6. Nový Bor 12
7. Semily 12
8. Sedmihorky 4*
9. Tanvaldsko 0

Žákovské týmy Arsenalu Česká Lípa – dvě 2. místa a jedno 1. místo, to je bilance sezóny 2014/2015. (20.06.2015) - starší žáci

Minulý víkend ukončily závěrečným kolem fotbalovou sezónu také žákovské týmy Arsenalu Česká Lípa a dosáhly v letošním ročníku velmi slušných výsledků.

Starší žáci U15 pod vedením trenérů Miloslava Hejdy a Karla Machače nakonec po velikém boji obsadili konečné 2. místo v KP starších žáků. O vítězi KP žáků se letos poprvé rozhodovalo v nadstavbové části, kde se spolu po odehrání základní části utkaly 4 nejlepší týmy KP. Přesto, že náš tým tuto nadstavbu vyhrál, po součtu bodů ze základní části to stačilo „pouze“ na druhé místo. Tým udělal v průběhu sezóny velmi slušný výkonnostní pokrok a za posledních 14 soutěžních utkání prohrál pouze jednou na hřišti pozdějšího vítěze Rapidu Liberec. Po vhodném doplnění kádru v zimním období našli trenéři základní jedenáctku, která měla stabilní složení, přesto se v průběhu sezóny, hlavně díky podzimní části, vystřídal v týmu neuvěřitelný počet 29 hráčů!

Tým se mohl pyšnit nejlepší obranou soutěže, která obdržela nejmenší počet branek a druhým nejlepším útokem. Po celou sezónu se starší žáci prezentovali kolektivním pojetím a vytvořili velmi dobrou partu s přátelskými vztahy a o to myslím, jde úplně nejvíc, ať už ve sportovním nebo osobním životě.

Kádr starších žáků v sezóně 2014/2015 tvořili tito hráči – Steklý, Mikšovský, Kapitán, Kučera, Sancho, Dlouhý, Švarc, Michal, Saleh, Šefčík, Tandera, Blizníkov, Surovikin, Bláha Tomáš, Pavlovec, Kohout Šimon, Bláha Matyáš, Hudeček, Červa, Pop, Pouzar, Kulhavý, Kohout Jiří, Hodač, Černý, Šimanovský, Pelc, Verner a Hriň.

Závěrem bych chtěl dodat, že byla radost s tímto týmem pracovat a je jen škoda, že polovina hráčů přechází do dorostenecké kategorie, takže trenéry čeká opět nové budování týmu. Ale tak už to nejen ve fotbale bývá. Všem hráčům ještě jednou děkuji za výkony, které po celou sezónu předváděli, a přeji jim mnoho sportovních úspěchů v jejich další kariéře.

Mladší žáci A U13, které již druhou sezónu trénuje trenér Roman Bodi, skončili nakonec na velmi slušném 2. místě  v KP U13 a dalo by se říci, že to bylo maximum tohoto týmu, na které mohl dosáhnout. Tým sice dlouhou dobu soutěž vedl, ale nakonec ho předstihlo pravděpodobně nejlepší mužstvo soutěže – mladší žáci Rapidu Liberec. Velmi úzký kádr a několik utkání, kdy tým doplatil na neproměňování šancí, rozhodlo o tomto umístění, které je však nejlepší od doby, kdy se soutěž mladších hráčů hraje systémem 7+1. Kompletní ročník přechází do kategorie starších žáků a všichni v klubu věříme, že přechod na velké hřiště nebude pro kluky problém a na „velký“ fotbal si brzy zvyknou.

Kádr tohoto týmu v sezóně 2014/2015 se skládal z těchto hráčů:  Volek, Pelc, Verner, Proch, Černý, Šimanovský, Chochola, Nguyen, Hriň, Konečný, Dvořák, Koutský, Štika, Krč.

