Kalendář

Partneři

(18.06.2015) - Přípravka starší A

Zhodnocení fotbalové sezóny 2014/2015

Skončila nám sezóna a nezbývá nic jiného, než se za ní, a možná i za předchozími ohlédnout. Skončilo nám období přípravky a nastane období mladších žáků. Tento přechod z dětského fotbalu k fotbalu, připomínající již více fotbal dospělých, je velmi složitý, a pro kluky bude náročný, a trvat určitě několik měsíců, než ho správně pochopí a uvedou do fotbalové praxe. Končí nám malé hřiště, na kterém si kluci kolikrát vystačili s individuální technikou, a začínáme hrát na hřiště podstatně větší, kde budeme muset respektovat i hru na ofsajdy. Zde se budeme muset učit týmovost, hru na větším prostoru, zlepšit fyzickou kondici a fotbalové myšlení. Ale zpět k uplynulé sezóně, kterou hodnotím velice kladně. Kluci jí odehráli velmi pěkně, kdy jsme v soutěži patřili určitě mezi nejlepší. Vyhráli jsme i několik turnajů a na klukách je vidět velké zlepšení. Myslím si, že se vůbec nemusíme bát následující sezóny. Kluci si již v průběhu minulé sezóny vyzkoušeli docela obstojně hru 7+1. Vyzdvihnu dvoudenní mezinárodní turnaj v Praze, kde se tímto způsobem turnaj odehrál a kluci obsadili krásné 4. místo. Turnaj byl obsazen i mužstvy ze Srbska, Černé Hory nebo Bosny a Hercegoviny. Kluci také ve hře 7+1 porazili Slovan Liberec, odehráli dvě přípravná utkání s Mladou Boleslaví, kdy jedno jsme také dokázali vyhrát. Kluci ale odehráli zápasy i proti jiným ligovým přípravkám, kdy na náš turnaj přijela Sparta, rok před tím, Slávia. Tradičním naším soupeřem bývá i Jablonec a Varnsdorf. Kluci za uplynulý rok získali opravdu hodně zkušeností, které je potřeba přenést do roku následujícího.

Tímto chci poděkovat všem, co se na našich úspěších podíleli, tzn. v první řadě klukům samotným, následně rodičům, kteří vedou své děti převážně morálně k tomuto sportu, druhému trenérovi Miroslavovi Kucrovi, který svými fotbalovými zkušenostmi přispěl nemalou měrou k fotbalovému posunu hráčů směrem nahoru. Také patří poděkování „našemu  klubu“, který vytvořil podmínky pro rozvoj malých „profíků“. Díky všem!

Věřím, že se v příští sezóně sejdeme ve stejném složení a plynule navážeme na to, co již umíme.

Trenér: Tomáš Kucr

V neděli odpoledne jsme zajížděli odehrát dvě mistrovská utkání do Varnsdorfu. Zápasy jsme odehráli na mokrém trávníku, ale větší problém s tím kluci neměli. Zápas se nám vydařil do všech směrech. Kluci ho odehráli v nasazení, bojovností, a když k tomu přidali i fotbalovost, dostávali jsme se hodně často do zakončení. Chvíli nám sice trvalo, než jsme prostřelili soupeřova brankaře, ale odstupem času jsme s tímto již také neměli žádný problém. Chválím všechny, co v utkání nastoupili, za předvedenou hru i bojiovnost.

F.A.Š.V. - Arsenal Česká Lípa    5 : 9

Branky: Wendler4, Štěrba a Vávra 2, Kucr M.

I druhé naše mistrovské utkání skončilo vítězstvím, ale soupeř s námi hrál celý první poločas vyrovnanou hru. Poločas jsme jen těsně ovládli, a to 3:2. Kluci neodehráli tento poločas v nasazení, které jsme předváděli první zápas. Druhý poločas se již vydařil a kluci soupeře přestříleli. Jeden z krásných gólů dal Josef Wender, který odražený míč, poslal z voleje do soupeřovy šibenice - nádhera! Kluky chválím i za tento zápas, ve kterém jsem také nalezl  několik fotbalových prvků, za které by se nemuseli stydět profesinálové.

(02.06.2015) - Přípravka starší A

Arsenal Česká Lípa – Lokomotiva Česká Lípa                      24 : 0

Sestava: Moravík – Řezníček, Wendler, Štěrba, Kucr J. , Kucr M. – Vávra, Bodi, Šulc

Branky:Kucr M a Štěrba 5, Moravík, Šulc a Řezníček 3, Wendler 2, Bodi, Vávra a Kucr J.

Trenér: Miroslav Kucr  a  Tomáš Kucr

V neděli odpoledne jsme na našem UMT hostili starší přípravku městského rivala z Lokomotivy. Jak již výsledek napovídá, hra byla pod naší taktovkou a zápas byl již brzy rozhodnut. Oba poločasy jsme odehráli shodně 12:0, kdy soupeře jsme k ohrožení naší branky vůbec nepouštěli. Kluci si v tomto utkání s chutí zastříleli, kdy výsledek mohl být ještě daleko vyšší, ale brankař Lokomotivy našim klukům plno šancí a střel pochytal.  Chválím za nasazení i fotbalovost jakou kluci v tomto utkání předvedli.

Arsenal Česká Lípa – Nový Bor         7 : 1

Branky: Kucr M 5, Kucr J. 2

Ve druhém našem utkání jsme nastoupili ve stejném složení proti Novému Boru. Utkání bylo opět v naší režii, kdy jsme si i v tomto utkání chvilku dovolili hrát o jednoho muže v poli méně. Kluci museli v početní nevýhodě hrát naplno, což se nám také dařilo a střelecky jsme se také dokázali prosadit.  Bojovnost, nasazení a fotbalovost byla také velmi pěkná. Chválím všechny, co v utkání nasoupili.

