12. Košťálov 13
13. Hrádek 12
14. Skalice 10

Jiří Ješeta: Když na sobě budou kluci pracovat a plnit naše pokyny, pak budeme bodovat (24.03.2015) - muži A

O uplynulém víkendu v krajském přeboru odstartovaly jarní odvety. Fotbalisté českolipského Arsenalu se na své umělé trávě střetli s jedním z favoritů celé soutěže, Bozkovem. Domácí měli utkání slibně rozehrané, jenže nakonec se oba týmy rozešly smírně po remíze 3:3. „Po našich dvou chybách jsme nabídli Sokolu vyrovnání,“ litoval po zápase trenér Jiří Ješeta.

„Před zápasem bychom bod brali. Po nadějném začátku jsem ale trochu zklamaný, že jsme nevyhráli. Musím nicméně uznat, že Bozkov byl o něco fotbalovější. Byl to zápas o bojovnosti a zaplaťpánbůh, že jsme vydolovali alespoň bod,“ zhodnotil duel s Bozkovem kouč Jiří Ješeta, jenž vzápětí dodal:

„Vedli jsme 2:0, zkušenější mužstvo by si zřejmě tento výsledek už pohlídalo až do konce. Byla škoda, že jsme po našich dvou chybách nabídli soupeři vyrovnání. Poté, co Bozkov skóre dokonce otočil, to s námi vypadalo špatně, protože v tu chvíli byl Sokol na koni. Před hráči smekám klobouk, že utkání nezabalili a díky bojovnosti jej zvládli.“

Arsenal měl dobře nakročeno k zisku tří bodů, jenže nadějný náskok ztratil a nakonec se musel spokojit jen s plichtou. „Máme mladé mužstvo a ztráta dvoubrankového vedení zacloumá i se zkušenějším mančaftem. Poločas jsme nakonec odehráli na remízu a škoda naší chyby, po které jsme inkasovali třetí gól. V opačném případě by zápas mohl být i vítězný,“ myslí si trenér České Lípy.

Jaké poznatky přinesl duel s Bozkovem? „Zápas nám ukázal to, že když kluci na sobě budou pracovat a budou plnit to, co po nich chceme, tak budeme určitě bodovat a nemusíme se ani bát jezdit na hřiště soupeřů,“ věří v lepší budoucnost někdejší prvoligový fotbalista.

V příštím kole hostuje Česká Lípa v Doksech, kde se odehraje pikantní okresní derby. „Kluci se mezi sebou znají, takže to bude určitě vyhecované. Co se týče kádru, tak Doksy mají asi kvalitnější hráče, než máme my. Jedná se ovšem o derby a tam se všechno smaže. Doufám, že se nám podaří v Doksech bodovat,“ uzavřel pozápasový rozhovor lodivod Arsenalu Jiří Ješeta.

ARSENAL - Bozkov 3:3 (2:2) (20.03.2015) - muži A

Branky: 21. a 59. Vodrážka, 12. Valta - 22. Červený, 26. Bém z pen., 52. Aster. Rozhodčí: Bohatý - Hnětynka, Kadlec. ŽK: Rataj, Vodrážka, Burian - Tůma, Aster, Prousek, Mazánek, Burnus, Močkovský. Diváci: 100.

Sestavy:

Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Ladra st., Rataj, Horák - Čonka, Ladra ml. (82. Kliment), Vodrážka, Valta - Burian, Karlík (72. Švehla). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Bozkov: Kanaval - Bém, Prousek, Tůma, Plátek - Mazánek, Červený, Vanc (34. Burnus), Krejčík - Močkovský, Aster. Trenér: Milan Mayer.

Michal Šandor - reportáž z utkání

V prvním jarním utkání hostili českolipští fotbalisté třetí tým tabulky Bozkov a papírové předpoklady hovořící o vyrovnaném utkání se potvrdily do puntíku. V průběhu prvního poločasu se domácí dostali do dvoubrankového vedení, o které však později přišli, když Bozkov stav zápasu otočil ve svůj prospěch. Tomáš Vodrážka ale perfektní ranou z přímého kopu zachránil alespoň remízu 3:3.