Mladší žáci B U13, dosáhli největšího úspěchu ze všech mládežnických týmů v klubu a svoji soutěž 1.A třídu kraje dokázalo vyhrát s úctyhodným náskokem 17-ti bodů před druhým týmem tabulky Rapidem Liberec. Tým, který již více než 5 let trénuje Antonín Pobuda a v letošním roce se na jeho vedení podílel také Pavel Skládaný, se v soutěži prezentoval nejlepším útokem i nejlepší obranou a za celý ročník prohrál pouhé 2 utkání. Líbila se i předváděná hra, kdy hráči byli svými trenéry vedeni ke kombinační hře a spolupráci celého týmu.

Na 1.místě v soutěži se podílel tento kádr hráčů: Machač, Bodi, Trégr, Pobuda, Volek, Češka, Hudec, Kučera Dominik, Kul´ha, Kubát, Šlechta, Šmíd, Kučera Denis, Pospíšil.

(Karel Machač – šéftrenér mládeže)

Tabulka zápasů - starší žáci
datum čas domácí­ hosté výsledek
jaro 2015
TJ Slovan Hrádek nad Nisou U15 - Arsenal Česká Lípa U15 1:5 (1:3) (13.06.2015) - starší žáci

Branky: Šefčík 2, Surovikin 1, Kapitán 1, Saleh 1

Sestava: Steklý Daniel (Kohout Šimon) – Blizníkov Martin, Kučera Tomáš, Verner Tadeáš, Sancho Daniel – Kapitán Miroslav – Surovikin Ilja, Švarc Roman, Saleh Shadi – Šefčík Radek, Tandera Libor

(průběžně střídali – Bláha Tomáš, Pavlovec Petr, Hriň Tomáš)

Trenéři: Hejda Miloslav, Machač Karel

V závěrečném utkání sezóny 2014/2015 zajížděli dnes starší žáci Arsenalu do Hrádku nad Nisou, kde nás v horkém dopoledni čekal domácí Slovan. Věděli jsme, že to bude fyzicky velmi náročné utkání, navíc když mužstvu scházeli 3 hráči základní sestavy Mikšovský, Michal a Dlouhý.

Příležitost tak dostali další hráči z mladšího ročníku 2002 (Verner a Hriň), kteří si vedli velice dobře a byli platnými hráči týmu.

V případě vítězství by se náš tým na 24 hodin posunul o 1 bod na 1.místo tabulky KP U15 a bude čekat na nedělní dohrávku Rapidu Liberec s Turnovem, která definitivě rozhodne o vítězi krajského přeboru starších žáků.

Hráče jsme připravili na to, že v tomto počasí bude velice důležitý vstup do utkání a proto bude naší snahou rychlé vedení. Taktika byla do puntíku splněna, již ve 2. minutě Ilja Surovikin vstřelil z hranice velkého vápna nás první gól 0:1, v 7.minutě přidal další branku po krásné akci z pravé strany Radek Šefčík 0:2. Pak naše aktivita na chvilku opadla, dopustili jsme několika chyb a soupeř ve 12. minutě z pokutového kopu snížil na 1:2. Po našem dobrém začátku se hra na chvíli vyrovnala, domácí ožili a hrozili z dlouhých nakopávaných míčů za naší obranu. Ve 31. minutě předvedl nejlepší hráč utkání Míra Kapitán fotbalovou parádu, svým typickým způsobem obešel 2 domácí hráče a z 25 m vypustil „dělovku“, která se otřela o břevno a skončila v domácí brance 1:3.

Ve druhém poločasu vzhledem k tropické teplotě tempo hry již nebylo takové, domácí se snažili o snížení nepříznivého skóre, naši hráči hru kontrolovali a svého soupeře do žádné vážnější šance nepustili. Naopak to byl náš tým, který v závěrečné pětiminutovce přidal další 2 nádherné góly a utkání definitivně rozhodl. V 66.minutě zakončil velice chytře Radek Šefčík a zvýšil na 1:4, v 68.minutě se dočkal i neúnavný bojovník s dříč Shadi Saleh a nádhernou brankou podtrhl účet sezóny 2014/2015 na konečných 1:5 pro Arsenal.

Za dnešní předvedený výkon opět můžeme kluky jenom pochválit, v úmorném vedru byly k vidění velmi dobré individuální výkony Kapitána, Blizníkova, Saleha, Surovikina, celý tým hrál výborně jako kolektiv a výsledkem je zasloužená výhra 1:5 a minimálně na 24. hodin vedení v tabulce….

