ARSENAL vs. fanoušci 6:6, na penalty 7:8 (18.06.2015) - muži A

Sestava fanoušků: P. Hejný, M. Budin, J. Ullmann, J. Macháček, J. Podskoč, M. Ponocný, P. Tondr, M. Háza, J. Nečesaný, M. Štorek, P. Burian. Trenéři: p. Nečesaná, L. Melicharová, M. Mulár S přehledem řídil Tomáš Vodrážka. Fanoušci touto cestou děkují hráčům za uplynulou sezónu a vzkazují jim, že příští rok je budou opět podporovat, protože „Lípa je Česká, Lípa je naše, tak hoši hrajte, vždyť je taky vaše“

Tabulka zápasů - muži A
datum čas domácí­ hosté výsledek
jaro 2015
Velké Hamry - ARSENAL 7:1 (3:0) (14.06.2015) - muži A

V rámci posledního kola letošní sezony KP zajíždíme do Velkých Hamrů, výkop v 17 hodin. Rozhodčí: Horáček - Horák, Pekař.

Z Višňové píše Míra Dalík.

Višňová - K předposlednímu svému vystoupení v letošní sezoně krajského přeboru LKFS zajel českolipský Arsenal do Višňové. Čekal se klidný zápas, jelikož obě mužstva nemají o co hrát, ale realita byla jiná. Šlo o dost tvrdý boj. Českolipští byli soupeři vyrovnaným týmem, položily je chyby.

TJ Jiskra Višňová – Arsenal Česká Lípa 2:1 ( 2:0)

V prvním poločase Českolipští byli sice fotbalovější, ale góly přišly ze strany domácích. Ve 3. minutě poslal Šmidrkal z trestného kopu centr do vápna, kde našel Soukupa, který měl smůlu, hlavičkoval přímo do náruče českolipského gólmana. O devět minut později zahrozil Štrbák, když vyzkoušel opět Chadrabovu pozornost. Lípa sice hrála ve středu hřiště dobře, ale do šance se nedostala. Naopak domácí se ve 24. minutě po chybném výkopu Chadraby dostali k míči, když dopadl několik metrů za vápno, kde se k balónu dostal soupeř, který přistrčil míč Koudelkovi, ten prošel do vápna, kde prostřelil gólmana – 1:0. O dvě minuty později opět po chybě českolipských hráčů, kdy nechali Dobrovodského u brankové čáry zpracovat míč, následně přihrál zpětně Šrbákovi (kterého přezdívají Messi) a ten nedal šanci vyniknout Chadrabovi – 2:0. V závěru první půle mohl skóre snížit Marek Burian, když šel sám na gólmana Vykoukala, jenže nepřekonal gólmana.

Ve druhém poločase Lípa přidala, začala mít více míč u nohy. Zlepšený výkon přinesl gól. Pažout přihrál Vodrážkovi, který namířil z 30 metrů mezi tři tyče – 2:1. Jenže to bylo vše, Lípa se snažila, ale nebyl nikdo, kdo by vstřelil vyrovnávající gól. Blízko k tomu měl Burian, když se dostal opět před gólmana, tentokrát z úhlu. Domácí Vykoukal byl lepší. A tak si domácí připsali tři body. Domácí trenér Jaroslav Lajbl k utkání řekl: „ První poločas jsme lepším týmem, dali jsme dva slepené góly. Ve druhém poločase se to otočilo, Lípa dala krásný gól. Dle mého je perspektiva tohoto mladého mužstva na dobré úrovni. Potřebují více zkušeností, potřebují dobré vedení a já si myslím, že budou dobrým týmem, bohužel jen v krajském přeboru. Já jsem hrál v Česká Lípě, zlomili mi zde nohu. Do Lípy jsem přišel z Prysku. Česká Lípa byla pro mne FOTBALOVOU BAŠTOU. Dneska jsem smutný z toho, v jakém stavu je fotbal v Lípě.“

Českolipský trenér Martin Šimon: „ Dnešní utkání se mi hodnotí velice těžko, protože jsme předvedli, co se týče hry, velice kvalitní výkon, co jsem u mužstva. Soupeř využil naše chyby, které jsme mu nabídli. My jsme v závěru prvního poločasu bohužel neproměnili stoprocentní šanci, kterou měl Mára Burian. Mužstvo chválím za velice kvalitní herní projev. K rozhodčím se nevyjadřuji.“

Branky: 24. Koudelka, 26. Štrbák – 49. Vodrážka. ŽK 1:5. Rozhodčí: Linhart.

Sestava České Lípy: Chadraba – Pažout, Ladra st., Rataj (6. Poláček), Valta – Vodrážka – Čonka, Ladra ml., Mígl – Horák (80. Karlík), Burian. Trenér: Martin Šimon

ARSENAL - Skalice 1:3 (0:1) (29.05.2015) - muži A

Branky: 78. Mígl - 54. a 77. Kýček, 23. Hlavinka. Rozhodčí: Pekař - Horák, Ujka. ŽK: Horák, Čonka, Poláček - Havlásek. ČK: 65. Havlásek, 88. Rydval (oba Skalice). Diváci: 70.

