Návštěvy stránek


Partneři LKFS

 

Město Česká Lípa je poskytovatelem finančního příspěvku na celoroční činnost.

Fotbalové informace

Výsledky a statistiky najdete na stránkách

Českolipský sportovní portál

Stálý nábor hráčů  do klubu                        (klikni na znak)

Kalendář
 

Partneři
Tabulka po 7.kole
1 Jablonec C 21
2 Rapid Liberec 19
3 Pěnčín-Turnov 18
4 ČESKÁ LÍPA 16
5 Hrádek 16
6. Nový Bor 12
7. Semily 12
8. Sedmihorky 4*
9. Tanvaldsko 0


Přípravný zápas U15 - zrušen (17.08.2015) - starší žáci

Přípravné utkání U15, které se mělo odehrát tuto středu v Mnichově Hradišti, bylo ZRUŠENO. Místo zápasu bude normálně trénink od 09:30 do 11:00 hod.

 Tabulka zápasů - starší žáci
datum čas domácí­ hosté výsledek
jaro 2015      
FK Cvikov U15 - Arsenal Česká Lípa U15 3:10 (1:1) (09.08.2015) - starší žáci

Sestava: Kohout - Bláha T., Kapitán, Verner, Sancho - Dlouhý - Pelc, Skořepa, Chochola - Hriň, Hudeček (Černý, Šimanovský, Nguyen)

Branky: Šimanovský 4, Skořepa 1, Dlouhý 1, Pelc 1, Hudeček 1, Hriň 1, Černý 1

Trenéři: Miloslav Hejda, Roman Bodi

První přípravné utkání odehrál nově se tvořící tým starších žáků na půdě  účastníka OP FK Cvikov.

Větší kvalita týmu se projevila až ve 2.poločase, kdy se mužstvo prosadilo střelecky.

Další přípravné utkání odehraje naše U15 ve středu 12.8.2015 od 16:30 v Heřmanicích, kde se utkání s velmi kvalitním soupeřem FK Litvínov.

(Karel Machač)

Zahájení tréninků v sezóně 2015/2016 (02.08.2015) - starší žáci

Dne 3. 8. 2015 od 09:30 hod. začínají trénovat starší žáci Arsenalu. Tréninky jsou prozatím plánované PO, ST a PÁ, a to vždy od 09:30 hod, po celý srpen, tedy v době prázdnin. Případné změny trenér Bodi R. a Hejda M.

Žákovské týmy Arsenalu Česká Lípa – dvě 2. místa a jedno 1. místo, to je bilance sezóny 2014/2015. (20.06.2015) - starší žáci

Minulý víkend ukončily závěrečným kolem fotbalovou sezónu také žákovské týmy Arsenalu Česká Lípa a dosáhly v letošním ročníku velmi slušných výsledků.

Starší žáci U15 pod vedením trenérů Miloslava Hejdy a Karla Machače nakonec po velikém boji obsadili konečné 2. místo v KP starších žáků. O vítězi KP žáků se letos poprvé rozhodovalo v nadstavbové části, kde se spolu po odehrání základní části utkaly 4 nejlepší týmy KP. Přesto, že náš tým tuto nadstavbu vyhrál, po součtu bodů ze základní části to stačilo „pouze“ na druhé místo. Tým udělal v průběhu sezóny velmi slušný výkonnostní pokrok a za posledních 14 soutěžních utkání prohrál pouze jednou na hřišti pozdějšího vítěze Rapidu Liberec. Po vhodném doplnění kádru v zimním období našli trenéři základní jedenáctku, která měla stabilní složení, přesto se v průběhu sezóny, hlavně díky podzimní části, vystřídal v týmu neuvěřitelný počet 29 hráčů!

Tým se mohl pyšnit nejlepší obranou soutěže, která obdržela nejmenší počet branek a druhým nejlepším útokem. Po celou sezónu se starší žáci prezentovali kolektivním pojetím a vytvořili velmi dobrou partu s přátelskými vztahy a o to myslím, jde úplně nejvíc, ať už ve sportovním nebo osobním životě.

Kádr starších žáků v sezóně 2014/2015 tvořili tito hráči – Steklý, Mikšovský, Kapitán, Kučera, Sancho, Dlouhý, Švarc, Michal, Saleh, Šefčík, Tandera, Blizníkov, Surovikin, Bláha Tomáš, Pavlovec, Kohout Šimon, Bláha Matyáš, Hudeček, Červa, Pop, Pouzar, Kulhavý, Kohout Jiří, Hodač, Černý, Šimanovský, Pelc, Verner a Hriň.

