TJ Tatran Jablonné – FK Arsenal ČL  „B“ – 3:4   (2:1)

Sestava: Kukucz – Kapitán, Mikysa, Blizníkov, Valta L., Wendler, Kucr M., Bodi R. ml., Bodi M., Hanl a Kaňkovský

Branky: Hanl a Kaňkovský 2x

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

V sobotu odpoledne jsme odehráli další mistrovské utkání 1. B třídy, tentokrát jsme zajížděli za druhým týmem tabulky TJ Tatranem Jablonné v Podještědí.

Věděli jsme, že nás v Jablonném nic lehkého čekat nebude. To se potvrdilo hned od začátku zápasu. Tatran poctivě bránil, kdy my jsme chodili do hodně zahuštěné obrany. Jablonné tak mělo postavenou svojí hru, zabezpečená obrana a zkoušet rychlé protiútoky. Nám se podařilo brzy vykombinovat zabezpečenou obranu soupeře, kdy s míčem vyplaval Tadeáš Hanl až před soupeřova brankaře a nemýlil se. Soupeře to ale nějak nezlomilo, ba naopak, pořád hrát tu svojí hru na rychlé protiútoky. Po našich chybách v obraně se Tatranu podařilo výsledek otočit. My jsme sice pořád tlačili, dávali i branky, ale ty nebyly uznány, pro údajný faul, ofsajd apod. Soupeř tedy vyhrál první půli 2:1.

Druhý poločas byl herně pořád stejný, my jsme útočili do zabezpečené obrany soupeře. Dvakrát se nám podařilo projít až k brankaři Tatranu, kdy nás musel soupeř dvakrát po sobě faulovat ve vápně. Kopali jsme dvě penalty v rozmezí 10 minut. Obě proměnil Karel Kaňkovský. Šli jsme do vedení 2:3, ale drama vůbec nekončilo. Jablonné dokázalo ještě ze standartní situace vyrovnat na 3:3. Zbývalo nám ještě asi 15 minut na to, abychom si odvezli tři body. Tlačili jsme se k zakončení a zápas rozhodl v nastavení Tadeáš Hanl, kdy po našem rychlém protiútoku vystřelil výhru. Soupeř na to už nestihl reagovat.

Kluci doslova vydřeli výhru, chválím za jejich nasazení a bojovný výkon až do poslední vteřiny utkání. Výhra nám určila 15 bodový náskok právě na druhý Tatran.

Za týden, v neděli 14.4. 2024 hostíme na domácím hřišti od 16:30 hod. celek TJ Doksy.

Text: Tomáš Kucr

Českolipský Arsenal si poradil s divizním Benešovem.
...
Matěj Šimon prodloužil smlouvu v České Lípě!
...
Kapitán Jan Filip podepsal novou smlouvu!
...
Českolipský Arsenal sehrál druhé přípravné utkání.
...
Trenér Arsenalu o posilách, Csaplárově metodice a ambicích v nové sezoně
...
Českolipský Arsenal sehrál první přípravné utkání.
...
Změna! Utkání s Duklou Praha odehrajeme na UMT v České Lípě‼️
...
"A" TýmKLUB
Josef Csaplár přichází do České Lípy na pozici sportovního ředitele!
...
Českolipský A tým započne přípravu 8. července, sehraje také zajímavé přípravné zápasy!
A tým se na prvním tréninku sejde v pondělí 8. července a oficiálně tak zahájí letní přípravu na sezonu! Přípravná utkání A týmu: Sobota 13. 7. 2024, 11:00...
Mladší dorost zakončil soutěž porážkou v Karlových Varech.