Česká Lípa: Chadraba - Pažout, R. Ladra, Rataj (58. Poláček), Valta - Mígl, M. Ladra (79. Čvančara), Vodrážka, Horák (74. Reichelt) - Čonka, Burian. Trenér: Martin Šimon.

Skalice: Svoboda - Půlpán, Všetečka, Rydval, Nevrlý (77. Dostál) - Lidmila (86. Z. Baťka st.), Havlásek, Martínek, Hlavinka - Kýček, Dvořák (46. Z. Baťka ml.). Trenér: Zdeněk Baťka.

Michal Šandor - reportáž z utkání

V posledním domácím utkání letošní sezony hostili fotbalisté Arsenalu v rámci okresního derby Skalici a čekalo se, jestli svěřenci trenéra Martina Šimona oplatí svému soupeři podzimní porážku. Nestalo se tak, Skalice hlavně díky dvěma gólům Daniela Kýčka zdolala Českou Lípu 3:1, byť v samotném závěru dokonce dohrávala o devíti.

Hosté měli od začátku utkání územní převahu, Rydvalova střela ale skončila vedle. Po následném centru Pažouta brankář Svoboda neudržel míč v rukavicích, ale nikdo z českolipských hráčů hrací předmět do branky nedorazil. Skóre zápasu tak otevřel až ve 23. minutě Martin Hlavinka, který nikým neatakován prošel až do vápna a útočný výlet zakončil gólově.

Ve zbytku prvního poločasu se už žádná zajímavá akce nezrodila, zato ve druhém dějství se diváci na Městském stadionu nenudili. Nejprve v 54. minutě Daniel Kýček přeloboval vyběhnuvšího Chadrabu a zvýšil na 2:0 pro hosty. Českolipský gólman si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl, protože jeho bdělost vyzkoušel pěknou střelou z přímého kopu Martínek. Následující minuty patřily skalickému Janu Havláskovi, jenž po dvou žlutých kartách zamířil předčasně pod sprchy.

Domácí však početní převahu nedokázali využít, zbytečně ztráceli míče a v 77. minutě udeřila Skalice potřetí. Daniel Kýček svým druhým gólem upravil na 3:0. Až poté se dočkali i hostitelé, Lukáš Mígl zahrál Svobodovi na housle a snížil. V samotném závěru duelu se na hřišti trochu přiostřilo, do křížku se dostal Poláček s Rydvalem a druhý jmenovaný byl za svou přehnanou agresivitou vyloučen. Na vítězství Skalice 3:1 se ale už nic nezměnilo.

AUTOR: Michal Šandor

Jan Chadraba: Kluci a prostředí mi přirostli k srdci (28.05.2015) - muži A

Jan Chadraba poskytl rozhovor pro CL Sport zde.

Hrádek - ARSENAL 0:3 (0:2) (22.05.2015) - muži A

Branky: 21. Vodrážka, 27. Ladra st., 60. Burian. Rozhodčí: Blaschke - Ujka, Řeháček st. ŽK: Hynek - Vodrážka. ČK: 71. Hynek (Hrádek).

Sestava České Lípy: Chadraba - Horák, Ladra st., Rataj, Valta - Burian, Čonka, Vodrážka, Mígl (87. Poláček) - Šimon (81. Čvančara) - Ladra ml. (Kluch, Reichelt, Tomíček). Trenér: Martin Šimon.

Z Hrádku píše Míra Dalík.

Hrádek nad Nisou – V sobotním odpoledni zajel českolipský Arsenal k mistrovskému utkání do Hrádku nad Nisou. Lípa potřebovala bodovat, aby se dostala ze sestupových míst, což se jí povedlo. První dva góly padly po standardních situacích. Nejprve se k přímému trestnému kopu postavil Vodrážka a střelou nad zdí poslal hosty do vedení 0:1. O šest minut později centroval z rohu Čonka. Ve vápně našel hlavu nejstaršího hráče Romana Ladry, který nedal šanci domácímu gólmanu 0:2. Domácí poprvé zahrozili až ve 33. minutě, kdy z dvaceti metrů vyzkoušeli pozornost gólmana hostí.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Hrálo se převážně o střed hřiště. V šedesáté minutě se k míči dostal Burian, šel do vápna a z úhlu prostřelil gólmana Roba 0:3. V dalších minutách se hra nezměnila. Obě mužstva si vytvořila po jedné větší šanci, a tak hosté si odvážejí tři důležité body.

Českolipský trenér Martin Šimon k utkání řekl: „ Dneska to nepobralo moc fotbalové krásy, spíš jsme to vybojovali, ale vítězství 3:0 se počítá. Je to další krok k záchraně a posunu v tabulce. Za poslední dva zápasy jsme dostali jeden gól a dali pět gólů, což je pokrok. Myslím si, že když budeme takto pokračovat, tak určitě se posuneme do vyšších sfér tabulky.“