Návštěvy stránek


Partneři LKFS

 

Město Česká Lípa je poskytovatelem finančního příspěvku na celoroční činnost.

Fotbalové informace

Výsledky a statistiky najdete na stránkách

Českolipský sportovní portál

Stálý nábor hráčů  do klubu                        (klikni na znak)

Kalendář
 

Partneři
Tabulka po 13.kole
1. Semily 24
2. Chrastava 23
3. Bozkov 23
4. Doksy 23
5. ARSENAL ČL 22
6. Železný Brod 20
7. Višňová 19
8. Pěn-Turnov B 18
9. Sedmihorky 17
10. Velké Hamry 16
11. Mšeno 15
12. Košťálov 13
13. Hrádek 12
14. Skalice 10


Musíme zapracovat na práci s míčem a tvrdosti, říká trenér Jiří Ješeta (01.02.2015) - muži A

Českolipští fotbalisté mají za sebou první přípravné utkání, v němž nestačili na Mnichovo Hradiště, jemuž podlehli 1:4. „Výsledkově se nám zápas nepovedl, ale nevěšíme hlavu,“ burcuje nejen své svěřence trenér Jiří Ješeta. Ten do utkání s účastníkem I. A třídy Středočeského kraje vyslal i šest dorostenců.

„Výsledkově se nám zápas nepovedl, ale zase na druhou stranu jsme hráli s šesti čistokrevnými dorostenci, kterým ještě chybí zkušenosti. Samozřejmě, že nevěšíme hlavu, protože je před námi ještě hodně duelů, v nichž si kluci budou zvykat na dospělý fotbal,“ věří v lepší zítřky českolipský kouč.

„Před utkáním jsme byli v takové fázi přípravy, kdy jsme s balónem moc nepracovali, ale ostatní mužstva jsou na tom asi stejně. Musíme zapracovat na práci s míčem a na hře tělem v osobních soubojích, protože proti Mnichovu Hradišti jsme dostali zbytečně nakopáno. Mladí kluci ještě neumí všechno v soubojích prodat.“

Jsou v jednání nějaké posily? „Co se týče příchodů, tak tam nejsem moc velký optimista. Uvidíme, jestli se domluvíme s Lukášem Mikysou. Jinak jsou u nás někteří hráči na zkoušce, ale v jejich případě ještě nemá smysl dělat nějaké závěry,“ uzavřel pozápasový rozhovor Jiří Ješeta.

AUTOR: Michal Šandor

 Tabulka zápasů - muži A
datum čas domácí­ hosté výsledek
21.03.201515:00ČESKÁ LÍPABozkov   
28.03.201516:00DoksyČESKÁ LÍPA   
04.04.201516:30ČESKÁ LÍPAMšeno   
11.04.201516:30SedmihorkyČESKÁ LÍPA   
18.04.201517:00ČESKÁ LÍPAŽelezný Brod   
25.04.201517:00KošťálovČESKÁ LÍPA   
02.05.201517:00ČESKÁ LÍPAPěnčín-Turnov B   
09.05.201517:00SemilyČESKÁ LÍPA   
16.05.201517:00ČESKÁ LÍPAChrastava   
23.05.201517:00HrádekČESKÁ LÍPA   
30.05.201517:00ČESKÁ LÍPASkalice   
07.06.201517:00VišňováČESKÁ LÍPA   
13.06.201517:00Velké HamryČESKÁ LÍPA   
podzim 2014      
ARSENAL - Mnichovo Hradiště 1:4 (0:2) (31.01.2015) - muži A

Branky: 66. Čvančara - 15. a 25. Radačovský, 80. Krejza, 90. Mlynka. Rozhodčí: Řeháček ml. Bez karet. Diváci: 30.

Česká Lípa: Pavlíček - Tomíček, Rataj, Ladra st., Urban - Burian, Mígl, Ladra ml., Valta - Reichelt, Karlík (Příhoda, Čvančara, Pažout). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Mnichovo Hradiště: Ježek - Špetlík, Horák, Hofman, Zajíček - Radačovský, Krejza, Vegricht, Lakatoš - Hrdina, Mlynka (Pilc, Hájek, Tomašov, Pokorný). Trenér: Jan Broschinský.

Michal Šandor - reportáž z utkání

Svěřenci trenérů Jiřího Ješety a Stanislava Kouřila si na úvod přípravy pozvali účastníka I. A třídy Středočeského kraje, s nímž na umělé trávě Městského stadionu svedli zajímavou bitvu. Nakonec se však z vítězství radovali hosté, dvěma trefami se pod výhru Středočechů podepsal Jakub Radačovský. Jediný gólový úspěch České Lípy obstaral Jakub Čvančara.

