Zpráva o činnosti FK Česká Lípa za období od 5.4.2022 do 25.4.2024

Vážení sportovní přátelé, členové FK,
dovolte mně, abych Vás na dnešní řádné valné hromaděpřivítal a přednesl zprávu o činnosti od poslední valné hromady, která se konala 5.4.2022

Výkonný výbor

výkonný výbor FK zvolen řádnou valnou hromadou 5.4.2022 a pracoval v uplynulém období v tomto složení:

Ing. Petr Šimoník – předseda FK
Bc. Tomáš Kucr – místopředseda FK
Miroslav Dalík pokladník a tajemník
Karel Machač člen VV
Josef Košta – člen VV
Marek Tomíček – člen VV
Martin Ponocný – člev VV

 

VV se scházel v soutěžním období v přibližně ve 14-ti denníchintervalech na pravidelných schůzkách, na kterých řešil běžné provozní záležitosti týkající se stavu financí, jednání se sponzory, vedení účetnictví, čerpání dotací na mládež, výběrů příspěvků, sportovní výsledky jednotlivých týmů, trenérské obsazení mládežnických týmů atd…

Na poslední VH v dubnu 2022 bylo předesláno, že VV FK má za úkol pozvednout českolipský fotbal na bývalou úroveň,to znamená, aby A mužstvo hrálo ČFL, B mužstvo krajské soutěže a mládežnické týmy republikové soutěže. K dnešnímu dni můžeme říct, že toto všechno se podařilo, FK Arsenal se postupnými kroky daří naplňovat požadavky sportovců, fanoušků, sponzorů i veřejnosti.

FK Arsenal má v současné době 2 týmy dospělých, A mužstvoaktuálně bojuje o záchranu v ČFL a B mužstvo je na dobré cestě vyhrát svoji soutěž a postoupit do 1.A třídy LKFS. FK Arsenal má 11 mládežnických týmů, kategorie U19 až U12 startuje v dorosteneckých a žákovských divizích, týmy U11 – školičky hrají na krajské a okresní úrovni. V FK Arsenal nachází svoji zábavu téměř 200 dětí, o které se stará 20 trenérů mládeže. V roce 2024 se podařilo opět obhájit statut Sportovního střediska mládeže, nyní s názvem Klubová akademie kategorie V.

Legislativa

jak jistě víte, FK Arsenal Česká Lípa je zapsaným spolkem, jejímž předsedou je Ing. Petr Šimoník. Za sportovní úsek dospělého fotbalu odpovídá sportovní manažer Martin Šimon, vedoucí týmu Josef Košta a hlavní trenér týmu dospělýchPavel Hradiský. Řízením mládežnického úseku, který má 2 dorostenecká družstva, 4 žákovská družstva a 4 týmy starší a mladší přípravky a 2 týmy školičky je pověřen šéftrenér mládeže Pavel Hradiský a sekretář mládeže Karel Machač.

Činnost

Od poslední VH se činnost VV FK hodně změnila a je snaha se přizpůsobit moderní době. Klub má nový web, pracuje se sociálními sítěmi, nakoupil pro potřeby trenérů kameru VEO, která zpracovává zápasovou analýzu a statistiky z utkání. Zlepšila se práce s příznivci fan klubu pod názvemCL PIVOSI, kteří vytvářejí fanouškovské zázemí našemu A týmu. Duší této skupiny je Martin Ponocný. Všem těmto lidem patří poděkování za to, že se o činnost FK Arsenal Česká Lípa zajímají a někteří i různými způsoby fotbalový klub podporují.

