Českolipský Arsenal si zastřílel

Česká Lípa – K prvnímu přátelskému utkání v novém roce si pozval českolipský Arsenal účastníka
republikové soutěže Divize B TJ SK Hřebeč. Hrálo se za příjemného zimního počasí a českolipskému týmu se dařilo. Trenér domácího mužstva Pavel Hradiský k tomu řekl: „První zápas po týdenním
trénování, kdy jsme měli čtyři tréninky. Bohužel nám odpadlo pět hráčů pro lehké zranění. Zápas měl
pohodovou úroveň díky soupeři. My jsme chtěli hrát fotbal, což se nám povedlo. Byl to takový
bezstarostný zápas, hlavně jsme si zastříleli. Akorát mne mrzí ty dva góly v závěru, kdy jsme nehráli dle
mých představ v obranné fázi. Na první zápas to bylo slušné.“
FK Arsenal Česká Lípa – TJ SK Hřebeč 7:2 (2:0)
Českolipští měli od začátku více ze hry, byli více na míči a tak ve čtrnácté minutě našel Žižka před
brankou volného Halbicha, který otevřel skóre 1:0. O osm minut později proběhla úplně stejná akce jako
při prvním gólu. Žižka opět našel před brankou zcela volného Halbicha 2:0. Hosté poprvé zahrozili ve
27.minutě, kdy Kadlec zlikvidoval brejkovou situaci Štěpánka. V závěru první půle gólman hostí Vokoun
se blýskl dvěma zákroky, kdy nejprve vyrazil nebezpečnou střelu z malého vápna Halbicha a i následnou
dorážku Žižky.
Ve druhém poločase se trefil Hanl po přihrávce od Baláže 3:0. Na čtyři nula zvýšil Kaňkovský, když
po centru Šimona vystřelil Baláž a Kaňkovský změnil trasu míče za záda hřebečského gólmana.
V 66.minutě se branky dočkal Šimon, když obstřelil obránce 5:0. V 74.minutě Halbich našel ve vápně
Kaňkovského, ten se nemýlil 6:0. V 76.minutě poprvé ve druhém poločase zahrozil soupeř střelou z třiceti
metrů, českolipský gólman Novák byl pozorný. Hosté se prvního gólu dočkali v 79.minutě, kdy
českolipská obrana nechala dost prostoru při trestném kopu Myšky, který trefil hlavu Pařízka 6:1. O čtyři
minuty se před gólmana dostal Halbich a chytrým přehozením gólmana ukončil českolipskou kanonádu
7:1. Pak ještě trefil Šimon tyč. Poslední slovo měli nakonec hosté, kdy Mentberger přihrál na volného
Doláka 7:2.
Trenér TJ SK Hřebeč Tomáš Novák k utkání řekl: „Dnešní zápas hodnotím nic moc. Domácí byli
jednoznačně lepším týmem, nebáli se hrát dopředu. My jsme byli ustrašení, máme hodně nových hráčů.
Výsledek 7:2 vypadá strašně. My jsme po jednom běhavém tréninku, takže z toho nedělám tragédii,
máme ještě dost času na zlepšení.“
Branky: 3x Halbich, 2x Kaňkovský, 1xHanl a Šimon – Pařízek, Dolák; rozhodčí Marek, počet diváků 35.
Sestava českolipského týmu: Kadlec (46. Novák) – Baláž, Hajdo (46. Hanl), Nemšovský, Knejzlík – Valta, Pajkrt (46. Brejcha) – Šimon, Kazda (67. Halbich), Žižka – Halbich (46. Kaňkovský).

Další přípravné zápasy proběhnou příští sobotu 20.1.2024, kdy od 13,00 hod. vyzveme FK Baník Sokolov
1948 a od 15,00 hod. SK Štětí. Oba zápasy se hrají na Městském stadionu Česká Lípa.