ŠANCE PRO POHYBOVĚ NADANÉ DĚTI (08.06.2010)

ŠANCE PRO POHYBOVĚ NADANÉ DĚTI

Základní a Mateřská škola Česká Lípa, Jižní 1903

Sportovní středisko mládeže se zaměřením na kopanou

Základní charakteristika: Ve školním roce 2008/2009 byla naše škola na základě rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zařazena do Programu III (příprava sportovně talentované mládeže).

Více informací najdete zde

DEN FOTBALU V ČESKÉ LÍPĚ (22.05.2010)

Ve středu 19. května se v rámci projektu UEFA (Evropská fotbalová asociace) uskutečnila akce Den fotbalu, která měla za cíl propagaci této nejpopulárnější kolektivní hry co nejširší populaci – hráčům, fanouškům, funkcionářům, rodičům, ale třeba i médiím.

Medailový úspěch ZŠ Jižní (16.05.2010)

Výsledky okresní finále v minikopané žáků 8. a 9. ročníků v Zákupech se dozvíte zde

McDonald Cup 1 – 3. třídy okresní finále (16.05.2010)

Ve čtvrtek 13. května se ve sportovním areálu v Zákupech uskutečnil fotbalový turnaj základních škol McDonald Cup pro kategorii 1 – 3. tříd.

Výsledky se dozvíte zde

O pohár starosty města Kamenický Šenov ve florbale (21.04.2010)

Ve dnech 14. a 16. dubna se v tělocvičně ZŠ Kamenický Šenov odehrál 6. ročník florbalového turnaje O pohár starosty města Kamenický Šenov pro kategorie žáků  4.+5., 6.+7. a 8.+ 9.ročníků. Celkem se turnajů zúčastnilo 13 družstev, která hrála mezi sebou po dobu 2 x 10 minut systémem každý s každým. Žáci ze ZŠ Jižní v nejmladší kategorii obsadili stejně jako loni 4.místo,mladší žáci jako jediní dokázali prvenství obhájit a v nejstarší kategorii jsme obsadili 5. místo, když se nám nepodařil vstup do turnaje a to poznamenalo i další zápasy.  Podařilo se nám také získat jedno individuální ocenění, když Tomáš Ladra byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje v kategorii mladších žáků.

Finále v sálové kopané (09.03.2010)

V úterý 9. března se odehrálo ve sportovní hale v Zákupech okresní finále základních škol v sálové kopané. Sportovní třídy při ZŠ Jižní byly favority v obou kategoriích a v mladších žácích ji naprosto suverénním způsobem naplnily. V kategorii starších žáků však velmi překvapivě zvítězilo družstvo Zákup a ve vyrovnané tabulce na naše hráče zůstala bronzová příčka.