TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FK Arsenal ČL „B“ 1:3 (0:2)

Sestava: Kukucz – Valta L., Bodi R. ml., Kucr M., Kapitán, Hanl, Stružinský, Krejčík, Bodi, Valta D., Lupšák – Karda, Mikysa, Valenta a Blizníkov

Branky: Hanl 2 a Bodi M.

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

V sobotu odpoledne jsme zajížděli, k dalšímu mistrovskému utkání 1.B třídy, na horkou půdu do Rovenska.

Rovensko je kvalitní tým, který má zkušenosti s krajským přeborem. Navíc je to tým, který na domácí půdě body moc nerozdává. Na toto jsme ale byli připraveni a naší technickou a rychlou hrou jsme soupeře hned od začátku začali tlačit před jeho vlastní branku. Hned ve 2. minutě, po rohovém kopu, se nejlépe ve vápně zorientoval Tadeáš Hanl a vedli jsme 1:0. Super začátek. Naše hra se ale vůbec nezměnila. Hráli jsme my a soupeře jsme pouštěli maximálně k našemu vápnu. Aleš v brance neměl moc práce. Čekali jsme na druhý gól, který by znamenal naší 100 branku v sezóně, na kterou byla vypsaná i odměna. Tu vstřelil po půl hodině hry Martin Bodi, kdy mu míč naservíroval Tadeáš Hanl přihrávkou na malé vápno. I přes bránícího soupeřova obránce se Martin dokázal dostat dříve k míči a brankař neměl šanci. Poločas jsme vyhráli 2:0.

Druhý poločas jsme si zbytečně zkomplikovali. Hráli jsme pořád stejnou hru, měli jsme několik tutových šancí vstřelit branku a vést min. 5:0., ale nebylo nám prostě přáno. Rovensku se podařilo, po rychlém útoku a centru před našíbranku, snížit na 2:1.  Bylo to v 74. minutě a soupeře jsme nechali nadechnout. 12  minut se hrála hodně nervózní hra. Tu uklidnil opět Tadeáš Hanl, kdy si centr do vápna pustil na prsa a následně nedal brankaři soupeře žádnou šanci. Uklidňující branka na 3:1. Výsledek utkání jsme si už pohlídali. Odvezli jsme si z Rovenska cenné tři body a kluky musím opět pochválit. Výborný zápas odehrál Maty Strůža a Páťa Krejčík.

Za týden, v neděli 28.4. 2024 od 17:00 hod. hostíme na domácím hřišti celek FK Hrádek nad Nisou „B“

Text: Tomáš Kucr

"A" Tým
Českolipský Arsenal si poradil s divizním Benešovem.
...
"A" Tým
Matěj Šimon prodloužil smlouvu v České Lípě!
...
"A" Tým
Kapitán Jan Filip podepsal novou smlouvu!
...
"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál druhé přípravné utkání.
...
"A" Tým
Trenér Arsenalu o posilách, Csaplárově metodice a ambicích v nové sezoně
...
"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál první přípravné utkání.
...
"A" Tým
Změna! Utkání s Duklou Praha odehrajeme na UMT v České Lípě‼️
...
"A" TýmKLUB
Josef Csaplár přichází do České Lípy na pozici sportovního ředitele!
...
"A" Tým
Českolipský A tým započne přípravu 8. července, sehraje také zajímavé přípravné zápasy!
A tým se na prvním tréninku sejde v pondělí 8. července a oficiálně tak zahájí letní přípravu na sezonu! Přípravná utkání A týmu: Sobota 13. 7. 2024, 11:00...