Českolipský Arsenal nestačil na posílené hradecké béčko.

Ve 28. kole Fortuna ČFL B zajížděl českolipský Arsenal na půdu,  stejně ohroženého sestupem, hradeckého béčka, které bylo posilněno několika hráči z kádru ligového áčka. Českolipský trenér Pavel Hradiský k tomu řekl: „První poločas se nám vůbec nepovedl. Ke vší úctě k ligovým hráčům Hradce, tak si myslím, že jsme neměli prohrát takovým rozdílem. Z naší strany chybělo nasazení a bojovnost, byl to v první půli takový přátelák. Ve druhém poločase se to zlepšilo. Samozřejmě domácí již tolik netlačili na pilu. My jsme je ve druhé půli k ničemu nepustili, až na pátý laciný gól. Vzhledem ke skóre, tak jsme chtěli dát alespoň jeden gól, to se nepovedlo. Dnešní zápas se nám nevydařil:“

FC Hradec Králové B – FK Arsenal Česká Lípa 5:0 (4:0)

V prvním poločase nastoupili domácí se sedmi posilami z A mužstva a bylo to na hřišti znát. Již v desáté minutě se Halbich ve středu pole neprosadil s Kučerou, ten toho využil k průniku a následné střele, kterou Filip nešťastně tečoval za záda gólmana Krále, rázem jsme prohrávali 1:0. O tři minuty později se po levé straně prosadil Kaštánek, když obešel tři českolipské hráče a následně poslal míč z hranice vápna k protější tyči a zvýšil na 2:0. Následovala menší šance hostí po centru od Šimona neprostřelil Omon domácího gólmana Vízka. Domácí určovali hru a tak ve dvacáté minutě naštěstí pro Lípu Koubek trefil pouze břevno. Poté ještě z trestného kopu Kejř orazítkoval tyč českolipské branky. Po půl hodině hry domácí rozehráli rohový kop, centr přistál na hlavě Čecha a skóre naskočilo na 3:0. Další branka přišla ve 37. minutě, když se po centru Kejře se prosadil Koubek, 4:0.

Do druhého poločasu českolipští zlepšili pohyb a výsledkem bylo zlepšení hry, jenže šancí bylo poskromnu a tak si domácí náskok z první půle pohlídali a ještě jeden gól přidali, kdy od postranní čáry poslal Kadrmas centr do vápna, gólman Král míč vyrazil na domácího Hrušku a ten se nemýlil a zpečetil skóre na konečných 5:0.

Domácí trenér Adrian Rolko utkání okomentoval slovy: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, podařilo se nám dát dva rychlé góly. Do poločasu jsme přidali ještě dva, takže to bylo z naší strany dobré. Druhá půle nebyla z naší strany tak aktivní. Česká Lípa se snažila hrát fotbal. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a vyhráli 5:0.“

Branky: 10´ Kučera, 13´ Kaštánek, 30´ Čech, 37´ Koubek, 86´ Hruška; rozhodčí Hodek, ŽK 1:1, počet diváků: 100

Sestava: Král – Dvořák, Filip, Hajdo – Baláž, Vít, Kazda (46´Ješeta), Pajkrt (46´Žižka)  – Halbich – Šimon (73´Valenta), Omon (77´Valta)

"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál první přípravné utkání.
...
"A" Tým
Změna! Utkání s Duklou Praha odehrajeme na UMT v České Lípě‼️
...
"A" TýmKLUB
Josef Csaplár přichází do České Lípy na pozici sportovního ředitele!
...
"A" Tým
Českolipský A tým započne přípravu 8. července, sehraje také zajímavé přípravné zápasy!
A tým se na prvním tréninku sejde v pondělí 8. července a oficiálně tak zahájí letní přípravu na sezonu! Přípravná utkání A týmu: Sobota 13. 7. 2024, 11:00...