Tabulka po 7.kole
7. Semily 12
8. Sedmihorky 4*
9. Tanvaldsko 0

FK Junior Děčín - Arsenal Česká Lípa U15 5:1 (2:1) - žáci starší U15 (15.03.2015) - starší žáci

Branka - Šefčík

Sestava: Steklý - Hudeček, Mikšovský, Kučera, Sancho - Dlouhý, Michal - Švarc, Tandera, Surovikin - Šefčík
(průběžně střídali - Blizníkov, Havlík, Kapitán, Saleh)

Trenéři: Hejda, Machač

Až příliš krutým výsledkem skončilo přípravné utkání straších žáků v Děčíně. Na druhou stranu, pokud soupeři darujeme 3 góly vlastními chybami a své šance neproměníme, nemůže být výsledek lepší.
Pozitivem je návrat Dlouhého po dvouměsíční absenci a výborný výkon Švarce, ostatní hráči budou muset hodně přidat.
(Text: Karel Machač)

Tabulka zápasů - starší žáci
podzim 2014
SK Rapid Liberec U15 - Arsenal Česká Lípa U15 3:2 (0:0) - žáci starší (08.03.2015) - starší žáci

Branky - Šefčík 2

Sestava - Bláha Matyáš - Blizníkov, Kapitán, Bláha Tomáš, Sancho - Švarc, Tandera - Hudeček, Pavlovec, Surovikin - Šefčík
(průběžně střídali - Verner, Černý, Havlík, Červa, připraven Kohout Šimon)

Trenéři: Hejda, Machač

Další přípravné utkání starších žáků, které jsme odehráli na na nové UMT na Rapidu Liberec. Bohužel velmi malé rozměry hřiště neumožňovaly kombinaci ani jednomu z týmů a k vidění byl vidět více boj než fotbal. U některých hráčů jsme postrádali i větší nasazení a chuť se poprat o lepší výsledek. Pochválit za bojovnost a nasazení tak dnes můžeme pouze Tanderu a Švarce, Šefčíka pak za jeho pohotovost v zakončení.
Zlepšený výkon jsme zaznamenali u Hudečka.
(Text: Karel Machač)

Arsenal Česká Lípa U15 - FK ČL Neštěmice U15 0:2 (0:1) (01.03.2015) - starší žáci

Sestava: Steklý - Blizníkov, Kučera, Mikšovský, Sancho - Kapitán - Hudeček, Saleh, Surovikin - Šefčík, Tandera
(průběžně střídali Bláha Tomáš, Červa, Pavlovec, Havlík)

Další přípravné utkání starších žáků s účastníkem přeboru Ústeckého kraje přineslo mírné zlepšení výkonu oproti utkání s Rapidem. Výsledek vyzněl přesto lépe pro hosty, kteří vždy v závěru poločasů vstřelili své branky. Naše šance, které měl Kapitán, Šefčík a Mikšovský zůstaly nevyužity. Vcelku spokojeni můžeme být s výkony brankáře a obrany, problémy máme stále ve středu zálohy, kde hledáme vhodné složení pro mistrovská utkání.

AUTOR: Karel Machač

Arsenal Česká Lípa U15 - Rapid Liberec U15 0:4 (0:2) (16.02.2015) - starší žáci

Sestava: Kohout Šimon - Hudeček, Kučera, Steklý, Sancho - Kapitán, Švarc - Mikšovský, Saleh, Tandera - Sefčík
(průběžně střídali - Pavlovec, Blizníkov, Bláha Tomáš, Havlík, Červa)

Trenéři: Hejda Miloslav, Machač Karel

Velmi slabý výkon některých jednotlivců, hrubé chyby brankáře a ani jedna branková příležitost za celé utkání, to jsou hlavní příčiny vysoké porážky od našeho tradičního soupeře z Liberce. Hosté byli po celé utkání herně lepší, lépe se pohybovali a šance, které jim připravovali naši hráči, s přehledem proměňovali. Doufám, že se kluci z této porážky do dalších utkání poučí a uvědomí si, že takto se fotbal hrát nedá.

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

AUTOR: Karel Machač

Arsenal Česká Lípa - FK Dobrovice 5:1 (3:0) (10.02.2015) - starší žáci

Branky: Tandera 1, Černý 1, Šefčík 1, Mikšovský 1, Steklý 1

Rozhodčí Řezáč

Sestava: Kohout – Blizníkov, Steklý, Kučera, Sancho – Mikšovský, Kapitán, Švarc, Tandera – Saleh, Šefčík

(průběžně střídali – Bláha T., Pavlovec, Černý)

Trenéři: Hejda Miloslav, Machač Karel

První přípravné utkání starších žáků na jarní sezónu jsme odehráli se soupeřem ze Středočeského kraje. Utkání mělo všechny znaky zimní přípravy, bylo plné nepřesností a vázla kombinace. Přesto jsme vstřelili soupeři pět branek, o které se podělilo pět hráčů, což je pozitivní.

Za týden čeká naše žáky tradiční soupeř Rapid Liberec.

(Karel Machač)

Zahájení přípravy a rozpis přípravných zápasů (27.01.2015) - starší žáci

U15 - starší žáci - zahájení přípravy v pondělí 2. 2. 2015 od 10:00 hod !!!! (PO, ST, PÁ)

Bližší podrobnosti ohledně přípravy a přípravných utkání budou hráčům sděleny na prvním tréninku.

starší žáci U15  – příprava 2015

neděle   8. 2. 2015   Arsenal ČL – FK Dobrovice  11:00