Českolipský Arsenal převzal pohár a medaile pro mistra 3.ligy skupiny B
V sobotním podvečeru přivítal českolipský Arsenal na hřišti Jiskry Nový Bor tým FK Varnsdorf, který se představil v dobrém světle. David Jarolím k utkání řekl: „Jsem rád, že jsme to zvládli. Dnes dostali příležitost ostatní kluci, kteří toho moc neodehráli od začátku. Jsem spokojený, že se jim to podařilo, dali góly Chisom Onije, Liška dva, Škoda si připsal dvě asistence. Jsem rád, že kluci, kteří nastoupli v průběhu utkání, tak rozhodli o výsledku zápasu a o tom to je. My chceme, aby byli všichni rozehraní, kvůli baráži.“
FK Arsenal Česká Lípa – FK Varnsdorf 4:2 (1:0)
V prvním poločase se hrál bojovný fotbal. Hosté se snažili být domácím vyrovnaným soupeřem. Vytvořili si několik šancí, přesto bylo vidět, že českolipští hráči byli zkušenější. V závěru první půle Lípa vstřelila vedoucí gól Kouřilem po rohu Dudla, který hlavičkou překonal gólmana Richtera na 1:0. Předtím ještě dvakrát nastřelili břevno Varnsdorfu, Vít a Novotný.
V úvodu druhé půle se hostům podařilo skóre srovnat Baryliakem na 1:1. O dvě minuty později šli opět domácí do vedení, kdy Chisom Onije vystihl nepřesnou přihrávku gólmana hostí ke vstřelení druhé branky na 2:1. Hosté se nevzdávali a v 59. minutě opět vyrovnali Berezkou, který využil nedůrazu v českolipské obraně a srovnal stav na 2:2. V následných minutách hosté ještě dvakrát zahrozili, v cestě jim stál českolipský gólman Fendrich. V 71. minutě přišel na hřiště Tomáš Liška, který rozhodl o vítězi zápasu. V 79. minutě Škoda poslal centr od postranní čáry do vápna, kde našel Lišku a Lípa vedla 3:2. O dvě minuty později nastala stejná situace Škoda – Liška a bylo o vítězi utkání rozhodnuto, konečný stav 4:2.“
Trenér hostí Pavlo Rudnytskyy gratuloval: „Gratuluji, domácí zaslouženě vyhráli celou soutěž. Je vidět, že mají kvalitu a prošli soutěží jako nůž máslem. Smekám klobouk před nimi, takže ještě jednou gratuluji.“
Po zápase nastaly oslavy. Vítěz 3. české fotbalové ligy skupiny B převzal od zástupců FAČRu pohár pro vítěze a medaile. Následovala oslava s fanoušky. Ve středu sehrají českolipští poslední kolo soutěže s teplickou rezervou a pak je čeká dvoukolová baráž s Kladnem.
Branky: 41´Kouřil, 53´Onije Chisom, 79´a 81´Liška – 51´Baryliak, 59´Berezka; rozhodčí Hamouz, ŽK 1:3, počet diváků 293.
Sestava České Lípy: Fendrich – Haitl, Kouřil, Žežulka, Dudl –Dufek (71´Osmančík), Vít (63´Alhassan), Onije Chisom ,Ondráček (63´Škoda) – Novotný (63´Červenka), Matoušek (71´Liška)