První vážnější šance hned skončila gólem. Burian běžel sám na brankáře Kanavala, jenže místo zakončení volil přihrávku na vedle nabíhajícího Lukáše Valtu, který celou akci zakončil do prázdné branky. Hosté kontrovali Bémem, který však mířil nad. V 21. minutě se na středu hřiště zmocnil míče Tomáš Vodrážka, který protancoval kolem tří protihráčů a posléze zvýšil na 2:0.

Sokol ale přispěchal s bleskovou odpovědí, zpoza vápna vystřelil Petr Červený, který vrátil Bozkov zpět do hry. Na opačné straně hřiště zkoušel své střelecké štěstí Čonka, jenže jeho zajímavý pokus skončil těsně mimo. Vzápětí se ve vlastním pokutovém území provinil proti pravidlům Rataj, který nedovoleně zastavil pronikajícího Červeného a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jiří Bém.

Misky vah na stranu Bozkova převrhl v 52. minutě Pavel Aster, jenž ve vápně nastavil placírku a usměrnil hrací předmět za Chadrabova záda. Svěřenci trenéra Milana Mayera byli po obrátce ve skóre rázem na koni, z něhož ovšem byli v 59. minutě znovu sesazeni. Bozkovští totiž porušili všechny fotbalové regule a Tomáš Vodrážka nechytatelnou dělovkou z přímého kopu znovu vyrovnal.

Poslední větší šanci v utkání měl Červený, který z šestnáctky hlavičkoval mimo zařízení. Tři minuty před koncem se o větší rozruch postarala dvojice Burian – Močkovský, kteří se vzájemně pošťuchovali před rozehráním volného přímého kopu. Rozhodčí Bohatý však oba aktéry uklidnil žlutou kartou. Arsenal tak remizoval s Bozkovem 3:3.

Ohlas trenéra:

Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Před zápasem bychom bod brali. Po nadějném začátku jsem ale trochu zklamaný, že jsme nevyhráli. Musím nicméně uznat, že Bozkov byl o něco fotbalovější. Byl to zápas o bojovnosti a zaplaťpánbůh, že jsme vydolovali alespoň bod.“

ví­ce >>

Lukáš Valta: Uděláme vše pro to, aby KP zůstal i nadále v České Lípě (20.03.2015) - muži A

Rozhovor se záložníkem Lukášem Valtou na CL Sport zde.

Zimní příprava nebyla tak špatná, říká trenér Jiří Ješeta (18.03.2015) - muži A

Fotbalisté českolipského Arsenalu mají za sebou zimní přípravu před jarními odvetami v krajském přeboru.

Svěřenci trenérů Jiřího Ješety a Stanislava Kouřila odehráli v zimním přípravném období včetně pohárového utkání s Bukovany celkem devět zápasů, z nichž pouze tři vyhráli. „Když na jaře získáme dvanáct bodů a zachráníme se, tak budeme spokojeni,“ glosuje v obsáhlém rozhovoru kouč Jiří Ješeta.

Jak byste zhodnotil pohárové utkání s Bukovany?

V sestavě se po delší odmlce objevil Radek Švehla. Co bylo příčinou jeho absence v předchozích zápasech?

Na podzim nám chyběl hlavně z pracovních důvodů, a když chtěl v zimě začít trénovat, tak pro změnu onemocněl. Do přípravy se tak zapojil až v její závěrečné fázi. Musel zapracovat především na fyzičce, ale myslím si, že by mohl být platný v jarní části soutěže.

Jak byste zhodnotil celou zimní přípravu, ve které Arsenal vyhrál pouhé tři zápasy?

V rámci možností kluci chodili tak, jak mohli. Někteří mají pracovní nebo školní povinnosti. Zimní příprava nebyla tak špatná, sice by to mohlo být lepší, ale to, jak jsme potrénovali, se ukáže až v jarních bojích.

Jaký přípravný duel byste vyzdvihl a na jaký nejraději zapomněl?

