Tabulka po 7.kole
7. Sedmihorky B 9
8. Pěnčín-Turnov B 3
9. Semily B 0*

Arsenal Česká Lípa B U13 – RSKM Tanvaldsko B U13 13:0 (6:0) (26.04.2015) - mladší žáci B

Branky: Kubát 4, Kuľha 2, Volek 2, Kučera 2, Šlechta 1, Češka 1, Pobuda1

Sestava: Bodi – Pobuda, Kuľha, Hudec– Kučera Dominik, Šlechta – Volek, Kubát (Machač, Kučera Denis, Češka)

Trenéři: Antonín Pobuda, Pavel Skládaný

Vysoká výhra nad týmem, který naše mužstvo jako jediný tým soutěže porazil. Soupeř nebyl kompletní, přesto to nesnižuje výborný výkon našeho týmu. Některé góly padly po krásných kombinacích doslova do prázdné branky. Střelecky se nejvíce dařilo Dušanovi Kubátovi, který 4 branky dal a ještě přihrával spoluhráčům.

(Text: Karel Machač)

Tabulka zápasů - mladší žáci B
podzim 2014
FK Pěnčín-Turnov B U13 – Arsenal Česká Lípa B U13 2:13 (2:3) (18.04.2015) - mladší žáci B

Branky: Kučera 4, Šlechta 3, Kubát 3,Volek 2, Kuľha 1

Sestava: Machač – Pobuda, Kuľha, Češka – Kučera, Šlechta – Volek, Kubát (Trégr, Hudec)

Trenér: Antonín Pobuda

Další mistrovský zápas jsme sehráli 18.4. 2015 v Turnově. První poločas asi pod dojmem, že hrajeme s předposledním týmem tabulky, jsme zcela podcenili. Naši hráči neplnili pokyny, které jsme si před utkáním řekli a mysleli si, že soupeře porazíme hrou na půl plynu. Toto se nám samozřejmě vymstilo a poločas po vyrovnané hře skončil 2  : 3 v náš prospěch.

Po opravdu důrazné domluvě trenéra se výkon našich kluků diametrálně změnil. Nasazením a fotbalovým umem, jsme soupeře zcela přehráli a řadou krásných akcí  a deseti brankami potvrdili roli favorita.

Pochválit naše mužstvo mohu pouze za druhý poločas, kdy do hry vložili srdíčko, tradiční bojovnost a fotbalovost.

(Text: Antonín Pobuda)

Arsenal Česká Lípa B U13 - FK Baumit Jablonec D U13 6:4 (3:1) (12.04.2015) - mladší žáci B

Branky: Volek 2, Kučera 2, Kuľha 1, Hudec 1
Rozhodčí: Copko
Sestava: Bodi – Pobuda, Hudec, Češka – Kučera, Kuľha – Volek , Šmíd (Štěrba)

Trenéři: Pobuda Antonín, Skládaný Pavel

Další mistrovské utkání na domácí půdě jsme sehráli s velice silným soupeřem z Jablonce. Byli jsme si vědomi, že kluci z Jablonce jsou o rok mladší, ale velice sehraní a že nás čeká těžký zápas. Proto jsme našim svěřencům, kteří nastoupili bez několika opor (Petr Šlechta, Dušan Kubát, Filip Machač, Denis Kučera) naordinovali velký pressing po celém hřišti, čímž jsme soupeře zaskočili a brzy vedli dva nula. Potom se hra vyrovnala, Jablonec snížil, ale poločas jsme dotáhli k vedení tři jedna. Druhý poločas jsme opět zahájili lépe a  přidali  další branku, ale jako by nás to uchlácholilo a po velkých chybách a naší nedůsledností soupeř manko vyrovnal. Až v závěru se naši kluci probrali

a dvěma brankami rozhodli o vítězství.

Ještě jednou bych chtěl vyzdvihnout kvalitu soupeře a velkou bojovnost našich borců, kteří si sáhli až na dno svých sil a poděkovat jim za vůli po vítězství.

