20.09.201413:30Železný BrodČESKÁ LÍPA3:4
08.11.201414:00ČESKÁ LÍPAVišňová
jaro 2014
TJ Spartak Chrastava - Česká Lípa 2:1 (0:0) (20.10.2014) - muži A

Českolipský tým sahal po bodu

Chrastava – Lípa zajížděla v sobotním odpoledni k lídru krajské soutěže Spartak Chrastava. O výsledku se rozhodlo v posledních minutách, kdy rozhodčí Bohatý odpískal ruku mladíčka Mígla, který si ji nakopl při odkopu míče z vápna.

Domácí trenér Petr Rozmajzl k utkání řekl „ Dnešní utkání bylo z obou stran fotbalově kvalitní. Chvilkami byla lepší Lípa, chvilkami jsme byli lepší my.      O výsledku rozhodl šťastnější závěr utkání v neprospěch.“

Prvně ohrozil soupeřovu branku Švec, kdy z dvaceti metrů mířil těsně vedle branky. O několik minut později si do vápna naběhl domácí Kouba, jenže ve skluzu netrefil míč. Ve 22. minutě se blýskl svým zákrokem českolipský gólman Kluch, když vyrazil tvrdou střelu Koubka. Pak přišla pěkná akce Lípy, Burian našel ve vápně Mígla, ten hlavou poslal míč jen do náruče domácího gólmana.  První poločas skončil bezbrankově.

Po deseti minutách druhé půle vyslal Rozmajzl nebezpečnou střelu na Klucha, ten ji bravurně zlikvidoval. V následných minutách mohl otevřít skóre Kaňkovský, kdy z trestného kopu vyslal přízemní střelu na domácí branku, brankář Kosiewicz byl na místě. Jediného gólu se Lípa dočkala v 74. minutě po trestném kopu, kdy Kaňkovský přistrčil míč Vodrážkovi, ten vystřelil, míč se odrazil ke Klimentovi a ten dal na 1:0. Jenže domácí hned z protiútoku ukázali svoje kvality, kdy Kouba prostřelil českolipského brankáře 1:1. Pak přišla pro Lípu smolná minuta. Mládíček  Mígl ve snaze vykopnout míč z vápna si nastřelil ruku. Rozhodčí Bohatý kupodivu všech odpískal pokutový kop, který se štěstím proměnil Rozmajzl 2:1. V závěru Lípa neudržela nervy a byly z toho dvě červené karty. Českolipský trenér Jiří Ješeta k tomu všemu řekl: „ První poločas jsme odehráli dobře, vytvořili jsme si nějaké šance. Drželi jsme remízu. Ve druhé půli jsme šli do vedení, ale hned z protiútoku jsme dostali gól na 1:1. Což je naše velká bota. To není první zápas, kdy jsme neudrželi vedení. K penaltě a červeným kartám se radši vyjadřovat nebudu.“

Branky: 74.Kliment – 74.Kouba, 86.Rozmajzl (PK), ŽK 3-3, ČK 0-2, rozhodčí Bohatý

Sestava domácích : Kosiewicz – Rozmajzl P., Vávra (77.Cusnír), Žemlička, Kouba, Vodička (Duriš), Abraham, Rozmajzl M., Bartoš, Řezka (90.Šipula), Uzel

Sestava hostí: Kluch – Horák, Vodrážka, Rataj, Švec, Kaňkovský (86.ČK) –Burian, Kliment (91.ČK), Mígl – Věchet, Reichelt ( 87.Ladra)

Chrastava - Česká Lípa - SO 18. 10. v 15:30 (15.10.2014) - muži A

V 11. kole KP zajíždíme v sobotu 18. 10 do Chrastavy, výkop v 15:30. Rozhodčí Bohatý - Linhart, Špidlen.

Česká Lípa - Semily 1:4 (1:1) (12.10.2014) - muži A

Branky 19. Vodrážka - 21. a 53. Ježek, 60. Rumler, 70. Nesvadba.  Rozhodčí Vrtal - Poživil, Simmerová. ŽK 3:5. Diváků 130.

Česká Lípa: Chadraba - Poláček, Rataj, Horák - Kliment, Švec, Ladra (64.Valta), Vodrážka, Burian (61.Mígl) - Věchet, Kaňkovský (81.Šimon).