V tomto případě nemusím nad odpovědí dlouho přemýšlet. Určitě bych nejradši zapomněl na zápas s Vilémovem, ve kterém jsme byli po dvaceti minutách zralí na ručník. Celkem se nám povedlo poslední klasické přípravné klání s Rumburkem. Sice se nám nedařilo herně, ale kluci mákli a výsledek otočili. Ještě se Štětím jsme hráli dobře, ale výsledkově to pro nás nedopadlo dobře.

Máte těsně před startem jarní části vyhlídnuté ještě nějaké posily?

Momentálně už o nikom neuvažujeme, protože hráči jsou rozebraní. Navíc by bylo složité někoho sehnat na poslední chvíli.

Máte už představu, jak bude vypadat základní sestava v prvním jarním střetnutí s Bozkovem?

To bych taky rád věděl. (smích) Nevíme, jak na tom budou kluci po zdravotní stránce. V utkání s Bukovany si odbyl trest Petr Horák, který v posledním podzimním zápase s Višňovou dostal červenou kartu. Ten by ale měl být proti Bozkovu k dispozici.

Již v sobotu začínají jarní odvety v krajském přeboru. Co očekáváte od duelu s Bozkovem?

Myslím si, že nás čeká hodně bojové utkání. Bozkov má menší hřiště, na které jsou jeho hráči zvyklí. Uvidíme, jak se budou prezentovat u nás. Pravděpodobně se bude hrát na umělé trávě, ale my budeme muset zabojovat, abychom získali nějaký bod.

S jakým umístěním na konci sezony by panovala spokojenost?

Když to řeknu s trochou nadsázky, tak nám chybí dvanáct bodů k záchraně. Vzhledem k tomu, že po obměně kádru dostali větší prostor dorostenci, kteří ještě nemají moc zkušeností, tak když uhrajeme dvanáct bodů a zachráníme se, budeme spokojeni.

Pohár LKFS: ARSENAL - Bukovany 3:1 (2:1) (13.03.2015) - muži A

Branky: 33. Ladra ml., 38. Švehla, 82. Čonka - 20. Hofman. Rozhodčí: Bahník - Milner, Řeháček st. ŽK: Pažout, Rosenberg - Zátka, Kopecký. Diváci: 45.

Sestavy:

Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Ladra st., Urban - Vodrážka (34. Rosenberg) - Čonka (85. Tomíček), Kliment, Ladra ml., Valta - Švehla (59. Čvančara), Burian (Rataj, Poláček, Kluch). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Bukovany: Koldovský - L. Ramík, Zátka, Prýl, Svoboda - Hofman (46. Studnička), Králík, Najman, M. Ramík - Svoboda, Kopecký (75. Majerech). Trenér: Jan Studenovský.

Fotografie z utkání od Jaroslava Marka zde.

V rámci prvního kola Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu se českolipští fotbalisté střetli s Bukovany, účastníkem I. B třídy. Domácí sice byli favoritem utkání, ale svoji úlohu začali plnit až ve druhé polovině prvního poločasu, kdy otočili nepříznivý stav a nakonec se po vítězství 3:1 radují z postupu do druhého kola. V něm se utkají s lepším z dvojice Frýdlant – Chrastava.

Do sestavy České Lípy se po delším intermezzu vrátil Radek Švehla, který nakonec obstaral vítěznou trefu. Začátek duelu ale vyšel lépe hostům. Po přihrávce Najmana pálil Kopecký ještě mimo, ale poté, co v šanci neuspěl Burian, udeřilo na druhé straně hřiště. Tomáš Hofman se objevil zcela sám před Chadrabou, kterého překonal střelou ke vzdálenější tyči.

Družba byla při chuti, ale Kopecký střílel opět nad Chadrabovu branku. Ve 33. minutě vyšla hostitelům standardní situace. Po rohu Čonky se do míče opřel Marek Ladra a srovnal na 1:1. O pět minut později vyrobil chybu v obraně Svoboda, balónu se zmocnil Čonka, který vzápětí vysunul dopředu Radka Švehlu. Českolipský útočník se zbavil brankáře Koldovského a uklidil hrací předmět na místo určení.