Závěrem bych chtěl dodat, že byla radost s tímto týmem pracovat a je jen škoda, že polovina hráčů přechází do dorostenecké kategorie, takže trenéry čeká opět nové budování týmu. Ale tak už to nejen ve fotbale bývá. Všem hráčům ještě jednou děkuji za výkony, které po celou sezónu předváděli, a přeji jim mnoho sportovních úspěchů v jejich další kariéře.

Mladší žáci A U13, které již druhou sezónu trénuje trenér Roman Bodi, skončili nakonec na velmi slušném 2. místě  v KP U13 a dalo by se říci, že to bylo maximum tohoto týmu, na které mohl dosáhnout. Tým sice dlouhou dobu soutěž vedl, ale nakonec ho předstihlo pravděpodobně nejlepší mužstvo soutěže – mladší žáci Rapidu Liberec. Velmi úzký kádr a několik utkání, kdy tým doplatil na neproměňování šancí, rozhodlo o tomto umístění, které je však nejlepší od doby, kdy se soutěž mladších hráčů hraje systémem 7+1. Kompletní ročník přechází do kategorie starších žáků a všichni v klubu věříme, že přechod na velké hřiště nebude pro kluky problém a na „velký“ fotbal si brzy zvyknou.

Kádr tohoto týmu v sezóně 2014/2015 se skládal z těchto hráčů:  Volek, Pelc, Verner, Proch, Černý, Šimanovský, Chochola, Nguyen, Hriň, Konečný, Dvořák, Koutský, Štika, Krč.

Mladší žáci B U13, dosáhli největšího úspěchu ze všech mládežnických týmů v klubu a svoji soutěž 1.A třídu kraje dokázalo vyhrát s úctyhodným náskokem 17-ti bodů před druhým týmem tabulky Rapidem Liberec. Tým, který již více než 5 let trénuje Antonín Pobuda a v letošním roce se na jeho vedení podílel také Pavel Skládaný, se v soutěži prezentoval nejlepším útokem i nejlepší obranou a za celý ročník prohrál pouhé 2 utkání. Líbila se i předváděná hra, kdy hráči byli svými trenéry vedeni ke kombinační hře a spolupráci celého týmu.

Na 1.místě v soutěži se podílel tento kádr hráčů: Machač, Bodi, Trégr, Pobuda, Volek, Češka, Hudec, Kučera Dominik, Kul´ha, Kubát, Šlechta, Šmíd, Kučera Denis, Pospíšil.

(Karel Machač – šéftrenér mládeže)

TJ Slovan Hrádek nad Nisou U15 - Arsenal Česká Lípa U15 1:5 (1:3) (13.06.2015) - starší žáci

Branky: Šefčík 2, Surovikin 1, Kapitán 1, Saleh 1

Sestava: Steklý Daniel (Kohout Šimon) – Blizníkov Martin, Kučera Tomáš, Verner Tadeáš, Sancho Daniel – Kapitán Miroslav – Surovikin Ilja, Švarc Roman, Saleh Shadi – Šefčík Radek, Tandera Libor

(průběžně střídali – Bláha Tomáš, Pavlovec Petr, Hriň Tomáš)

Trenéři: Hejda Miloslav, Machač Karel

V závěrečném utkání sezóny 2014/2015 zajížděli dnes starší žáci Arsenalu do Hrádku nad Nisou, kde nás v horkém dopoledni čekal domácí Slovan. Věděli jsme, že to bude fyzicky velmi náročné utkání, navíc když mužstvu scházeli 3 hráči základní sestavy Mikšovský, Michal a Dlouhý.

Příležitost tak dostali další hráči z mladšího ročníku 2002 (Verner a Hriň), kteří si vedli velice dobře a byli platnými hráči týmu.

V případě vítězství by se náš tým na 24 hodin posunul o 1 bod na 1.místo tabulky KP U15 a bude čekat na nedělní dohrávku Rapidu Liberec s Turnovem, která definitivě rozhodne o vítězi krajského přeboru starších žáků.

Hráče jsme připravili na to, že v tomto počasí bude velice důležitý vstup do utkání a proto bude naší snahou rychlé vedení. Taktika byla do puntíku splněna, již ve 2. minutě Ilja Surovikin vstřelil z hranice velkého vápna nás první gól 0:1, v 7.minutě přidal další branku po krásné akci z pravé strany Radek Šefčík 0:2. Pak naše aktivita na chvilku opadla, dopustili jsme několika chyb a soupeř ve 12. minutě z pokutového kopu snížil na 1:2. Po našem dobrém začátku se hra na chvíli vyrovnala, domácí ožili a hrozili z dlouhých nakopávaných míčů za naší obranu. Ve 31. minutě předvedl nejlepší hráč utkání Míra Kapitán fotbalovou parádu, svým typickým způsobem obešel 2 domácí hráče a z 25 m vypustil „dělovku“, která se otřela o břevno a skončila v domácí brance 1:3.