(Text: Antonín Pobuda)

FC Nový Bor B - Arsenal Česká Lípa B 2:4(1:3) - mladší žáci B (06.04.2015) - mladší žáci B

Branky: Kubát 2, Volek 1, Šlechta 1

Sestava - Machač - Hudec, Kuľha, Češka - Kučera, Šlechta - Kubát, Volek

(průběžně střídali - Pobuda, Kučera Denis, Šmíd, Trégr)

Trenéři - Pobuda Antonín, Skládaný Pavel)

Cenné vítězství nad tradičním soupeřem a upevnění 1.místa v tabulce.

Za týden čeká naše mladší žáky B přímý souboj o první místo se soupeřem z Jablonce.

(Antonín Pobuda)

Arsenal Česká Lípa B – SK Semily B mladší žáci U12 15:0 (7:0) (30.03.2015) - mladší žáci B

Sestava: Filip Machač (druhý poločas Martin Bodi) - Jakub Pobuda, Dominik Kučera, Filip Češka - Ivan Hudec, Petr Šlechta,  Matouš Volek, Dušan Kubát - Denis Kučera, Jiří Štěrba, Martin Bodi (druhý poločas Filip Machač)

Branky: Volek 4, Dominik Kučera 3, Hudec 2, Machač 2, Pobuda 1, Kubát 1, Šlechta 1, Denis Kučera 1

Trenéři: Pavel Skládaný, Antonín Pobuda

Naše první jarní mistrovské utkání jsme sehráli na domácí půdě s mladšími žáky Semily B. Utkání proběhlo zcela v naší režii, což dokazuje celkový výsledek. Nejslabší celek soutěže nic nepředvedl a  branek v jeho síti mohl být i větší. Celkově musím všechny naše kluky pochválit za nasazení, hezké akce a přes jasný průběh zápasu, snahu hrát pohledný fotbal. Přesto bych chtěl jednoho hráče vyzdvihnout a to Jirku Štěrbu (ročník 2004), kterého jsme si půjčili z mladší přípravky A, který se herně zcela vyrovnal svým spoluhráčům.

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

Text: Antonín Pobuda

Halový turnaj Děčín (01.03.2015) - mladší žáci B

Naši mladší žáci B - U12 se v sobotu zúčastnili velmi slušně obsazeného turnaje v Děčíně, kde obsadili konečné 4. místo.
Tým byl vlivem nemocí značně oslaben a do Děčína odcestoval bez šesti hráčů (Hudec, Kučera, Kuľha, Bodi, Pobuda a Šmíd) a bez obou svých trenérů (Pobuda, Skládaný). Jenom díky přátelské výpomoci velmi dobře spolupracujícího klubu Spartak Žandov, který nám "zapůjčil" dva hráče a v roli kouče vypomohl i žandovský trenér Václav Trégr, jsme nemuseli turnaj odhlásit.
Někteří hráči odehráli turnaj prakticky bez střídání a na jejich výkonech to bylo pochopitelně znát.
První tři místa obsadily týmy hrající žákovskou ligu, naše čtvrté místo bylo v dané chvíli asi maximum.

Pořadí:
1) FK Ústí nad Labem
2) FAŠV Varnsdorf
3) FK Junior Děčín
4) Arsenal Česká Lípa
5) TJ Chlumec
6) FK ČL Neštěmice

Turnaj jsme odehráli s těmito výsledky:

Arsenal - Chlumec 2:2 (Šlechta)
Arsenal - Ústí na Labem 2:4 (Kubát 2)
Arsenal - FAŠV Varnsdorf 0:0
Arsenal - Junior Děčín 2:3 (Kubát 1, Volek 1)
Arsenal - FK Neštěmice 4:1 (Kubát 1, Šlechta 1, Kučera Denis 1, Volek 1)

Sestava:
Machač - Češka, Trégr - Volek - Šlechta, Kubát (Růžička, Kučera Denis)
Trenéři - Machač, Trégr

Všem hráčům patří poděkování za dnešní předvedené výkony, všechna utkání byla velmi vyrovnaná, i v utkání s pozdějším vítězem z Ústí nad Labem náš tým vedl 2:1, ale soupeř svou kvalitu nakonec ukázal.

Fotografie týmu zde.

AUTOR: Karel Machač