12. Velké Hamry 1
13. ARSENAL ČL 1
14. Mšeno 0

Mšeno - ARSENAL SO 5. 9. v 10:15 (04.09.2015) - muži A

V 5. kole KP zajíždíme na umělou trávu do Mšena, výkop v sobotu 5. září v 10:15. Rozhodčí: Šmíd - Hnětynka, Bohatý.

Michal Šandor - Preview před zápasem Mšeno - ARSENAL

Tři zápasy, jeden bod. To je dosavadní bilance českolipských fotbalistů v nové sezoně krajského přeboru. Svěřenci trenérů Martina Šimona a Romana Ladry spadli až na předposlední místo a v následujícím utkání ve Mšeně, které je bez bodu poslední, se budou snažit napravit reputaci. Duel FK Jiskra Mšeno Jablonec nad Nisou – FK ARSENAL Česká Lípa je na programu v sobotu 5. září od 10:15. Hrát se bude na umělé trávě. Hlavním rozhodčím tohoto klání bude Miroslav Šmíd, jemuž budou asistovat Jaroslav Hnětynka a Ondřej Bohatý. Delegátem LKFS bude Zbyněk Rampáček.

FK Jiskra Mšeno Jablonec nad Nisou

Zatímco v loňském ročníku obsadilo Mšeno konečnou čtvrtou pozici, letos to na podobné umístění zatím nevypadá. Jablonečtí totiž ze tří zápasů nevytěžili ani bod a s nulou na kontě okupují poslední místo v tabulce. Postupně nestačili na Skalici (2:1), Bozkov (2:1) a Sedmihorky (2:0).

Ve třech odehraných duelech navíc vsítili pouze dvě branky, o které se postarali Jan Mrklas a nejlepší střelec mužstva z minulé sezony Michal Kulhánek. Družina kouče Vladimíra Mařase bude muset zabrat rovněž v defenzivě, protože šest obdržených gólů také není bůhvíjaká vizitka.

„Co nám je platné, že hrajeme dobře v poli, když nejsme schopní dát branku. Příležitosti si vypracujeme, ale jen ve dvou třech hráčích, a to je málo. A tak to je stále stejná písnička, místo abychom 2:0 vedli a kontrolovali vývoj utkání, tak naivně pustíme domácí do brejku a všechno je jinak," uvedl po střetnutí v Sedmihorkách pro Jablonecký deník trenér Mšena Vladimír Mařas.

Sestava Mšena v duelu se Sedmihorkami: Kobachidze - Daniel (76. Štětkář), Bém, Novotný (60. Frey), Svoboda (62. Počta), Macháček, Švorc, Kulhánek, Krámský, Moravec, Mrklas. Trenér: Vladimír Mařas.

FK ARSENAL Česká Lípa

Českolipští fotbalisté stejně jako Mšeno minulý víkend prohráli, když v okresním derby nestačili v domácím prostředí na Doksy. Další domácí nezdar se začal rodit po vlastním gólu Petra Müllera, který si do vlastní sítě nešťastně srazil centr Jakuba Šimona z přímého kopu, a českolipskou zkázu pak dokonal po rychlém brejku Miroslav Kukla.

„Neustále dojíždíme na to, že neproměňujeme šance,“ vystihl největší slabinu týmu trenér Martin Šimon, který k následujícímu zápasu ve Mšeně řekl: „Výsledky v soutěži jsou nevyrovnané. Ve Mšeně nás čeká těžké utkání, ale nám nezbývá nic jiného než tam jet, bojovat a zkusit přivézt nějaké body z venku.“

Trenéři Martin Šimon a Roman Ladra nebudou moct využít služeb Josefa Štálíka, který se v závěru zápasu proti Doksům nechal vyloučit a od disciplinární komise dostal stopku na jedno utkání. Do hry by se ale měli vrátit předchozí hříšníci Petr Horák a Jakub Šimon, kteří si již odpykali jednozápasový distanc.

Vzájemná bilance

Od sezony 2013/2014 oba týmy spolu odehrály čtyři zápasy a Česká Lípa se z vítězství neradovala ani jednou, zatímco Mšeno dvakrát a ve dvou případech skončilo vzájemné měření sil nerozhodně.

jaro 2015
Naší slabinou je neproměňování šancí, je si vědom trenér Martin Šimon (31.08.2015) - muži A

Čtvrté kolo krajského přeboru je minulostí a českolipští fotbalisté na něj nebudou vzpomínat v dobrém. Na svém stadionu hostili okresního rivala z Doks a po bezbrankovém prvním poločase rozhodly o vítězi duelu dvě situace v rozmezí pěti minut. Nejprve si centr z přímého kopu srazil do vlastní branky Petr Müller a poté zakončil rychlý kontr Miroslav Kukla. Doksy si tak připsaly první vítězství v sezoně. „Soupeř byl důraznější v soubojích, a proto vyhrál,“ přiznal bezprostředně po zápase kouč Arsenalu Martin Šimon.