Ve druhém poločasu vzhledem k tropické teplotě tempo hry již nebylo takové, domácí se snažili o snížení nepříznivého skóre, naši hráči hru kontrolovali a svého soupeře do žádné vážnější šance nepustili. Naopak to byl náš tým, který v závěrečné pětiminutovce přidal další 2 nádherné góly a utkání definitivně rozhodl. V 66.minutě zakončil velice chytře Radek Šefčík a zvýšil na 1:4, v 68.minutě se dočkal i neúnavný bojovník s dříč Shadi Saleh a nádhernou brankou podtrhl účet sezóny 2014/2015 na konečných 1:5 pro Arsenal.

Za dnešní předvedený výkon opět můžeme kluky jenom pochválit, v úmorném vedru byly k vidění velmi dobré individuální výkony Kapitána, Blizníkova, Saleha, Surovikina, celý tým hrál výborně jako kolektiv a výsledkem je zasloužená výhra 1:5 a minimálně na 24. hodin vedení v tabulce….

Závěrem bych chtěl dodat, že pro mě bylo ctí podílet se trenérsky na vedení tohoto týmu, skvělá parta kluků, která se dala dohromady, má moje velké uznání pro svoji pracovitost, týmovou spolupráci a velice kamarádské vztahy mezi hráči. Zvláštní poděkování bych chtěl vyjádřit Mílovi Hejdovi, který se po celou sezónu staral o sportovní přípravu týmu a má největší podíl na tom, že tento tým je do poslední minuty soutěže ve hře o 1. místo.

(Karel Machač)

Arsenal Česká Lípa U15 – SK VTJ Rapid Liberec U15 3:0 (1:0) (07.06.2015) - starší žáci

Branky: Michal 2, Švarc 1
Rozhodčí: Havel, Hrbáček, Řezáč
Sestava: Steklý - Mikšovský, Kapitán, Kučera, Blizníkov - Dlouhý - Švarc, Michal, Saleh - Šefčík, Tandera
(průběžně střídali: Bláha Tomáš, Pavlovec, Surovikin, Červa, Kohout)
Trenéři: Hejda Miloslav, Machač Karel


Krásný sportovní zážitek dnes připravili svým příznivcům, trenérům, ale i přihlížejícím rodičům starší žáci Arsenalu, kteří porazili vedoucí mužstvo soutěže rozdílem třídy a před posledním kolem ztrácí na 1.místo v soutěži pouhé 2 body. Rapid přivítá za týden doma nebezpečný a nevyzpytatelný Turnov, náš tým zajíždí do Hrádku nad Nisou. Ať už to nakonec dopadne jakkoliv, tento tým má můj obdiv a parta kluků, která se zde dala dohromady, prokázala velký sportovní vzestup a do posledního kola bojuje o krajského přeborníka.

Utkání jsme začali velice dobře, aktivně směrem do útoku se snahou o křídelní hru. Velmi dobrou příležitost měl Radek Šefčík, ale do vedení jsme šli až ve 35.minutě, kdy po rohovém kopu Romana Švarce nechytatelnou střelou z hranice šestnáctky otevřel Kristián Michal stav utkání - 1:0.

Hosté zahrozili pouze jednou z brejkové situace, ale Blizníkov skvělým návratem jejich příležitost zmařil.

I druhý poločas jsme zahájili aktivně, se snahou přidat další branku, protože velice dobře víme, že jednobrankové vedení s Rapidem nestačí. Ve 40.minutě zahrál Roman Švarc skvěle rohový kop a k překvapení všech zúčastněných, s mírnou pomocí větru, skončil míč v síti soupeře – 2:0.

Hosté za tohoto stavu přeskupili řady, vrhli vše do ofenzivy a snažili se s utkáním něco udělat. Naši hráči ale dále pokračovali ve výborném výkonu, žádné drama nepřipustili a naopak v 50.minutě Kristián Michal vstřelil z 20 metrů z voleje další výstavní branku a zvýšil vedení na konečných 3:0 pro Arsenal.
Kdybych chtěl dnes někoho pochválit za dobrý výkon, musel bych opravdu vyjmenovat celý tým, protože všichni hráči, kteří dnes nastoupili, mají na vítězství stejný podíl, ať už vstřelili nádherné branky nebo třeba pomohli v obraně obětavým zákrokem brance zabránit.

(Text: Karel Machač)

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

 starší články