Tanvaldsko - Česká Lípa 0:3 (0:2) (12.10.2014) - starší žáci

Branky: Tandera, Seleh, Mikšovský

Sestava - Bláha M. - Blizníkov, Kučera, Steklý, Sancho - Surovikin, Mikšovský, Dlouhý, Tandera, Kohout J.- Saleh
(průběžně střídali - Kohout Š., Pop, Pavlovec, Pouzar, Kulhavý). Trenéři: Hejda Miloslav, Machač Karel. Vedoucí týmu: Tandera Miroslav
Největším pozitivem dnešního utkání starších žáků na UMT v Desné jsou 3 body do tabulky.
Celé utkání se odehrávalo na polovině našeho soupeře a jedinou otázkou bylo, kolik vstřelíme branek.
Přes velkou snahu se nám ale více branek vstřelit nepodařilo, přestože vyložených střeleckých příležitostí bylo snad deset.
Neklid v koncovce, přemíra snahy, zbrklé zakončení a velmi dobrý výkon domácího brankáře znamenal, že jsme poslednímu týmu tabulky více branek vstřelit nedokázali....
Za týden hostíme vedoucí mužstvo tabulky Rapid Liberec a pokud chceme uspět, musíme takové šance proměňovat.
(Karel Machač)

Arsenal Česká Lípa - FK Turnov 0:1 (0:0) - žáci starší U15 (05.10.2014) - starší žáci

Sestava - Bláha M. - Blizníkov, Steklý, Mikšovský, Sancho - Surovikin, Kučera, Dlouhý, Pavlovec - Saleh, Tandera (průběžně střídali - Pop, Rýdl, Souček, Kohout Jiří). Trenéři - Miloslav Hejda, Karel Machač  Vedoucí týmu - Miroslav Tandera

V dnešním dopoledni přivítali naši starší žáci tradičního soupeře z Turnova, na kterého se nám dlouhodobě nedaří.

Turnovu patřil 1.poločas, kde nás velmi dobrou kombinační hrou ve středu hřiště přehrával a vytvořil si 2-3 dobré příležitosti, které naštěstí neproměnil.

My jsme do druhého poločasu přeskupili naše řady, hru jsme vyrovnali a druhý poločas jsme byli jasně lepším týmem.

Bohužel jsme obdrželi zcela zbytečnou branku, po trestném kopu z velké dálky, na kterou nezareagoval správně jak náš brankář, tak celá obrana.

Pozitivem z dnešního utkání je velmi dobrý výkon ve druhém poločase, na který je potřeba navázat v dalších zápasech.

Z jednotlivců dnes můžeme pochválit za své výkony Sancha a Mikšovského, kteří mírně předčili ostatní hráče.

(Text - Karel Machač)

Jablonec C - Česká Lípa 4:1 (2:1) (28.09.2014) - starší žáci

Branka Pop.
Sestava Bláha M. - Steklý, Mikšovský, Kučera, Sancho - Černý, Dlouhý, Pavlovec, Surovikin - Saleh, Tandera.(průběžně střídali - Kohout Š., Blizníkov, Pop, Šimanovský). Trenéři Miroslav Hejda, Karel Machač. Vedoucí Miroslav Tandera.
První porážka našich starších žáků v soutěži na hřišti, dle mého názoru, zatím nejlepšího soupeře.
Náš tým šel sice po krásné brance Matěje Popa do vedení, ale jinak jsme toho v utkání moc nepředvedli.
Jablonec byl fotbalovější, rychlejší a důraznější v osobních soubojích. Naši hráči dělali pod tlakem chyby, nedařila se rozehrávka, kombinace a ani fotbalové srdce u některých opor nebylo dnes na správném místě ...
Soupeř navíc proměnil dva pokutové kopy a ještě nám zranil kapitána Steklého, který musel odstoupit.
Z utkání je potřeba se poučit a už v dalším utkání, s velmi silným Turnovem, se pokusit o nápravu dnešního nepovedeného výkonu.

Česká Lípa - Nový Bor/Loko ČL 3:0 (1:0) (20.09.2014) - starší žáci

Branky Saleh 2, Pavlovec. Rozhodčí Copko - Havel, Machač.
Česká Lípa: Bláha - Sancho, Kučera, Šimanovský, Saleh, Steklý, Tandera, Dlouhý, Surovikin, Pavlovec, Mikšovský (střídali Rýdl, Bliznikov, Černý, Kohout). Trenér Miloslav Hejda.
Nový Bor/Loko ČL: Demeter Milan - Živný, Svoboda, Brodský, Bukáček, France, Lupšák, Koppan, Dvořák, Pola, Ngujen (střídali Husák, Demeter Marian, Rusín) Trenér Rudolf Horák.
(Karel Machač).

Foto Jaroslav Marek, více ve fotogalerii zde

Semily - Česká Lípa 2:5 (2:0) (13.09.2014) - starší žáci

Branky. Tandera 2, Pavlovec, Kučera, Mikšovský

SESTAVA: Kohout – Steklý, Kučera, Mikšovský, Sancho – Pavlovec, Černý, Dlouhý, Hodač – Surovikin, Tandera. Střídali: Bláha, Pop, Bliznikov.

Od začátku utkání jsme měli herní převahu. Vytvořili si řadu gólových šancí, ale ani ty tutovky se neproměnili. Naopak soupeř z rychlých brejků po naších chybách dvakrát skoroval. Ve druhém poločase byl soupeř pod naším tlakem a s jeho pomocí jsme vsítili první branku, kdy Pavlovec přihrával před branku a s pomocí teče jsme vsítili první branku. Tím jsme protrhli střeleckou smůlu a přidali další branky. Po utkání jsme hráčům poděkovali za jejich příkladnou bojovnost.