí trenér Petr Rozmajzl k utkání řekl „ Dnešní utkání bylo z obou stran fotbalově kvalitní. Chvilkami byla lepší Lípa, chvilkami jsme byli lepší my.      O výsledku rozhodl šťastnější závěr utkání v neprospěch.“

Prvně ohrozil soupeřovu branku Švec, kdy z dvaceti metrů mířil těsně vedle branky. O několik minut později si do vápna naběhl domácí Kouba, jenže ve skluzu netrefil míč. Ve 22. minutě se blýskl svým zákrokem českolipský gólman Kluch, když vyrazil tvrdou střelu Koubka. Pak přišla pěkná akce Lípy, Burian našel ve vápně Mígla, ten hlavou poslal míč jen do náruče domácího gólmana.  První poločas skončil bezbrankově.

Po deseti minutách druhé půle vyslal Rozmajzl nebezpečnou střelu na Klucha, ten ji bravurně zlikvidoval. V následných minutách mohl otevřít skóre Kaňkovský, kdy z trestného kopu vyslal přízemní střelu na domácí branku, brankář Kosiewicz byl na místě. Jediného gólu se Lípa dočkala v 74. minutě po trestném kopu, kdy Kaňkovský přistrčil míč Vodrážkovi, ten vystřelil, míč se odrazil ke Klimentovi a ten dal na 1:0. Jenže domácí hned z protiútoku ukázali svoje kvality, kdy Kouba prostřelil českolipského brankáře 1:1. Pak přišla pro Lípu smolná minuta. Mládíček  Mígl ve snaze vykopnout míč z vápna si nastřelil ruku. Rozhodčí Bohatý kupodivu všech odpískal pokutový kop, který se štěstím proměnil Rozmajzl 2:1. V závěru Lípa neudržela nervy a byly z toho dvě červené karty. Českolipský trenér Jiří Ješeta k tomu všemu řekl: „ První poločas jsme odehráli dobře, vytvořili jsme si nějaké šance. Drželi jsme remízu. Ve druhé půli jsme šli do vedení, ale hned z protiútoku jsme dostali gól na 1:1. Což je naše velká bota. To není první zápas, kdy jsme neudrželi vedení. K penaltě a červeným kartám se radši vyjadřovat nebudu.“

Branky: 74.Kliment – 74.Kouba, 86.Rozmajzl (PK), ŽK 3-3, ČK 0-2, rozhodčí Bohatý

Sestava domácích : Kosiewicz – Rozmajzl P., Vávra (77.Cusnír), Žemlička, Kouba, Vodička (Duriš), Abraham, Rozmajzl M., Bartoš, Řezka (90.Šipula), Uzel

Sestava hostí: Kluch – Horák, Vodrážka, Rataj, Švec, Kaňkovský (86.ČK) –Burian, Kliment (91.ČK), Mígl – Věchet, Reichelt ( 87.Ladra)

Pěnčín-Turnov B - Bozkov     1:2 (0:2)

Jablonné/Varnsdorf - Česká Lípa/Zákupy U17 4:1 (2:1) - mladší dorost (20.10.2014) - mladší dorost

Sestava: Bláha - Stummer J.,Hrdlička,Košvanec,Patka,Pečenka,Novák,Cagáň,Ouzký,Jakeš,Stummer T.,Šefčík,Kasinec,Dufek,Číž

Trenér: Petr Čihák

K dalšímu mistrovskému zápasu jsme zajížděli do Jablonného. Zápas jsme začali velmi aktivně, ale nevedlo to k žádné vyložené akci. A když se domácí dostali k první příležitosti,zahrávání rohového kopu, naši hráči neuhlídali na malém vápně domácího hráče bylo to 1:0. Poté se hra vyrovnala a odehrávala především uprostřed hrací plochy což nevedlo k výrazným šancím. K ojedinělému ohrožení domácí branky jsme se dostali až při rohovém kopu který perfektně zahrál Pečenka a míč k úžasu všech skončil přímo v síti domácího brankaře. Bohužel chvilku po vyrovnání domácí rozehrávali trestný kop a míč, který se po několika nešťastných odrazech dostal až k osamocenému útočníkovi domácích, který již neměl problém ho dostat za záda bezmocného Bláhy. Do poločasu se již výrazného nedělo. V druhé půlce byl souboj vyrovnaný ale bohužel jsme nabídli soupeři několik rohových kopů po sobě a jeden z nich domácí využili přesnou hlavičkou k tyči jako v prvním poločase. Poté jsme všechny síly vrhly do útoku ale i když jsme si vytvořili tlak bohužel jsme ho nevyužili gólově což potrestal soupeř rychlým protiútokem. Na toto už hráči nedokázali zareagovat a musím uznat, že i přes věkový rozdíl, byl soupeř lepší.
Našim hráčům patří i přesto velký dík, protože nastoupili proti soupeři o  1-2 roky starším a předvedli statečný a bojovný výkon.
Toto zaváhání musíme odčinit v dalším utkání proti Doubí.

Cvikov - Arsenal A 12:6 (20.10.2014) - Přípravka mladší B