B tým podlehl Pěnčínu ve finále poháru LKFS.

TJ FC Pěnčín – FK Arsenal ČL „B“     3:2   ( 1:1 )

 

Sestava: Král – Pajkrt, Ješeta, Kazda, Hanl, Krejčík, Valta L., Šimon, Bodi R., Kapitán a Žižka – Blizníkov, Wendler, Štěrba, Bodi M., Kukucz, Starý a Lupšák

Branky: Šimon 2x(p)

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

 

Velký svátek fotbalu v Libereckém kraji se konal 12. června 2024 od 18:00 hod. v Jablonci nad Nisou, kdy naše B mužstvo nastoupilo ve finále poháru LKFS, na ligovém trávníku, proti TJ FC Pěnčín.

Čekal nás hodně těžký soupeř, který okupoval první příčku Krajského přeboru libereckého kraje. Komplexní tým, sehraný, s mladými, ale také zkušenými hráči. Tým, který by mohl hrát divizi. Na utkání do Jablonce dorazilo přes 1 tis diváků. Vše perfektně připraveno, jak se na finále poháru sluší.

Soupeř do nás od začátku hodně šlapal, chtěl jít do vedení, a to se mu i brzy povedlo, kdy ve 14. minutě střelou z 30 metrů Václav Helm trefil šibenici naší branky. Nechytatelná střela, která se povede možná jednou za život. Nás to ale nepoložilo, hru jsme vyrovnali a chtěli skóre vyrovnat. To se nám i povedlo, kdy ve 22. minutě proměnil Martin Šimon suverénně penaltu. Hrálo se hodně rychle v nasazení, nahoru, dolu. V prvním poločase byly šance na další branku na obou stranách. Poločas 1:1 nic neřešil, jako by se 45 min. nehrálo. Oba soupeři chtěli víc, než remízu. Začínalo se ve druhém poločase opět od začátku, s podobným scénářem. Možná jsme za začátku druhého poločasu byli lepší my, ale jen o fous. Tlačili jsme se do zakončení a když se nám povedlo vstřelit branku, nebyla hlavním rozhodčím uznána, údajně kvůli ruce při zpracování před střelou. Soupeř měl také šance na skórování, ale byli jsme to my, kdo šel v utkání poprvé do vedení. V 65. minutě opět z pokutového kopu uspěl Matěj Šimon. Soupeře to také nepoložilo, ba naopak, tlačil se před naši branku a chtěl vyrovnat. To se mu povedlo v 79. minutě, kdy střelu z dálky náš brankař vyrazil pouze před sebe a útočník Pěnčína Tomáš Stibor pohodlně dorážel. Střelu z dálky náš brankař proti sluníčku neviděl, reagoval reflexem.

Už to vypadalo na remízové utkání, ale v našem pokutovém území byla Mírovi Kapitánovi smolně nastřelená ruka. Penaltu zkušený Jan Díl ( FC Pěnčín ) proměnil. Zbývalo nám necelých 10 minut, abychom se pokusili o třetí branku. Poslali jsme do útoku další hráče, v tu chvíli jsme hráli už v podstatě vabank. Bohužel se nám už vyrovnat nepovedlo.

Utkání jsme odmakali, klukům v podstatě není co vyčítat. Pěnčínu gratulujeme, ale my se za finále poháru také nemusíme stydět!

 

Text: Tomáš Kucr

 

Odkaz na záznam ze zápasu zde:

https://app.veo.co/matches/20240612-12-6-2024-200722-6d75d10d/

 

"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál první přípravné utkání.
...
"A" Tým
Změna! Utkání s Duklou Praha odehrajeme na UMT v České Lípě‼️
...
"A" TýmKLUB
Josef Csaplár přichází do České Lípy na pozici sportovního ředitele!
...
"A" Tým
Českolipský A tým započne přípravu 8. července, sehraje také zajímavé přípravné zápasy!
A tým se na prvním tréninku sejde v pondělí 8. července a oficiálně tak zahájí letní přípravu na sezonu! Přípravná utkání A týmu: Sobota 13. 7. 2024, 11:00...
MLÁDEŽ
Mladší dorost zakončil soutěž porážkou v Karlových Varech.
...
MLÁDEŽ
U19 prohrála v Karlových Varech.
...
MLÁDEŽ
Starší dorost pouze remizoval.
...
MLÁDEŽ
Mladší dorost nezvládl poslední domácí utkání.
...
MLÁDEŽ
U15 neuspěla na hřišti silné Dukly Praha.
...
MLÁDEŽ
u14 pohledla silné dukle praha.
...

Other Articles

Leave a Reply