6. Nový Bor 12
7. Semily 12
8. Sedmihorky 4*
9. Tanvaldsko 0

Arsenal Česká Lípa U15 – RSKM Tanvaldsko U15 10:0 (6:0) (25.04.2015) - starší žáci

Branky: Tandera 3, Mikšovský 3, Šefčík 1, Švarc 1, Dlouhý 1, Steklý 1

Rozhodčí: Hrbáček, Klimt

Sestava: Kohout – Bláha Tomáš, Kapitán, Kučera, Sancho – Saleh – Mikšovský, Švarc, Surovikin – Tandera, Šefčík
(průběžně střídali: Steklý, Dlouhý, Pavlovec, Havlík, Červa)

Trenéři: Hejda Miloslav, Machač Karel

Dnes jsme na našem stadiónu přivítali poslední tým soutěže RKSM Tanvaldsko a průběh utkání i samotný výsledek tomu odpovídá. Soupeř nekladl větší odpor a na naši polovinu se dostával pouze sporadicky.

Pozitivem utkání je, že jsme mohli dát větší prostor ve hře všem hráčům z kádru a také počet vstřelených branek, přesto ještě mnoho střeleckých příležitostí zůstalo nevyužito.

Za týden zajíždí naše mužstvo do Liberce na Rapid, kde se v přímém souboji v posledním kole základní části utká o 1.místo v tabulce.

(Text: Karel Machač)

Tabulka zápasů - starší žáci
datum čas domácí­ hosté výsledek
podzim 2014
FK Pěnčín-Turnov U15 – Arsenal Česká Lípa U15 0:2 (0:2) (18.04.2015) - starší žáci

Branky: Tandera 1, Saleh 1

Sestava: Steklý – Mikšovský, Kapitán, Kučera, Sancho – Dlouhý – Švarc, Michal, Saleh – Tandera, Šefčík

(průběžně střídali: Hudeček, Bláha Tomáš, Červa, Kohout)

Po velmi dobrém výkonu v minulém kole proti Jablonci dnes naši starší žáci zajížděli na horkou půdu vedoucího mužstva soutěže FK Pěnčín-Turnov. Výkony týmu v jarní části soutěže po vhodném doplnění a vyřešení postu brankáře jdou nahoru a dnešní utkání to potvrdilo.

Od počátku utkání jsme byli iniciativnější, velmi dobře bránili a kombinační hrou jsme se snažili dostat na dostřel brance soupeře. V 19.minutě zakončil sólový únik nádherným gólem Tandera a zajistil našemu týmu vedení 0:1. Ve 35.minutě přidal nechytatelnou střelou pod břevno druhý gól Saleh a zvýšil tak na 0:2. Do kabin tak odcházelo s dvougólovým vedením spokojenější naše mužstvo.

O přestávce byli hráči důrazně upozorněni na to, že utkání ještě není zdaleka rozhodnuto a pro dobrý výsledek bude potřeba v tomto výkonu pokračovat. Hráči si slova trenérů vzali k srdci a do 10.minuty druhého poločasu měli postupně Tandera, Šefčík a Saleh 100% šance na zvýšení náskoku a uklidnění týmu. To se bohužel nestalo, soupeř ožil a posledních 20 minut nám zle zatápěl, vytvořil si několik slibných brankových příležitostí a nebyl daleko k úspěchu.

Vítězství nad silným Turnovem si velice vážíme, navíc bylo podložené velmi dobrým výkonem hlavně v 1. poločase.

Těžko dnes někoho vyzdvihnout, protože bylo vidět hned několik výborných individuálních výkonů (Kapitán, Kučera, Saleh), ale musím pochválit vynikající výkony Mikšovského a Švarce, kteří hráli po celé utkání doslova na doraz a skvěle odváděli jak obrannou, tak útočnou práci.

Arsenal Česká Lípa U15 - FK Baumit Jablonec U15 2:1 (1:0) (11.04.2015) - starší žáci

Branky: Šefčík 1, Švarc 1
Rozhodčí: Copko, Hamada

Sestava: Steklý - Mikšovský, Kapitán, Kučera, Sancho - Dlouhý - Surovikin, Švarc, Saleh - Šefčík, Tandera
(průběžně střídali: Bláha Tomáš, Blizníkov, Pavlovec, Hudeček, připraven Kohout Š.)