„Utkání mělo správný náboj, jaký má derby mít. Neustále dojíždíme na to, že neproměňujeme šance. Soupeř během čtyř minut dal po našich chybách dva góly a rozhodl zápas. Doksy byly důraznější v soubojích, ale co se týče počtu šancí, byl duel v tomto směru vyrovnaný,“ zhodnotil okresní derby trenér Šimon.

Po dlouhé době a poprvé v sezoně oblékl českolipský dres Vojtěch Brož, který svým důrazem nejednou přidělal vrásky na čele dokské obraně. „Vojta má pracovní povinnosti, takže jeho tréninková docházka není úplně nejlepší. Je to ale důrazný hráč, ovšem v tomhle vedru bylo na konci utkání vidět, že mu docházejí síly,“ ohlédl se za jeho prvním vystoupením kouč Šimon.

Do utkání nemohli zasáhnout Petr Horák a Jakub Šimon, kteří si odpykali jednozápasový distanc za vyloučení ve Velkých Hamrech. „Máme docela úzký kádr, ve kterém jsou převážně dorostenci, takže nám určitě chyběli,“ přiznal Šimon.

V dalším kole zajíždí českolipský Arsnenal do Mšena, které dosud nezískalo ani bod. „Výsledky v soutěži jsou nevyrovnané. Ve Mšeně nás čeká těžké utkání, ale nám nezbývá nic jiného než tam jet, bojovat a zkusit přivézt nějaké body z venku,“ uzavřel trenér Martin Šimon.

ARSENAL - Doksy 0:2 (0:0) (28.08.2015) - muži A

Branky: 56. Šimon, 61. Kukla. Rozhodčí: Vrtal - Čurda, Paulus. ŽK: Válek - Kýček. ČK: 90. Štálík (Česká Lípa). Diváci: 150.

Česká Lípa: Chadraba - Burian, Štálík, Vodrážka (67. Pažout), Valta - Čonka (72. Karlík), Válek, Ladra, Müller, Podroužek (78. Chyna) - Brož. Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.

Doksy: Kotyk - J. Vacek, Michal Vaňátko, Picek, Kulha - , Šimon, Zoubek (60. Horčík), Šesták (89. Šťastný), Jurčík, Kukla (86. Švec) - Kýček. Trenér: Milan Bubla.

Michal Šandor - reportáž z utkání

Čtvrté kolo nejvyšší krajské fotbalové soutěže svedlo proti sobě týmy České Lípy a Doks. V okresním derby začaly padat góly až ve druhém poločase, nejprve se z přímého kopu trefil hostující Jakub Šimon, jehož druhým zásahem podpořil Miroslav Kukla. V samotném závěru zápasu dostal červenou kartu českolipský Štálík, ale na výhře Doks 2:0 se už nic nezměnilo.

V sestavě České Lípy se po dlouhé době a poprvé v sezoně objevil Vojtěch Brož, v zápise o utkání naopak chyběla dvojice Petr Horák, Jakub Šimon, kteří si odpykali jednozápasový trest za vyloučení v předchozím utkání. Do hry se vrátil Marek Burian, jenž kvůli červené kartě z úvodního duelu vynechal střetnutí ve Velkých Hamrech.

Na úvodní šanci zápasu nemuselo sto padesát diváků čekat příliš dlouho, Šimonova tečovaná střela ale skončila mimo. Ještě větší příležitost si po dlouhém výkopu brankáře Kotyka vypracoval Kýček, který obešel gólmana Chadrabu, ale s míčem u nohy si hrál až příliš dlouho a o výhodnou střeleckou pozici rázem přišel.

Poté mířili těsně nad českolipskou branku Vacek s Kýčkem a vzápětí se ke slovu dostali i hostitelé. Po přihrávce Valty pelášil sám na Kotyka Ladra, jehož zakončení dokský strážce svatyně vyrazil. Své štěstí zkusil následně i Štálík, a když o několik minut později neuspěli ani Válek s Jurčíkem, odcházely oba týmy do šaten za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé půle se Doksy dostávaly do náznaků šancí, až v 56. minutě přeci jen udeřily. K nařízenému přímému kopu se postavil Jakub Šimon a s pomocí teče dostal kulatý nesmysl do sítě. V 61. minutě bylo s Českolipskými ještě hůř, po nepovedeném autu vyrazil do rychlého protiútoku Kýček, který přistrčil balón do běhu úplně volnému Miroslavu Kuklovi, jenž tváří v tvář Chadrabovi nezaváhal.