V sestavě České Lípy se po hromadném exodu hráčů objevilo šest dorostenců, mezi nimiž věkově vyčnívali matadoři Vlastimil Rataj a Roman Ladra, který v současné době trénuje starší dorost. V úvodu utkání byli Českolipští blízko vedoucímu gólu, ale Burian mířil z trestného kopu těsně vedle. Hosté kontrovali v 8. minutě, ale na centr Špetlíka Krejza nedosáhl.

Na opačné straně hřiště se do zakončení dostal Reichelt, který však hlavičku nenasměroval mezi tyče. Následně musel být v permanenci Pavlíček, jenž zneškodnil pokus Tomašova. V 15. minutě už ale kapituloval. Po rohovém kopu Hofmana vystřelil Jakub Radačovský, na jehož ránu si sice Pavlíček sáhl, ale míč do bezpečí odvrátit nedokázal.

Stejný hráč se prosadil i o deset minut později, kdy zakončil svůj únik po levé straně. O menší vzrušení se pak postaral Horák, který bleskově rozehrál volný přímý kop a Pavlíček měl co dělat, aby jeho překvapivou střelu uzmul do rukavic.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům, Hájek trefil tyč a Krejzu vychytal Pavlíček. Českolipský brankář si bezchybně počínal i proti Pilcovi a Radačovskému. Vzápětí se v obrovské šanci ocitl Valta, který sám před Ježkem nedokázal usměrnit kulatý nesmysl do sítě. Po něm zahrozil i Burian, jehož ránu vyrazil Ježek na roh.

Po rozehrání této standardní situace se už domácí dočkali, na centr si vyskočil Jakub Čvančara, který přesnou hlavičkou snížil. V 80. minutě ale Středočeši udeřili potřetí, Filip Krejza přesnou střelou poslal Mnichovo Hradiště do dvoubrankového vedení. S blížícím se koncem zápasu byli hosté stále agilní, Radačovský Pavlíčkovu svatyni sice přestřelil, ale těsně před závěrečným hvizdem se do prázdné branky trefil Milan Mlynka, který uzavřel konečné skóre na 4:1 pro Mnichovo Hradiště.

Ohlas trenéra

Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Výsledkově se nám zápas nepovedl, ale zase na druhou stranu jsme hráli s šesti čistokrevnými dorostenci, kterým ještě chybí zkušenosti. Samozřejmě, že nevěšíme hlavu, protože je před námi ještě hodně duelů, v nichž si kluci budou zvykat na dospělý fotbal.“

AUTOR: Michal Šandor

ví­ce >>

Zimní příprava A mužstva (28.01.2015) - muži A

12. 1.    Zahájení tréninků                                                                                                                        

31. 1.       ARSENAL - MNICHOVO HRADIŠTĚ                           1:4

7. 2.        ARSENAL - CVIKOV                                                        15,00 hod.

14. 2.      ARSENAL - VARNSDORF U 19                                    11,00 hod.

21. 2.      ARSENAL - ŠTĚTÍ                                                            11,00 hod.

28. 2.      ARSENAL - VILÉMOV                                                     15,00 hod.

7. 3.        ARSENAL - RUMBURK                                                  15,00 hod.

14. 3.      ARSENAL - BUKOVANY                 POHÁR                 13,00 hod.

21. 3.      ARSENAL - BOZKOV           MIST.UTKÁNÍ                   15,00 hod

První trénink A-týmu + reakce trenéra Jiřího Ješety (12.01.2015) - muži A

V pondělí 12. ledna absolvovali fotbalisté A-týmu ARSENALU Česká Lípa první trénink v zimní přípravě. "Na prvním tréninku se sešlo jedenáct hráčů. V průběhu dalších dní se postupně připojí další, kteří měli pracovní nebo školní povinnosti. Momentálně jsou jisté odchody Štálíka, Švece a Věcheta do Doks, Kaňkovský zamířil do Vilémova. Kluch je na zkoušce ve Vilémově a Müller s Válkem chtějí odejít do Německa. Ostatní hráči z podzimního kádru zatím zůstávají, i když někteří z nich měli také nabídky z jiných oddílů. Touto cestou bych jim rád moc poděkoval, že i v této nelehké době chtějí pomoci českolipskému fotbalu. Příchody nových hráčů budou vzhledem k naší situaci asi minimální, ale už jsme některé oslovili a s dalšími chceme jednat. V jarní části soutěže budeme mít hodně mladý kádr, proto budeme potřebovat podporu našich skvělých fanoušků víc než kdy předtím," říká trenér Jiří Ješeta.