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

Velmi cenného vítězství dnes dosáhli starší žáci Arsenalu nad soupeřem z Jablonce, který se od začátku soutěže pohybuje na čele tabulky.
Na výborného soupeře jsme se dobře připravili, v jeho řadách hrají hráči, kteří nastupují v žákovské 1.lize a navíc nás na podzim jednoznačně přehrál kvalitní kombinační hrou. Oba týmy měly možnost v 1.poločase vstřelit branku, ale 100% šanci hostů zneškodnil vynikajícím zákrokem Steklý, naopak domácí útočník Šefčík prokázal velmi dobrý výběr místa a dravost v zakončení a poslal ve 25.minutě náš tým do vedení - 1:0.
Hra se ve 2.poločase moc nezměnila, mírně aktivnější na míči než soupeř byl ale náš tým a naše snaha byla korunována druhou brankou v síti soupeře. Výborně hrající Mikšovský zatáhl míč po své pravé straně, předložil ho Švarcovi a ten nekompromisně zvýšil na 2:0.
Doslova v poslední vteřině utkání hosté ještě po nedorozumění v naší obraně snížili z trestného kopu na konečných 2:1 pro Arsenal.

Za dnešní výkon bych chtěl poděkovat celému týmu, vyzdvihnout ale musím vynikající výkon Mikšovského. Velmi oceňuji přístup Steklého a Tandery, kteří nastoupili k utkání nachlazeni a podali též velmi dobré výkony. Pochválit dnes zaslouží ještě Kapitán, který se lepší zápas od zápasu a výborně po svém návratu do týmu zapadl.

Lokomotiva Česká Lípa/FC Nový Bor U15 – Arsenal Česká Lípa U15 1:2(0:0) (06.04.2015) - starší žáci

Branky: Tandera 1, Kučera 1

Sestava: Steklý - Mikšovský, Kapitán, Kučera, Sancho – Dlouhý - Švarc, Michal, Saleh - Tandera,
Šefčík
(průběžné střídání - Surovikin,  Blizníkov,  Bláha T. Hudeček, Pavlovec, Kohout Š.)
Trenér: Miloslav Hejda

Utkání se hrálo za převahy hostujícího celku, který si vytvořil řadu šancí, které neproměnil.
Přesto chci pochválit celé mužstvo za bojovnost.

(Text: Miloslav Hejda)

Arsenal Česká Lípa U15 - SK Semily U15 7:1(3:1) (29.03.2015) - starší žáci

Branky: Tandera 3, Michal 2, Šefčík 2

Rozhodčí - Bahník, Havel, Hejl

Sestava: Steklý - Mikšovský, Kapitán, Kučera, Sancho - Dlouhý - Švarc, Michal, Saleh - Tandera, Šefčík
(průběžně střídali - Bláha Matyáš, Bláha Tomáš, Pavlovec, Surovikin)
Trenéři - Hejda Miloslav, Machač Karel

První jarní mistrovské utkání dnes odehráli starší žáci Arsenalu proti soupeři ze Semil.
Po nepříliš předvědčivých výsledcích v zimní přestávce jsme měli ze soupeře respekt a dobře jsme se na něj připravili. Výsledkem dobrého kolektivního výkonu jsou 3 body a 7 branek v síti soupeře, z nichž některé padly po hezkých kombinačních akcích. Z jednotlivců vynikl Michal, tvůrce většiny našich útočných akcí.
(Karel Machač)

Fotografie z utkání od Jaroslava Marka zde.

FK Junior Děčín - Arsenal Česká Lípa U15 5:1 (2:1) - žáci starší U15 (15.03.2015) - starší žáci

Branka - Šefčík

Sestava: Steklý - Hudeček, Mikšovský, Kučera, Sancho - Dlouhý, Michal - Švarc, Tandera, Surovikin - Šefčík
(průběžně střídali - Blizníkov, Havlík, Kapitán, Saleh)

Trenéři: Hejda, Machač

Až příliš krutým výsledkem skončilo přípravné utkání straších žáků v Děčíně. Na druhou stranu, pokud soupeři darujeme 3 góly vlastními chybami a své šance neproměníme, nemůže být výsledek lepší.
Pozitivem je návrat Dlouhého po dvouměsíční absenci a výborný výkon Švarce, ostatní hráči budou muset hodně přidat.