Hospodaření

Hlavním zdrojem příjmů mládežnických týmů FK Arsenal je čerpání různých dotačních programů. Hlavním partnerem klubu v tomto směru je Město Česká Lípa, déle pak NSA/MŠMT, LK a FAČR. Dalším zdrojem příjmů FK je výběr příspěvků od rodičů. Zde platí jasně daná pravidla a všechny takto vybrané prostředky putují zpět do mládežnické kopané. Vzhledem k tomu, že Fotbalový klub Česká Lípa nemá žádný hmotný majetek a nevlastní žádné sportoviště, všechny tyto peníze jsou použity na nájmy za sportoviště, dopravu k utkáním, startovnému v soutěžích a na halových turnajích, soustředění, nákupu pomůcek a odměňování trenérů mládeže. V případě, že se najde nějaký dárce, který chce věnovat do mládežnické kopané finanční částku, jsou takto získané prostředky opět vloženy do mládežnické kopané. FK Arsenal Česká Lípa hospodaří s rozpočtem okolo 7 000 000 Kč, o finance se vzorně stará Jan Chadraba. Hlavním partnerem pro činnost A týmu dospělých v ČFL je Město Česká Lípa a generální sponzor klubu pan Jiří Jakoubek vlastnící firmu Jakub a.s. a Pivovar Cvikov a.s.Dále klub podporuje několik menších sponzorů jako například Marius Pedersen, Pekárna a kavárna Právě pro Tebe, Modus, Elfort.

Mládež

Veškerá členská mládežnická základna, která dle aktuálního stavu z ledna 2024 čítá kolem 200 členů, je registrována na FAČR pod hlavičkou FK Arsenal Česká Lípa, z.s.

V současné době má klub 11 mládežnických týmů, o které se stará 20 trenérů mládeže. Přesto je mládežnických trenérů v klubu nedostatek a je stále těžší v dnešní doběkvalifikovaného trenéra sehnat.

Na republikové úrovni dosahují naše týmy solidních výsledkůa rozhodně tam nehrají podřadné role.

Vždy záleží na tom, jak silný je daný ročník a kolika hráči se ročník podaří doplnit talentovanými hráči z okolních klubů.

Cílem vedení mládeže je udržení stávajících republikových soutěží, rozšíření nejen trenérské, ale hlavně mládežnické základny a obhájit statut Klubové akademie mládeže.Pokračovat ve spolupráci z okolními kluby jako je Jiskra Mimoň, Spartak Žandov, Jiskra Nový Bor, Lokomotiva Česká Lípa a TJ Doksy a pokusit se naopak vychovat hráče pro ligové mládežnické týmy Slovanu Liberec, který je na úrovni mládeže naším partnerským klubem. Dalším hlavním cílem je samozřejmě doplňovat našimi odchovanci dospělé týmy FK Arsenal. Díky velmi dobré spolupráci s vedením A týmu nejtalentovanější odchovanci klubu dostali šanci prosadit se i v A mužstvu dospělých.

Dospělí

FK Arsenal Česká Lípa má 2 týmy v dospělé kategorii.

A mužstvo v roce 2023 vyhrálo svoji skupinu divize B a vybojovalo tak po 10-ti letech postup do ČFL. V týmu působí několik odchovanců klubu a několik hráčů z regionu, což je určitě dobrá vizitka pro klub, trenérem je další českolipský odchovanec a bývalý hráč a trenér Pavel Hradiský, který spolupracuje s Martinem Šimonem, rovněž odchovancem klubu a Jiřím Štajnerem, slavným hráčem a bývalým reprezentantem ČR.

B mužstvo, jehož činnost byla obnovena po několika letech v roce 2018, podává velmi dobré výkony v 1.B třídě LK a postup do 1.A třídy by mu již neměl uniknout. Trenérem B týmu je Tomáš Kucr a uplatnění v tomto týmu nacházejí převážně hráči končící v našem dorostu, zápasové vytížení zde nacházejí i hráči A mužstva.

"A" Tým
Českolipský Arsenal na domácím hřišti nestačil na rezervu Mladé Boleslavi.
...
MLÁDEŽ
Českolipská U19 zvítězila nad Sokolovem!
...
MLÁDEŽ
Mladší dorostenci vybojovali v oslabení cenný bod
...
MLÁDEŽ
U12 remizovala s Varnsdorfem.
...
MLÁDEŽ
U14 odehrála další dva zápasy v jednom týdnu.
...
MLÁDEŽ
U15 získala z dvou zápasů 3 body.
...
"A" Tým
A tým znovu bodoval, tentokrát na hřišti jablonecké rezervy.
...
MLÁDEŽ
Arsenalská mladší přípravka předvedla hezké výkony na turnaji v Železném Brodu.
...
MLÁDEŽ
U12 vyhrála nad Chomutovem.
...
MLÁDEŽ
U14 sehrála za minulý týden dva soutěžní zápasy.
...

Other Articles

Leave a Reply