Po přestávce měl pojišťovací gól na kopačce Valta, který pelášil sám na Koldovského, ale brankáře Bukovan nepřelstil. V podobné pozici se ocitl také Kopecký, jenže nadějně vypadající akci nakonec ani nezakončil. Blízko třetímu gólu byli Českolipští v 80. minutě, kdy pas Čvančary převzal Burian, jenž obešel i brankáře Koldovského, ale z hodně ostrého úhlu zamířil pouze do boční sítě.

Sto dvacet sekund nato se Bukovanští provinili proti pravidlům a draze za to zaplatili. K nařízenému přímému kopu se postavil Miroslav Čonka, který nechytatelnou ránou nedal Koldovskému sebemenší šanci. Česká Lípa tak v prvním kole Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu přetlačila Bukovany poměrem 3:1 a ve druhé rundě se může těšit na vítěze zápasu Frýdlant – Chrastava.

Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Vítězství jsme spíš utrpěli, než že bychom si ho zasloužili. Bukovany hrály v prvním poločase hodně dobře, ale my jsme jim to usnadnili. Naše hra mě navzdory výhře zklamala.“

ARSENAL - FK Rumburk 4:3 (1:1) (06.03.2015) - muži A

Branky: 64. a 86. Čvančara, 37. Ladra, 71. Burian z pen. - 12. a 74. Bandas, 56. Chlada. Rozhodčí: Paulus. Bez karet. Diváci: 40.

Sestavy:

Česká Lípa: Kluch - Pažout, Rataj, Urban - Vodrážka - Čonka, Ladra, Horák, Valta - Burian, Karlík (Chadraba, Tomíček, Čvančara, Kliment, Poláček, Příhoda, Rosenberg). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Rumburk: Bednář - Trégr, Stankovič, Havel, Michalína - Honců, Pilko, Šott, Böhm - Chlada, Bandas.

Druhé vítězství v rámci zimní přípravy zaknihovali fotbalisté českolipského Arsenalu v utkání s Rumburkem, kterého na své umělé trávě přetlačili 4:3. Dvěma góly se pod úspěch České Lípy podepsal Jakub Čvančara, který zároveň obstaral vítěznou branku.

Oproti předchozím zápasům stáhli trenéři Arsenalu Jiří Ješeta a Stanislav Kouřil hru na tři obránce a byli to právě domácí, kteří si vypracovali první šanci. Čonkova tečovaná střela ale skončila v zámezí. Ve 12. minutě se poprvé měnilo skóre. Patrik Bandas se ocitl sám před Kluchem, kterému nedal sebemenší šanci zasáhnout.

S rychlým kontrem přispěchal Vodrážka, jehož hlavička Bednáře nikterak neohrozila. V následujících minutách musel být v plné permanenci brankář Kluch, na jehož branku postupně vystřelili Honců, Böhm a Chlada, jenže ani jeden pokus rumburských hráčů se neujal. Ve 37. minutě se tak ke slovu dostali hostitelé, po rohu Čonky se k míči propracoval Marek Ladra a bylo vyrovnáno.

Vzápětí se při rozehrávce nedomluvil Kluch s Ratajem, ale jejich zaváhání nedokázal Chlada potrestat. V samotném závěru prvního poločasu měl velkou šanci Burian, který ale tváří v tvář Bednářovi neuspěl.

Po přestávce byli Rumburští stále aktivní. Havel s Pilkem sice ještě neuspěli, ale v 56. minutě vyrobili domácí další hrubku v obraně, kterou tentokrát potrestal Jakub Chlada, jenž dopravil kulatý nesmysl do prázdné branky. Následně se ale Českolipští dočkali vyrovnání. Čonka přeloboval střídajícího gólmana Hadara a na zadní tyči číhal nikým neatakován Jakub Čvančara, jenž pouze doklepl míč do odkryté klece.

Také pod další gólovou akci se podepsal Čvančara, českolipský útočník byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Marek Burian. Arsenal se však z vedení neradoval dlouho, Čvančara ztratil na polovině hřiště míč, z čehož rezultoval rychlý protiútok, který bezchybně zakončil Patrik Bandas.

Jakub Čvančara ale svou chybu vzápětí napravil, když využil zaváhání rumburské obrany a nasměroval hrací předmět do branky. Česká Lípa těsné vedení udržela a v zimní přípravě si připsala druhé vítězství.