Závěrem bych chtěl dodat, že pro mě bylo ctí podílet se trenérsky na vedení tohoto týmu, skvělá parta kluků, která se dala dohromady, má moje velké uznání pro svoji pracovitost, týmovou spolupráci a velice kamarádské vztahy mezi hráči. Zvláštní poděkování bych chtěl vyjádřit Mílovi Hejdovi, který se po celou sezónu staral o sportovní přípravu týmu a má největší podíl na tom, že tento tým je do poslední minuty soutěže ve hře o 1. místo.

(Karel Machač)

Arsenal Česká Lípa U15 – SK VTJ Rapid Liberec U15 3:0 (1:0) (07.06.2015) - starší žáci

Branky: Michal 2, Švarc 1
Rozhodčí: Havel, Hrbáček, Řezáč
Sestava: Steklý - Mikšovský, Kapitán, Kučera, Blizníkov - Dlouhý - Švarc, Michal, Saleh - Šefčík, Tandera
(průběžně střídali: Bláha Tomáš, Pavlovec, Surovikin, Červa, Kohout)

Krásný sportovní zážitek dnes připravili svým příznivcům, trenérům, ale i přihlížejícím rodičům starší žáci Arsenalu, kteří porazili vedoucí mužstvo soutěže rozdílem třídy a před posledním kolem ztrácí na 1.místo v soutěži pouhé 2 body. Rapid přivítá za týden doma nebezpečný a nevyzpytatelný Turnov, náš tým zajíždí do Hrádku nad Nisou. Ať už to nakonec dopadne jakkoliv, tento tým má můj obdiv a parta kluků, která se zde dala dohromady, prokázala velký sportovní vzestup a do posledního kola bojuje o krajského přeborníka.

Utkání jsme začali velice dobře, aktivně směrem do útoku se snahou o křídelní hru. Velmi dobrou příležitost měl Radek Šefčík, ale do vedení jsme šli až ve 35.minutě, kdy po rohovém kopu Romana Švarce nechytatelnou střelou z hranice šestnáctky otevřel Kristián Michal stav utkání - 1:0.

Hosté zahrozili pouze jednou z brejkové situace, ale Blizníkov skvělým návratem jejich příležitost zmařil.

I druhý poločas jsme zahájili aktivně, se snahou přidat další branku, protože velice dobře víme, že jednobrankové vedení s Rapidem nestačí. Ve 40.minutě zahrál Roman Švarc skvěle rohový kop a k překvapení všech zúčastněných, s mírnou pomocí větru, skončil míč v síti soupeře – 2:0.

Hosté za tohoto stavu přeskupili řady, vrhli vše do ofenzivy a snažili se s utkáním něco udělat. Naši hráči ale dále pokračovali ve výborném výkonu, žádné drama nepřipustili a naopak v 50.minutě Kristián Michal vstřelil z 20 metrů z voleje další výstavní branku a zvýšil vedení na konečných 3:0 pro Arsenal.
Kdybych chtěl dnes někoho pochválit za dobrý výkon, musel bych opravdu vyjmenovat celý tým, protože všichni hráči, kteří dnes nastoupili, mají na vítězství stejný podíl, ať už vstřelili nádherné branky nebo třeba pomohli v obraně obětavým zákrokem brance zabránit.

(Text: Karel Machač)

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

FK Pěnčín-Turnov U15 – Arsenal Česká Lípa U15 2:2 (1:1) (31.05.2015) - starší žáci

Branky: Šefčík 1, Sancho 1

Sestava: Steklý – Mikšovský, Kapitán, Kučera, Sancho – Dlouhý – Blizníkov, Švarc, Saleh – Tandera, Šefčík

(průběžně střídali: Bláha Tomáš, Surovikin, Červa, Bláha Matyáš)

