U15 sehrála vyrovnanou partii s Baníkem Most.

Arsenal Česká Lípa – FK Baník Most-Souš 1:1 (1:1)

Sestava: Olšar – Pola, Stehlík, Havelka, Zajkr – Kříž, Ševčíková, Penz, Hron, Štrupl A., – Doležal

Náhradníci: Houdek, Duda, Hlavinka, Gavlík, Demeter, Tsedendamba

V neděli 24. března jsme nastoupili doma proti hostům z Mostu se snahou odčinit porážku z minulého utkání proti Karlovým Varům.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a po sérii rohů jsme měli několik možností z centru vstřelit gól, ale nepodařilo se. Naopak, ve 12. minutě, z první střely na branku z 20 metrů, překonali hosté našeho gólmana Olšara a prohrávali jsme 0:1 – nezaslouženě. Potom jsme pokračovali v aktivní hře, snažili jsme se kombinovat a útočit, ale nadějně rozehrané akce jsme nedotáhli do zakončení. Až ve 40. minutě po kolmici Doležal doběhl k míči dříve, obhodil si gólmana a z těžkého úhlu trefil odkrytou branku, 1:1. V druhém poločase byli aktivnější hosté, uzavřeli nás a kombinovali kolem velkého vápna, ale naše obrna držela a nepouštěla hosty do žádných velkých šancí, naopak jsme vyráželi do rychlých brejků. V největší šanci běžel v 60. minutě sám na brankáře Doležal, ale tváří v tvář gólmana neprostřelil. A když hosté neproměnili přímý kop z 20 metrů a potom svoji šanci i na konci zápasu Pola, body se za remízu rozdělili mezi oba týmy.

Před utkáním bychom bod brali, ale po jeho skončení, když jsme na šance vyhráli, je pro nás remíza ztráta. Příští utkání jedeme v pátek do Prahy na Duklu Jižní Město.

Text: Stanislav Miler

Českolipský Arsenal remizoval na venkovním hřišti v Benátkách.