Tým muži B byl ke dni 1. 7. 2012 zrušen (16.07.2012) - muži B

jaro 2014
Ohlédnutí za sezónou 2011/2012 (02.07.2012) - muži B

Michal Šandor - ohlédnutí za sezónou 2011/2012

Další sezóna v krajském přeboru Libereckého kraje je minulostí a rezervě českolipského Arsenalu se hrubě nevydařila. Se ziskem 23 bodů obsadila až poslední místo, což by znamenalo sestup do I. A třídy. Jenže vedení klubu se rozhodlo, že juniorku zruší úplně kvůli špatnému přístupu některých hráčů a ekonomické situaci. V následujícím článku si můžete uplynulý ročník připomenout.

Názor - Míra Dalík a rušení Béga (21.06.2012) - muži B

V dnešní ekonomické situaci, kdy většina fotbalových klubů má problém s finančními prostředky a českolipský Arsenal to nevyjímaje, přišla řada i na B-tým. Do poslední chvíle, tj. do sobotního zápasu béčka v Železném Brodě, ještě nebylo rozhodnuto, že mužstvo nepřihlásíme do I. A třídy. Ředitel klubu Roman Hejna do poslední chvíle hledal s ekonomkou  finance na chod B-týmu. Jenže vše pokazil přístup samotných hráčů a jejich vystoupení v posledním zápase krajského přeboru.

Vedoucí mužstva českolipské rezervy Miroslav Dalík  k tomu řekl: „ Jak jsem již uvedl v rozhovoru po zápase v Železném Brodě, přístup některých hráčů nebyl v souladu s reprezentací klubu. Na utkání jsme odjeli v jedenácti lidech, z toho byli tři hráči dorostu a v útoku musel nastoupit gólman Pavlíček. Výsledkem byl debakl, kdy jsme inkasovali jedenáct gólů. Jistě namítnete, že se to může stát. To uznávám. Vadí mi přístup některých hráčů k mužstvu. Jde o ty, kteří slíbili účast a pak nepřišli na sraz, to se v dobrém kolektivu nedělá.

Žel. Brod - ARSENAL B 11:1 (3:0) (16.06.2012) - muži B

Branky 9. a 33. Havrda, 55. a 56. Šilhan, 58. a 63. Šimek, 3. Berka, 54. Maryška, 57. Linka, 79. Makula, 81. Wanadski - 87. Pavlíček (pen). Rozhodčí Čurda. ŽK 1:2. 80 diváků.

Sestava: Kluch - Pohorský, Rataj, Vodrážka, Poláček - Burian, Picek, Kliment, Válek - Pavlíček, Mikysa.

Statistiky hráčů Béčka v sezóně 2011/2012 naleznete zde

Ze Železného Brodu píše Míra Dalík.

K poslednímu zápasu v krajské soutěži a zřejmě i ve své existenci jel B-tým českolipského Arsenalu do Železného Brodu. Jejich poslední vystoupení hodnotil vedoucí mužstva Miroslav Dalík. „Před odjezdem jsme měli problém sestavit jedenáct hráčů. Zde, bych chtěl poděkovat dorostencům, kteří přišli. To, co se dělo na hřišti, to nechci hodnotit. Mrzí přístup některých hráčů a to co předvedli. Za svůj život jsem nezažil dostat pět gólů během pěti minut. Ani se nedivím vedení klubu, že chtějí béčko zrušit. Sice mě to mrzí, vždyť jsem byl před dvanácti léty u zakládání a později jsem se stal jeho otcem. Já si myslím, že jsem pro tento tým udělal vice než dost. To co se v poslední době děje v týmu, mi hlava nebere, samozřejmě, že nemohu házet všechny do jednoho pytle. Zde, bych chtěl vyzvednout přístup Pavla Pohorského, Vlasty Rataje, Zdendy Koška, kteří dle mého s béčkem žili. Na druhou stranu nechápu jednání Bečvaříka, Brože a dalších, kterým se údajně v Lípě nelíbí i přestože svoji šanci dostali, jeden čas byli v širším kádru A-týmu, jenže svým přístupem si tuto šanci zmařili. Takže se divím, co se jim nelíbí.“

ARSENAL B - Desná 0:4 (0:2) (09.06.2012) - muži B

Branky 28. a 72. Pfeifer, 22. Hollman, 77.vlastní (Košek). Rozhodčí Hanousek. ŽK 2:1, 90 diváků.

Česká Lípa: Bahník - Müller, Rataj, Košek, Bečvařík - Kliment (54.Mikysa), Picek (46.Pohorský), Válek, Vodrážka (31. Ledl) - Burian, Brož. (Připraveni Beneš, Pavlíček).

Desná: Žanta - Kopal, Štěpánek, Kulhánek, Rímský, Rác, Pfeifer, Šindelář, Hollman, Kořínek, Bartoš (Zelinka, Kobylka, Hlubuček, Maňák).

Foto Jaroslav Marek, více ve fotogalerii zde

Michal Šandor - reportáž z utkání

V posledním domácím utkání sezóny hostila českolipská juniorka Desnou a musela vyhrát, pokud si chtěla udržet šance na záchranu v soutěži. Ovšem veškeré plány vzaly za své ve 22. minutě, kdy se trefil Miroslav Hollman. Svého spoluhráče o pár minut později podpořil Michal Pfeifer a bylo jasné, jakým směrem se bude zápas vyvíjet. V průběhu druhé půle náskok Desné zvýšil znovu Michal Pfeifer a gólový účet uzavřel vlastní brankou Zdeněk Košek.

Nový Bor - ARSENAL B 3:2 (1:1) (02.06.2012) - muži B

Branka 35. Vlk, 67. Demke, 84. Lebruška - 31. Šlechta, 87. Košek. Rozdodčí Rakouš. ŽK 3:2, 110 diváků.

Z Nového Boru telefonuje Míra Dalík.

Sestava ARSENAL: Pavlíček - Bečvařík, Rataj, Košek, Picek O. - Kliment (69.Mikysa), Vrabec, Vodrážka, Brož (80.Pohorský) - Burian, Šlechta (Připraveni Bahník, Měšťan, Beneš).

Foto Jaroslav Marek, více ve fotogalerii zde

V Boru byli i fandové ARSENALU - foto J. P. Nečesaný.

Průběh utkání: 16. Brož ŽK

31.min. 0:1 - branka Šlechta.

35.min. 1:1 - vyrovnává Vlk.

67.min. 2:1 - skóre otáčí Demke, 80 ŽK Burian.

84.min. 3:1 - branka Lebruška

87.min. 3:2 - snižuje Košek