Hosté byli při chuti, Šťastný doběhl zdánlivě ztracený míč a z nulového úhlu jen těsně minul českolipskou branku. Záhy měl velkou šanci Burian, ale navrátilec do sestavy nechal vyniknout Kotyka. V 82. minutě měli Českolipští i trochu smůly, když Valta pěknou střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval tyč.

Další možnost na snížení měl Burian, k němuž se balón dostal po ose Válek – Chyna, ale před českolipským hráčem včas zasáhl jeden z dokských obránců. V samotném závěru ještě dostal za faul červenou kartu Josef Štálík, ale rozhodčí Vrtal vzápětí hned utkání ukončil. Doksy tak zvítězily u Ploučnice 2:0.

Ohlasy trenérů:

Martin Šimon (Česká Lípa): „Utkání mělo správný náboj, jaký má derby mít. Neustále dojíždíme na to, že neproměňujeme šance. Soupeř během čtyř minut dal po našich chybách dva góly a rozhodl zápas. Doksy byly důraznější v soubojích, ale co se týče počtu šancí, byl duel v tomto směru vyrovnaný.“

Milan Bubla (Doksy): „Na zápas jsem se hodně těšil. Na lavičce jsme měli jen jednoho hráče na střídání, protože ostatní jsou zranění. Měli jsme mírnější převahu, své šance jsme proměnili, ale střetnutí bylo vyrovnané a korektní. V závěru se trochu přiostřilo, což je logické, protože domácí prohrávali. Derby mělo nicméně dobré parametry a my jsme šťastní za tři body.“

ví­ce >>

Velké Hamry - ARSENAL 0:0 (20.08.2015) - muži A

Rozhodčí: Trdla - Horák, Mrkáček. Diváci: 150.

ví­ce >>

Vyloučení Marka Buriana hrubě ovlivnilo zbytek utkání, říká trenér Martin Šimon (16.08.2015) - muži A

Po dvouměsíční přestávce začala nová sezona v krajském přeboru. Vstup do soutěže se ale českolipským fotbalistům nevydařil, proti nováčkovi z Lomnice sice vedli, ale ve druhém dějství po vyloučení Marka Buriana svůj náskok ztratili a prohráli 1:3. „Duel jsme ztratili vinou individuálních chyb,“ nehledal výmluvy trenér Arsenalu Martin Šimon.

„Tenhle zápas jsme si prohráli sami, protože v prvním poločase jsme šli čtyřikrát sami na bránu a mělo to být 4:0 pro nás. Ve druhém dějství se hráči nepochopitelně zatáhli a individuálními chybami jsme utkání prohráli. Soupeř nás nijak neohrožoval, pouze nakopávanými balóny. Další věcí bylo vyloučení Máry Buriana, který nejen, že měl duel rozhodnout, ale ještě se nechal vyloučit. První žlutá karta byla zbytečná, protože byla za řeči. Následoval vlastní gól, další individuální chyby, a proto jsme zaslouženě prohráli,“ zhodnotil nepovedené klání trenér Šimon.

Důležitý fragment střetnutí se zrodil v 57. minutě, kdy se po druhé žlutě kartě nechal vyloučit Marek Burian. „Nevím, jestli byla červená karta rozhodujícím momentem utkání, protože jsme do té doby vedli, nicméně vyloučení hrubě ovlivnilo zbytek zápasu. Navíc v tomto vedru hrát v deseti bylo pro nás složité.“

V následujícím kole zajíždějí fotbalisté Arsenalu do Velkých Hamrů, na které nemají dobré vzpomínky, protože v posledním utkání loňského ročníku schytali od Hamrů debakl 7:1. „Přesně tak. Soupeř je kvalitní, má ve svém kádru hodně hráčů z Jablonce. My se budeme muset obejít bez služeb Máry Buriana, který byl proti Lomnici vyloučen. Navíc kluci chodí klasicky do práce, takže zatím ani nevím, v jaké sestavě do Velkých Hamrů odjedeme. Samozřejmě tam pojedeme napravit blamáž, kterou jsme předvedli před našimi fanoušky,“ uzavřel Martin Šimon.

ARSENAL - Lomnice 1:3 (1:0) (13.08.2015) - muži A

Branky: 8. Ladra - 78. Heřmanský, 82. Pažout vlastní, 90. Gaubman. Rozhodčí: Blaschke - Vrtal, Nádeník. ŽK: Burian, Ladra, Šimon, Chadraba - Drábek. ČK: 57. Burian (Česká Lípa). Diváci: 110.

Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Štálík, Müller, Podroužek (87. Chyna) - Burian, Ladra, Válek, Valta - Šimon (64. Tomíček), Čonka. Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.

Lomnice: Jezdinský - Košťák, Nechanský, Hrnčíř, Veber - Drábek, Zboroň (90+2. Duštír), Gaubman, Janata - Heřmanský, Kraus (64. Vohnout). Trenér: Zdeněk Baudyš.

Višňová - Hejnice 7:1

Na první zápas letošní sezony nebudou českolipští fotbalisté vzpomínat v dobrém. Na domácím hřišti přivítali nováčka soutěže z Lomnice, nad kterým sice po prvním poločase vedli 1:0, ovšem po změně stran se nechal vyloučit českolipský Marek Burian a hosté třemi trefami duel otočili ve svůj prospěch.

V sestavě Arsenalu se objevil navrátilec Josef Štálík, který hned navlékl kapitánskou pásku. Další navrátivší se hráči Petr Müller a Martin Válek zaujali pozice stopera, respektive středního záložníka. Nová posila Michal Podroužek, který k Ploučnici zavítal ze Stráže pod Ralskem, nastoupil na místě levého beka. Posledním „pachatelem“, jenž se vrátil na místo činu, je Radek Chyna, který však začal zápas na lavičce.

První akce, která stojí za zmínku, se zrodila v sedmé minutě, kdy před dotírajícím Zboroňem zasahoval Chadraba. Po rychlém protiútoku kopali hostitelé přímý kop, po němž trefili břevno, ale odražený míč poslal do branky pohotový Marek Ladra. O minutu později mohlo být pro Lomnici ještě hůř, Válek narýsoval pocukrovanou přihrávku do běhu Burianovi, jenž obešel i gólmana Jezdinského, ovšem v momentě, kdy se chystal zakončit do odkryté svatyně, se mu do cesty připletl spoluhráč Šimon.

Na opačné straně hřiště dali o sobě vědět Janata s Heřmanským, druhý jmenovaný však těsně minul tyč Chadrabovy branky. Dobrou šanci na vyrovnání si Lomnice vypracovala ve 32. minutě, po centru Zboroňe hlavičkoval mimo Hrnčíř. Následující minuty patřily Marku Burianovi, který nejprve vyfasoval žlutou kartu za to, že rozhodčího Blaschkeho poslal dál než za hranice katastrálního území města, následně opět běžel sám na Jezdinského, jenž kličku českolipského záložníka přečetl.

Po přestávce Marek Burian nedovoleně zastavil jednoho z lomnických hráčů a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Od té doby útočili prakticky jen hosté. Českolipští fanoušci museli trnout při šancích Heřmanského, Zboroňe, Hrnčíře a Gaubmana, ale všechny tyto situace skončily bez gólové tečky. V 78. minutě se už svěřenci trenéra Zdeňka Baudyše dočkali, Lukáš Heřmanský se objevil zcela sám před Chadrabou a přesnou střelou vyrovnal.

Nováček soutěže rázem vycítil šanci, ale akce Košťáka se střídajícím Vohnoutem gólem neskončila. To už však neplatilo po dalším centru Košťáka, který si do vlastní branky srazil Petr Pažout. V samotném závěru utkání se do samostatného úniku dostal Aleš Gaubman a tváří v tvář Chadrabovi nezaváhal. Lomnice si tak od Ploučnice odvezla tři body po výhře 3:1.

Ohlasy trenérů

Martin Šimon (Česká Lípa): „Tenhle zápas jsme si prohráli sami, protože v prvním poločase jsme šli čtyřikrát sami na bránu a mělo to být 4:0 pro nás. Ve druhém dějství se hráči nepochopitelně zatáhli a individuálními chybami jsme utkání prohráli. Soupeř nás nijak neohrožoval, pouze nakopávanými balóny. Další věcí bylo vyloučení Máry Buriana, který nejen, že měl duel rozhodnout, ale ještě se nechal vyloučit. První žlutá karta byla zbytečná, protože byla za řeči.“

Zdeněk Baudyš (Lomnice): „ Z naší premiéry v krajském přeboru jsme měli trochu obavy, protože jsme věděli, že jsme postoupili z třetího místa. Mančaft jsme ale v létě vhodně doplnili, tak jsme si mysleli, že naším cílem bude záchrana. Na druhou stranu jsme však věděli, že Česká Lípa je hratelná. Vyloučení českolipského hráče bylo zlomovým okamžikem celého utkání.“