Tabulka po 7.kole
10. Hrádek 7
11. Tanvaldsko 6
12. Sedmihorky 0

Arsenal Česká Lípa U19 – RSKM Tanvaldsko U19 5:1 (2:1) (14.06.2015) - starší dorost

Branky: Šesták 1, Kašpar 1, Džudža 1, Ruč 1, Copko 1

Rozhodčí: Řeháček, Havel, Švec

Sestava: Chládek – Tomíček, Karas, Ješeta, Kašpar – Karlík, Vaněček, Copko, Džudža – Ruč, Šesták

(střídání – Pečenka, Novák)

Trenér: Roman Ladra

Vedoucí mužstva: Petr Sobotka

První poločas se naši dorostenci rozkoukávali a hra trochu skřípala, ve druhém poločase už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo.

Vysokým vítězstvím 5:1 se tak naši starší dorostenci rozloučili nejen se sezónou, ale i s hráči, kteří přecházejí do mužské kategorie Jakubem Copkem, Janem Kašparem, Jaroslavem Ručem, Dominikem Rosenbergem, Ondřejem Rážem a Tomášem Karasem (ten zde působí na hostování z Jestřebí)

Jménem vedení mládeže bych chtěl těmto hráčům poděkovat za jejich působení v mládežnických týmech Arsenalu a popřát jim mnoho úspěchů v jejich další sportovní kariéře. Věřím, že se v přípravě poperou o místo v kádru dospělých a budou nadále působit v klubu, ve kterém vyrůstali.

Velké poděkování za celoroční práci patří také trenérům Romanovi Ladrovi, Martinovi Šimonovi, Markovi Tomíčkovi a vedoucímu mužstva Petrovi Sobotkovi, kteří přes nelehkou situaci s uvolňováním dorostenců, ale i trenéra pro potřeby A mužstva bojovali dlouho o přední příčky v KP U19.

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

Tabulka zápasů - starší dorost
jaro 2015
FK Jiskra Mšeno Jablonec U19 - Arsenal Česká Lípa U19 1:2 (1:1) (10.06.2015) - starší dorost

Branky: Šesták 1, Ladra 1

Sestava: Ješeta – Tomíček, Karas, Pažout, Kašpar – Šesták, Ladra, Mígl, Vaníček, Novák - Ruč

(střídání: 65.minuta Copko za Vaníčka)

Trenéři: Roman Ladra, Marek Tomíček

Po několika nevydařených utkáních, kdy náš dorost nastupoval ve velmi oslabené sestavě, dnes s posilami Ladrou, Míglem a Pažoutem zvítězil zaslouženě v dohrávce KP U19 v Jablonci na půdě Jiskry Mšeno. O branky se podělili Šesták s Ladrou, za nepřítomného brankáře Chládka zaskočil na pro něj nezvyklém postu brankáře Dušan Ješeta.

(Karel Machač)

ŽBS Železný Brod U19 - Arsenal Česká Lípa U19 1:0 (0:0) (07.06.2015) - starší dorost

Rozhodčí: Ouředník, Halama, Sajewicz

Sestava mužstva: Chládek - Tomíček, Urban, Karas, Novák - Vaníček, Rada, Kašpar, Pečenka - Ruč, Šesták

Střídal: Košvanec

Trenér:Tomíček Marek

Vedoucí týmu: Petr Sobotka

S velmi omlazeným kádrem, se šesti mladšími dorostenci a bez velkého množství hráčů základní sestavy, utrpěl náš dorost další porážku, tentokrát v Železném Brodě.

Arsenal Česká Lípa U19 – FK Sedmihorky U19 2:3 (2:2) (31.05.2015) - starší dorost

Branky: Rada 1, Berounský 1

Rozhodčí: Tykva, Švec, Havel

Sestava: Chládek – Tomíček, Karas, Ješeta, Hrdlička – Kašpar, Rada, Ruč, Džudža – Karlík, Berounský

(střídali: Vaníček, Novák, Franko)

Trenér: Roman Ladra, vedoucí: Petr Sobotka

Ve velmi oslabené sestavě bez Urbana, Ráže, Copka, Rosenberga a Kněžoura podlehl náš dorost poslednímu týmu tabulky a přišel tak definitivně o možnost hrát o 1.místo v tabulce.

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

Arsenal Česká Lípa U19 – SK VTJ Rapid Liberec U19 0:0 (0:0) (24.05.2015) - starší dorost

Rozhodčí - Ujka, Švec, Tykva

Sestava: Chládek David – Tomíček Michal, Karas Tomáš, Pažout Petr, Ješeta Dušan – Rosenberg Dominik – Kašpar Jan, Ladra Marek, Mígl Lukáš, Džudža Ondřej – Karlík Tomáš

(střídali – Copko Jakub, Rada Ondřej, Ruč Jaroslav, Berounský Jan)

Trenér: Ladra Roman, Vedoucí: Sobotka Petr

Utkání by určitě slušel jiný výsledek než 0:0, protože oba týmy měly možnost branku vstřelit. Soupeř byl lepší první poločas, náš tým po změně stran.

Naděje na 1.místo stále žije, je ale potřeba vyhrávat za 3 body.

SK Semily U19 - Arsenal Česká Lípa U19 1:0 (0:0) (09.05.2015) - starší dorost

Rozhodčí: Bohatý, Rymler, Bukvička

Sestava: Chládek – Tomíček, Rosenberg, Karas, Ješeta – Copko – Kašpar, Urban, Džudřa – Kněžour, Karlík

(střídali: Ruč, Rada, Vaníček)

Trenér: Tomíček Marek

Vedoucí: Sobotka Petr

Vzhledem k průběhu by utkání více slušela remíza. První poločas patřil hostujícímu týmu, který měl několik gólových příležitostí, ve druhém poločasu přebrali iniciativu domácí. Když už se oba týmy smířily s dělbou bodů, rozhodl v nastaveném čase domácí Pácalt.

(Text: Petr Sobotka)