Trenéři: Miloslav Hejda, Karel Machač

Velmi pěkné a dramatické utkání dnes odehráli naši starší žáci v Turnově, kde vybojovali remízu za výsledek 2:2. Do vedení jsme šli po krásné akci Sancha, který našel před pokutovým územím Šefčíka a ten chladnokrevně kolem vybíhajícího brankaře zakončil a poslal náš tým do vedení 0:1. Po podobné akci vyrovnali ještě do poločasu domácí na 1:1. Ve 2. poločase nás soupeř zaskočil střelou z dálky a šel tak do vedení 2:1. Naši hráči pak soupeře zamkli na jeho polovině, vynutili si velký tlak a měli několik možností na vyrovnání. Ohromné šance Mikšovského, Saleha, Tandery, Švarce a Šefčíka však zůstaly nevyužity. Podařilo se to až po výstavní střele Sancha, který bombou do Šibenice vyrovnal utkání na konečných 2:2. Rozhodčí nám neuznal ve druhém poločase 2 góly pro údajné postavení mimo hru. Naši hráči a přihlížející rodiče cítili velkou křivdu, bohužel to jsou situace, které neovlivníme. Tým měl po celé utkání dostatek brankových příležitostí, aby utkání vyhrál. Pokud by jenom polovinu svých šancí proměnil, nemusel dát rozhodčím vůbec k případnému pochybení šanci.

Chválím dnes celý tým za bojovnost a nasazení. Z individuálních výkonů dnes podali velmi dobré výkony Sancho, Kučera a Švarc.

Arsenal Česká Lípa U15 – TJ Slovan Hrádek nad Nisou U15 8:1 (1:0) (24.05.2015) - starší žáci

Branky: Michal 2, Švarc 2, Sancho 1, Tandera 1, Šefčík 1, Saleh 1

Sestava: Bláha Matyáš (Kohout Šimon) – Mikšovský Marek, Kapitán Miroslav, Kučera Tomáš, Sancho Daniel – Dlouhý Adam – Švarc Roman, Michal Kristián, Saleh Shadi – Šefčík Radek, Tandera Libor

(průběžně střídali – Surovikin Ilja, Blizníkov Martin, Bláha Tomáš)

Ve 3. kole nadstavby jsme dnes na domácím hřišti přivítali mužstvo Slovanu Hrádek nad Nisou.

Brzký gól z pokutového kopu, který za sražení Tandery proměnil s přehledem Michal, uspokojil naše hráče natolik, že na předvedený výkon z prvního poločasu by měli co nejrychleji zapomenout.

Po důrazné domluvě trenérů o přestávce si hráči snad uvědomili, že takto se o 1.místo nehraje, zlepšili pohyb, zrychlili přechod do útoku, ale hlavně začali proměňovat brankové příležitosti.

Výsledkem nakonec bylo 8 gólů v síti soupeře, ale hráči určitě sami cítili, že předvedený výkon nebyl optimální. Za týden zajíždíme do Turnova a bylo by dobré, aby si někteří hráči uvědomili, že s dnešním výkonem můžeme na půdě Turnova uspět jen velmi těžko!

SK VTJ Rapid Liberec U15 – Arsenal Česká Lípa U15 3:3 (1:1) (17.05.2015) - starší žáci

Branka: Michal 2, Blizníkov 1

Sestava: Steklý Daniel – Mikšovský Marek, Kapitán Miroslav, Kučera Tomáš, Sancho Daniel – Dlouhý Adam – Blizníkov Martin, Michal Kristián, Saleh Shadi – Šefčík Radek, Tandera Libor

(průběžně střídali – Surovikin Ilja, připraveni – Bláha Matyáš, Červa Miroslav)

V dalším kole nadstavby o přeborníka kraje jsme zajížděli na půdu vedoucího týmu soutěže Rapidu Liberec. Přesto, že jsme v utkání 3x vedli, vybojovali jsme nakonec „pouze“ remízu za výsledek 3:3. Nastřelili jsme 2x břevno a měli několik dalších vyložených šancí, utkání jsme ale k vítězství nedotáhli. O dělbě bodů rozhodly individuální chyby některých hráčů a nedostatek klidu v zakončení. Přesto musím opět pochválit za výborný výkon Kristiána Michala, který vstřelil 2 nádherné góly. Příjemným překvapením byl kvalitní výkon Blizníkova, který nahradil potrestaného Švarce, velmi dobře zahrál Kučera.