"Jak je už v posledních letech bohužel zvykem, došlo opět k velkým změnám v kádru. V první řadě je potřeba říct, proč k tomu dochází. Po několika schůzkách vedení oddílu jsme zjistili, že momentálně máme peníze na dohrání soutěže. V této situaci si nemůžeme dovolit udržení některých stávajících a nákup ani hostování dalších kvalitních hráčů a musíme dohrát jaro s kádrem doplněným o dorostence. Je možné, že se během následujících dní situace změní, ale nechceme nikomu z hráčů slibovat něco, co nejsme v této chvíli schopni splnit. Tzn., že chceme odehrát co nejlépe jarní část soutěže a zachovat KP i pro další sezónu. Jsou a budou oslovováni další potenciální sponzoři, kteří by měli pomoci zajistit chod mužstva v dalších letech. Samozřejmě budeme rádi za každý příspěvek, protože ani v KP nejsou náklady na provoz zrovna malé," objasňuje situaci v A-týmu kouč Ješeta.

"Dále chci říct, že samozřejmě sleduji diskusi fanoušků na fóru FK a chápu jejich rozčarování, ale v současné době je jenom jediná síla, která některé hráče udrží v našem klubu (a nejenom v našem) a tu zatím bohužel nemáme. Je smutné, že v soutěži s takovou kvalitou, jakou KP Libereckého kraje má, jsou hráči v některých mužstvech placeni. Na druhou stranu by sami hráči byli hloupí, kdyby toho nevyužili," uzavřel krátké povídání českolipský trenér.

AUTOR: Michal Šandor

Radim Věchet odchází na půlroční hostování do Doks (10.01.2015) - muži A

Trenéři České Lípy Jiří Ješeta a Stanislav Kouřil už nebudou moci využít služeb útočníka Radima Věcheta, který odchází na půlroční hostování do konkurenčních Doks.

Radim Věchet vstřelil během podzimní části sezony v dresu Arsenalu deset gólů a stal se spolu s Karlem Kaňkovským nejlepším střelcem týmu.

Více o odchodu obávaného kanonýra zde.

V zimní přípravě se zaměříme na fyzickou kondici, říká brankář Jan Chadraba (03.01.2015) - muži A

Vánoční svátky jsou minulostí a fotbalistům českolipského Arsenalu začne 12. ledna zimní příprava na jarní část sezony. Po podzimní fázi krajského přeboru zaujímají svěřenci trenérů Jiřího Ješety a Stanislava Kouřila páté místo, přičemž získali 22 bodů. „Podzim byl jako na houpačce,“ říká v rozhovoru brankář Jan Chadraba, který v současné době působí v klubu i jako sekretář.

Po podzimní části krajského přeboru jste obsadili páté místo se ziskem 22 bodů. Jak bys zhodnotil první polovinu sezony?

První půlka sezóny byla jak na houpačce. Začátek jsme měli výborný, po třech kolech jsme získali devět bodů, pak se ale výhry střídaly s porážkami. Některé prohry mě hodně mrzí, protože alespoň tři utkání jsme měli dotáhnout minimálně k remíze (Pěnčín, Chrastava, Skalice). Nakonec ale podzim skončil dobře, ztráta dvou bodů na prvního není žádný rozdíl, protože v Libereckém kraji není favorit, takže každý může porazit každého.  

Dosud se vám dařilo lépe doma než venku. Čím si to vysvětluješ, že jste nasbírali více bodů na domácím hřišti?

Domácí prostředí známe, máme výborné fanoušky a ti nás ženou kupředu. Fanoušků si moc vážíme za jejich podporu a taky si to s nimi vždy po zápase užijeme. (smích)

V úvodu ročníku jste se dokonce objevili na čele krajského přeboru. Pokud by se vám povedlo celou soutěž vyhrát, mohli by se českolipští fanoušci radovat z postupu do divize, nebo byste s ohledem na finanční stránku klubu zůstali v KP?

Postup do divize by se mně osobně líbil. Mančaft na začátku sezóny k tomu byl a vytvořili jsme super partu. Na jaře bude záležet, zda hráči zůstanou a budeme dál bojovat za Lípu. Divizní soutěž by Lípě slušela.

Dvanáctého ledna vám začíná zimní příprava. Na co se v ní nejvíce zaměříte?

V zimní přípravě se musíme zaměřit na fyzickou kondici. V některých zápasech bylo vidět, že nám dochází ke konci zápasu dech. Říká se, že fotbalista žije celý rok za zimní přípravy. (smích)

S jakým cílem vstoupíte do jarní části sezony?

V jarní části bude záležet, v jakém složení se sejdeme na začátku přípravy. Já osobně chci vyhrávat tak jako každý hráč. Teď už to bude hodně o mladých hráčích, kteří přijdou z dorostu a budou si zvykat na dospělý fotbal. Když skončíme v horních patrech tabulky, bude to moc hezké.   

První přípravný duel odehrají svěřenci Jiřího Ješety a Stanislava Kouřila 31. ledna, kdy nastoupí proti Mnichovu Hradišti. Jarní odvety pak začínají 21. března, kdy se ve šlágru kola střetnou s třetím Bozkovem. O případných změnách v kádru během zimní přípravy budeme na webových stránkách průběžně informovat.

AUTOR: Michal Šandor

 starší články