Českolipský Arsenal ztratil vedení

Pěnčín – Českolipský Arsenal jel v nedělním odpoledni do Pěnčína jako lídr soutěže, jenže to nepotvrdil. Domácí českolipské zaskočili dobrou hrou a s několika hráči z divizního kádru. O vítězství domácích rozhodly individuelní chyby českolipských hráčů. Trenér Jiří Ješeta k tomu řekl: „ V prvním poločase jsme si nechali dát po naší chybě zbytečný gól, pak jsme sice vyrovnali. Jenže v době, kdy máme více ze hry, tak necháme soupeře utéct a dátsi gól na dva jedna. Na druhou stranu, když neproměníme ty největší šance, tak nemůžeme myslet na vítězství.“

Úvod utkání patřil domácím hráčům, kteří hosty k ničemu nepustili, ba naopak byli nebezpeční, byli dravější, lépe si přihrávali a vytvořili si i několik šancí. V jedenácté minutě jim to přineslo vedoucí gól, kdy českolipský gólman Chadraba při výhozu přihrál přímo na nohy domácího hráče, ten poté trefil tyč. Míč se odrazil k Havlovi, aniž by jej někdo z obránců odkopl a na jeho přízemní střelu byl nešťastný gólman krátký – 1:0. O sedm minut později poslal Kliment centr na rozeběhnutého Kaňkovského, jenže tomu v rozhodujícím momentě míč odskočil. V třicáté šesté minutě mohl skóre srovnat Věchet, poté co Kaňkovský z trestného kopu prostřelil zeď a míč skončil u Věcheta, jenže ten stál zády k brance. Místo, aby se otočil, tak se snažil překonat gólmana patou, nevyšlo to. Lípa se srovnání skóre dočkala dvě minuty před koncem první půle. Věchet přistrčil míč proti noze Kaňkovského, který nekompromisní střelou poslal balón mezi tři tyče – 1:1.

Do druhého poločasu českolipští vstoupili aktivněji a byla z toho největší šance. Vodrážka zatáhl míč z vlastního obranného pole do vápna soupeře, kde přihrál na zcela volného Věcheta, který se snažil z malého vápna hlavou překonat domácího gólmana Hyku, jenže ten stál na správném místě. Pak zahrozili domácí, kdy z trestného kopu Havla se ke skluzu před brankou dostal Šteffan , mířil vedle. V padesáté čtvrté minutě poslal Kaňkovský Věcheta do šance, jenže ten opět neprostřelil dobře chytajícího Hyku. V následných minutách mohl skóre změnit mladík v dresu Arsenalu Ladra, jenže proti byl opět domácí gólman, když jeho tvrdou střelu k tyči vytáhl se štěstím mimo branku. Na druhé straně Poláček zachránil Lípu před pohromou, když vyhlavičkoval tvrdou střelu jednoho z domácích hráčů skoro z brankové čáry. Jedenáct minut před koncem utkání si Kliment nepohlídal ve středu pole svého soupeře, ten našel před vápnem Havla, který fantastickou střelou poslal svůj tým do vedení – 2:1. Do konce utkání se již toho moc nestalo, snad jen to, že byl ve vápně faulován Ladra, jenže píšťalka hlavního arbitra zůstala němá.

Domácí trenér Josef Petřík k utkání řekl: „ Prvních třicet minut jsem byl spokojený s výkonem mužstva. Pak jsme koncem a začátkem druhé půle byli v útlumu. Dostali jsme gól do šatny a soupeř měl ještě jednu tutovou gólovku, podržel nás gólman. My pak měli dvě nebo tři šance. Možná malinko šťastné vítězství, ale my jsme šli k tomu vítězství naproti.“

Branky: 11. a 69. Havel – 41. Kaňkovský, ŽK 4-3, Rozhodčí Horáček Michal, počet diváků 90

Sestava domácích: Hyka – Šteffan, Matoušek, Hurt (84. Poláček),Šulc, Dlouhý, Žabokrtský (61.Kunst), Havel, Petřivý, Tvrdý, Kratochvíl

Sestava hostí: Chadraba – Poláček, Vodrážka, Štálík (63.Valta), Kliment –Burian (85.Šimon), Ladra (82.Mígl), Švec, Horák- Kaňkovský, Věchet ( na lavici ještě Kluch, Rataj, Reichelt)

Česká Lípa - Košťálov 2:1 (1:0) (28.09.2014) - muži A

Branky 41. a 75. Věchet - 87. Otmar. Rozhodčí Neugebauer - Vrtal, Šmíd. ŽK 2:3. Diváků 120.

Česká Lípa: Chadraba - Poláček, Štálík, Horák - Švec, Ladra, Burian (89.Šimon), Kliment, Valta (80.Mígl) - Kaňkovský, Věchet. (Připraveni Kluch, Reichelt, Ješeta). Trenéři Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Košťálov: Průcha - Moró, Klazar, Poledník, Huráň, Otmar, Stránský, Landiga (58.Houžvička), Jísl, Stehlík, Janata (Připraveni  Jakubisko, Cerman, Šrajer). Trenér Jaroslav Cerman.