Tabulka po 7.kole

jaro 2014
Tanvaldsko B - Česká Lípa B 4:3 (2:2) (12.10.2014) - mladší žáci B

Branky: Šlechta 2, Kučera

Sestava  :  Martin Bodi  - Šmíd Jakub, Hudec Ivan, Češka Filip  -  Kučera Dominik, Kulha Martin  -   Šlechta Petr, Kubát Dušan  -  Machač Filip, Pobuda Jakub, Trégr Václav. Trenéři : Skládaný Pavel, Pobuda Antonín

Až v šestém mistrovském utkání pocítili naši kluci hořkost porážky na půdě Tanvaldska. Tak, jak je naším zvykem, začali naši borci utkání vlažně a domácí se ujali vedení. Postupem času byla vidět naše větší sehranost a utkání jsme otočili na dva jedna. Bohužel chybami v obraně jsme umožnili soupeři vyrovnat a tak i skončil první poločas. Přes nabádání, že celou hru soupeře dělají jejich dva hráči, opět jsme je neuhlídali a Tanvaldsko šlo do vedení. Nemůžeme říci, že by naši kluci nebojovali, ale po další individuální chybě ( Jakub Pobuda) nám soupeř odskočil z pokutového kopu o dvě branky. I přes tento nepříznivý stav jsme zabojovali a snížili. Zápas jsme si prohráli sami, protože několik velmi dobrých situací naši hráči řešili až moc individuálně, místo aby přihráli lépe postavenému spoluhráči, který by zakončoval i do prázdné branky. Přes porážku musíme hodnotit zápas pro naše kluky jako poučný. Hráli jsme se soupeřem o rok starším, který nás v určitých situacích přetlačil a balony prakticky nakopával, na což jsme odpovídali kombinací a větší technickou vyspělostí. Neradi chválíme, ale naše posily ze Žandova zaslouží  pochvalu za přístup k utkání.

Text : Antonín Pobuda

Arsenal Česká Lípa B - Pěnčín–Turnov B 14:0 (6:0) (05.10.2014) - mladší žáci B

Sestava -  Machač Filip  -  Pobuda Jakub, Hudec Ivan, Češka Filip  -  Kučera Dominik, Kul´ha Martin  -  Šlechta Petr, Kubát Dušan  -  Koutský Martin, Trégr Václav, Šmíd Jaku. Trenéři Skládaný Pavel, Pobuda Antonín.

Branky: Kučera a Kubát po 3, Hudec, Kul´ha a Šlechta po 2, Šmíd, Češka

V našem pátém mistrovském utkání k nám v neděli 5.10. 2014 zavítali mladší žáci z Pěnčína – Turnova. Jak naznačuje celkový výsledek jsme utkání zcela ovládli a nebýt naší slabší koncovky (stálý problém) mohlo do branky soupeře padnout daleko více gólů. Naši kluci si po dvou těžkých utkání opět hezky zakombinovali a některé akce nás pohladili po duši. Trenéři vyzkoušeli některé varianty sestavy, aby si naši hráči vyzkoušeli i posty, na kterých normálně nehrají. Závěrem se dá říci, že to byl dobře odehraný zápas se spoustou hezkých branek.

Text : Antonín Pobuda

Lokomotiva Česká Lípa - Arsenal Česká Lípa 5:9 (01.10.2014) - mladší žáci B

Branky: Šlechta 3, Kubát 2, Machač 1, Šmíd 1, Trégr 1, Češka 1
Sestava: Bodi - Pobuda, Hudec, Trégr - Šlechta, Češka - Kubát, Machač - Volek, Šmíd, Kuľha
Trenéři - Skládaný, Pobuda

Na přípravné utkání si dnes odskočili "za koleje" naši mladší žáci B, kde se utkali s mladšími žáky Lokomotivy.
K vidění bylo velmi pěkné utkání s pohlednými akcemi na obou stranách, okořeněné krásnými brankami.
Spokojenější po utkání byli svěřenci trenérů Skládaného a Pobudy, kteří nakonec svého soupeře přestříleli 9:5.
Pochválit můžeme kluky za kolektivní výkon, podpořený i výbornými individuálními výkony některých hráčů.
(text - Karel Machač)

Jablonec D - Česká Lípa B 5:6 (1:3) (28.09.2014) - mladší žáci B

Branky: 8. a 20.  Šlechta, 5. a 55. Kučera, 28. Trégr, 38,. Kul´ha.
Sestava: Machač – Pobuda, Hudec, Trégr – Kučera, Češka – Šlechta, Kubát – Šmíd, Kul´ha. Trenéři: Antonín Pobuda a Pavel Skládaný

V neděli 28.9. 2014 jsme zajeli k mistrovskému utkání do Jablonce. Utkání bylo zcela vyrovnané. Hráči Jablonce (vesměs ročník 2004) nás překvapili velice kvalitní hrou v poli a naši hráči poprvé v tomto roce narazili na více než zdatného soupeře. Dá se říci, že jedině díky naší větší fyzické vyspělosti jsme utkání po velkém boji dotáhli do vítězného konce. Na druhou stranu naší nepřesnou a někdy i labilní hrou s řadou nepřesností jsme hráčům Jablonce vždy po našem dvoubrankovém vedení umožnili se dostat do zápasu. Nelze z našeho mužstva nikoho pochválit, protože, a to bez výjimek, jsme celkově sehráli nejslabší utkání.
(Antonín Pobuda)

Česká Lípa B - Nový Bor B 4:1 (2:0) (20.09.2014) - mladší žáci B

Branky Kučera 2, Češka, Hudec. Rozhodčí Copko.
Česká Lípa: Bodi – Češka, Hudec, Trégr – Šlechta, Kučera – Kul´ha, Kubát – Pobuda, Pospíšil, Koutský, Šmíd. Trenéři Pavel Skládaný, Antonín Pobuda.
Nový Bor:  Janačík - Bret, Kašpar, Svoboda, Engelhart, Kašťák, Šešina, Uhlíř, Vorlík, Stehlík, Pokorný, Kalenda. Trenér Petr Bret.

Ve třetím mistrovském utkání krajského přeboru mladších žáků jsme v sobotu 20.9.2014 přivítali na našem stadionu tradičního soupeře z Nového Boru.
Utkání proběhlo za mírné převahy našich chlapců, kdy zejména v prvním poločase jsme měli více ze hry a výsledek v poločase mohl být výraznější. Neproměnili jsme řadu šancí (mimo jiné penaltu) a ke vstřelení dalších branek nám chyběla finální přihrávka a větší klid při zakončení i trochu smůly, když jsme nastřelili dvakrát břevno.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala, i když jsme měli stále více ze hry. Soupeř několikrát nebezpečně ohrozil naši branku a jen díky našemu brankáři vstřelil pouze jeden gól, ale až za stavu 4:0.
Zápas nám ukázal, že musíme stále pracovat na zlepšení přechodu do útoku, finálních přihrávkách a zejména zakončení.
(Antonín Pobuda)