Tabulka po 7.kole
7. Sedmihorky 5*
8. Tanvaldsko 5
9. Jablonec C 4*

RSKM Tanvaldsko A U13 – Arsenal Česká Lípa A U13 2:21(0:8) (27.08.2015) - mladší žáci A

Branky: Šlechta 7, Volek 4, Kubát 4, Machač 3, Češka 2, Štěrba 1

Sestava: Machač – Štěrba, Kuľha, Češka – Šmíd, Volek, Šlechta – Kubát (Pobuda)

Trenéři: Antonín Pobuda, Karel Machač

V prvním podzimním utkání zajížděl náš tým do Velkých Hamrů, kde jim soupeřem byl tým RKSM Tanvaldsko. Utkání mělo nezvyklý výkop v 18:45 a dohrávalo se za snížené viditelnosti. Soupeř v podstatě nekladl žádný odpor, a pokud kluci bránili zodpovědně, na naší polovinu se téměř nedostával. Některé góly padly po krásných kombinacích doslova do prázdné branky. Střelecky se nejvíce dařilo Petrovi Šlechtovi, který vstřelil 7 branek, ale s chutí si zastřílel téměř celý tým.

Přesto, že v takovémto utkání je těžké udržet koncentraci a herní morálku po celý zápas, musím všechny hráče pochválit za to, že se snažili po celé utkání hrát v nasazení a postupně zvyšovat svůj náskok.

Utkání posloužilo jako dobrý rozjezd do nové sezóny, uvidíme co nás čeká už v dalším utkání, kdy v neděli 30.8.2015 v tradičním čase od 11:15 hod. hostíme v domácím prostředí tým Slovanu Hrádek nad Nisou.

(Text: Karel Machač)

Tabulka zápasů - mladší žáci A
jaro 2015
Arsenal - Krupka 6 : 0 ( 1 : 0 ) (20.08.2015) - mladší žáci A

Sestava: Volek - Hudec, Češka, Kucr M., Wendler, Štěrba, Kubát, Pospíšil - Petr, Borůvka, Vít, Šulc, Vávra

Branky: Kucr M a Šulc 2, Štěrba a Kubát

Trenér: Tomáš Kucr

Dnešní odpoledne, tedy 20.8. 2015, jsme v rámci tréninku, odehráli přípravné utkání s mladšími žáky z Krupky u Teplic. Začátek utkání a vlastně celý první poločas byl hodně kostrbatý, kdy se kluci na hřišti hledali. Není se čemu divit, někteří toho ještě moc nenatrénovali, a tak skočili do zápasu tzv. rovnýma nohama.  Soupeře jsme sice do nějakých vyložených šancí nepouštěli, ale z druhé strany to bylo to samé. Soupeř nám nedovolil zakončovat. Kluci dlouho hledali recept na to, jak houževnatou obranu rozebrat. Nakonec se to povedlo až Máťovi Kucrovi, který střelou k tyči, ze střední vzdálenosti, otevřel skóre. Tak skončil i poločas. Ve druhém poločase se již hra zlepšila, hlavně zpřesnila a do zakončení jsme se již dosávali častěji. Vytvořili jsme na soupeře tlak, kterému nemohl dlouho odolat a postupně trestali chyby, které soupeřova obrana pod tlakem dělala. Soupeř hrozil pouze z brejků, které jsme uspěšně likvidovali. Náš brankař byl spíše v roli posledního rozehravače. Ke konci již kluci nalezli hru, která na soupeře platila a nechtěli ani zápas ukončit. Řekl bych, že jsme ke konci utkání byli i fyzicky odolnější. Pochvala patří všem, kteří se zápasu zhostili velmi pěkně, bojovně ale i fotbalově.

( text Tomá Kucr )

Arsenal Česká Lípa U13 - FK Junior Děčín U13 8:4 (2:3) (08.08.2015) - mladší žáci A

Branky: Kubát 5, Volek 1, Šlechta 1, Šmíd 1

Sestava: Machač - Šmíd, Hudec, Trégr - Volek, Češka, Šlechta - Kubát (Pobuda, Pospíšil, Bodi)

Trenéři: Antonín Pobuda, Karel Machač

V prvním utkání sezóny 2015/2016 přivítali naši mladší žáci A na domácím hřišti tradičního soupeře FK Junior Děčín, jehož hráči se v rámci soustředění utkali s naším týmem. V úmorném vedru bylo k vidění utkání velmi slušné kvality a vzhledem k počasí se hrálo i v dobrém tempu. Soupeř z Děčína výborně kombinoval, přehrával nás ve středu pole a jeho hráči byli velice dobří v práci s míčem. Trvalo nám celý první poločas, než jsme na hru Děčína našli recept., proto také soupeř první poločas vyhrál 2:3.

Ve druhém poločase naši hráči pochopili, že je potřeba něco změnit, začali důsledně bránit, vyhrávali osobní souboje a přecházeli z obrany do rychlých protiútoků, které skvěle zakončoval Dušan Kubát, autor 5 branek.

Pochvala dnes ale patří celemu týmu, za výborně odehraný zápas, který museli otáčet a s velmi dobrým soupeřem to bylo o to  těžší.

(Karel Machač)

TJ Slovan Hrádek nad Nisou A U13 - Arsenal Česká Lípa A U13 1:5 (1:2) (14.06.2015) - mladší žáci A

Branky: Hriň 2, Pelc 1, Verner 1, Konečný 1

Sestava: Trégr Václav  -  Pelc Petr, Verner Tadeáš, Proch Lukáš – Konečný Petr, Černý Dominik, Chochola Robert - Hriň Tomáš

Trenér: Roman Bodi

Mladší žáci A se se sezónou rozloučili pohodovým vítězstvím a oplatili tak soupeři nedávnou domácí porážku. Tým nakonec obsadil velmi pěkné 2.místo v KP mladších žáků.

Arsenal Česká Lípa U13 A - SK VTJ Rapid Liberec U13 A 5:3 (3:1) (07.06.2015) - mladší žáci A

Branky: Konečný 2, Verner 1, Šimanovský 1, Hriň 1,
Rozhodčí: Hrbáček
Sestava: Bodi – Pelc, Verner, Proch – Nguyen, Šimanovský – Konečný, Hriň (Chochola)

Trenér: Bodi Roman

Zlepšený výkon našich mladších žáků A byl vidět již v minulém utkání v Turnově a dnes byl korunován zaslouženým vítězstvím nad již jistým vítězem soutěže mladších žáků Rapidem Liberec.

Toto vítězství znamená, že naši mladší žáci A skončí  sezónu nakonec v KP na pěkném 2.místě, čímž dosáhne na nejlepší umístění od roku 2011, kdy se soutěž mladších žáků hraje systémem 7+1.

(Text: Karel Machač)

Fotogalerie od Jaroslava Marka zde.

FK Pěnčín-Turnov A U13 – Arsenal Česká Lípa A U13 1:1 (1:1) (31.05.2015) - mladší žáci A

Branky: Hriň 1

Sestava: Machač – Pelc, Verner, Chochola – Nguyen, Černý, Konečný – Hriň (Dvořák)

Trenér: Karel Machač

Hra na jednu branku a spousta neproměněných šancí, tak by se dalo charakterizovat utkání mladších žáků A v Turnově. Soupeř hrozil z brejkových situací. Pouze jedna vstřelená branka stačila na bod za remízu 1:1, kterou zařídil krásnou hlavičkou Tomáš Hriň. Utkání mělo svou kvalitu, tempo a nasazení, vynikající výkon podal Petr Pelc, který jasně převyšoval ostatní hráče.

(Karel Machač)