Fotografie od Jaroslava Marka zde.

(text: Tomáš Kucr )

Mnichovo Hradiště - ARSENAL 0:14, 4:4 (11.05.2015) - Přípravka starší A

Mnichovo Hradiště – Arsenal Česká Lípa   0 : 14    a    4:4

Sestava: Šulc, Štěrba, Kucr J., Wendler, Bodi, Vávra, Kucr M.

Branky: Šulc 6, Kucr J. 3, Štěrba a Kucr M. 2, Wendler

Trenér: Miroslav Kucr a Tomáš Kucr

V sobotu odpoledne jsme zajížděli do Mnichova Hradiště, kde nás čekala dvě mistrovská utkání s místní starší přípravkou. První naše utkání bylo v naší režii, kdy jsme hráli převážně před soupeřovou brankou. Kluci si se slabším soupeřem vyzkoušeli pěnou kombinační hru, kdy k zakončení se dostávali pohodlně. Poločas jsme vyhráli 7:0 a stejným skóre skončil i poločas druhý. Kluci si s chutí zastříleli. Chválím všechny za předvedenou fotbalovou hru.

Minichovo Hradiště – Arsenal Česká Lípa   4: 4

Branky: Kucr M. 3 a Štěrba

Druhé naše utkání se silnějším soupeřem bylo úplně jiné. Hra byla více bojovnější, soupeř nás nepouštěl do kombinací a k zakončení jsme se dostávali také velmi málo. Poločas jsme sice 3:1 vyhráli, kdy i ke konci zápasu jsme ještě vedli 4:2. Pak ale přišla poslední pětiminutovka soupeře, který stihl po našich chybách vyrovnat. V tomto utkání chválím za nasazení a bojovnost, bez které by jsme soupeři nedali ani branku.

ARSENAL - Sedmihorky 8:4, Rovensko 3:7 (04.05.2015) - Přípravka starší A

Sestava: Kukucz – Řezníček, Vít, Štěrba, Kucr J., Wendler – Jelínek, Kucr M., Šulc

Branky : Wendler 4, Kucr J a Kucr M 2

Trenér: Tomáš Kucr a Miroslav Kucr

V neděli odpoledne jsme hostili na našem trávníku ve dvou mistrovských utkáních přípravky Sedmihorek a Rovenska.

V prvním utkání s přípravkou Sedmihorek jsme dokázali zápas rozhodnout již v prvním poločase, který jsme zaslouženě vyhráli 5:1. Soupeře jsme nepustili do větších šancí, kdy mi naopak jsme soupeře přestříleli, a dokonce i několikráte pohodlně skórovali, kdy zakončovali osamoceni před brankařem.

Ve druhém poločase jsme si již výsledek pohlídali a hráli se soupeřem vyrovnanou hru. Branky jsme obdrželi po našich chybách, kterých se musíme v dalších utkáních vyvarovat.

Chválím všechny, co v utkání nastoupili a předvedli pěkný fotbal, který se musel líbit i přihlížejícím domácím rodičům.

Arsenal Česká Lípa – Rovensko        3 : 7

Branky : Kucr M 2, Kucr J

Druhé naše utkání se silnějším Rovenskem jsme prohráli zaslouženě. Naše obranná hra byla špatná, soupeř nás nutil k chybám, po kterých jsme inkasovali. Je pravdou, že tři góly jsme dostali po střelách z dálky, kdy brankař na dobře umístěné tvrdé střely nemohl reagovat. V útoku jsme se nedokázali prosadit, kdy naše stoprocentní šance likvidoval soupeřův výborný brankař. Abychom toto utkání vyhráli, museli by jsme zpřesnit hru a zlepšit bojovnost.

Chválí za fotbalovost, kdy jsme se dokázali přes soupeřovu kvalitní obranu dostat do vyložených šancí.

( text Tomáš Kucr )

Arsenal - Liberec II 7:3, 7:2 (28.04.2015) - Přípravka starší A

Sestava : Kukucz – Moravík, Řezníček, Borůvka, Bodi, Kucr J. – Štěrba, Vít a Kucr M.

Branky : Kucr M. 4 a Kucr J. 3

V neděli odpoledne jsme za krásného slunečného počasí hostili na našem trávníku ligovou přípravku Slovanu Liberec r. 2005. I když byl soupeř ročníkově mladší, na jejich hře to nebylo skoro vůbec znát. Slovan byl pro nás téměř vyrovnaným soupeřem, bojovný, houževnatý i technicky dobře vybavený. První poločas jsme dokonce prohrávali 1:2, ale druhý poločas kluci přidali a začali nutit soupeře k chybám, po kterým jsme dokázali skórovat. Soupeře jsme v druhém poločase přehráli i přestříleli a dotáhli tak zápas do vítězného konce.

Arsenal Česká Lípa – Liberec II    7 : 2

Branky : Kucr M 3, Moravík 2, Štěrba a Vít

Druhé naše mistrovské utkání se stejným soupeřem dopadlo obdobně, kdy tyto zápasy byly hodně podobné. V tomto utkání se trefilo do sítě soupeře více našich hráčů, kdy chválím všechny, co do utkání nastoupili a odvedli na hřišti svá maxima. Některé naše akce již připomínaly profesionální fotbal.