Českolipský Arsenal podlehl na půdě Ústeckého Viagemu.

Českolipský Arsenal v pátečním podvečeru sehrál utkání Fortuna ČFL B s FK Ústím n/L a byl mu vyrovnaným soupeřem, i když výsledek tomu neodpovídá. Trenér České Lípy Pavel Hradiský zápas okomentoval: „V úvodu jsme hráli s velkým respektem, dobře jsme bránili, ale nedokázali jsme se dostat do lepších šancí. Po inkasovaném gólu jsme se oklepali. Myslím si, že jsme hru minimálně vyrovnali, měli jsme tam dvě velké gólovky. Do přestávky se nám podařilo vyrovnat po standardce hlavou. Druhý poločas jsme z naší strany odehráli, řekl bych, výborně. Po inkasovaném gólu z penalty, která byla velmi problematická. Když takové penalty rozhodnou zápas, tak je to špatně. V té době si dovolím říct, že jsme byli lepší. Ústí jsme přehrávali, nám jen chyběla kvalita, abychom zakončili ve snaze vyrovnat. V závěru jsme to úplně otevřeli, čehož soupeř využil k vítězství 3:1. Kluci odehráli dobrý zápas, měli jsme zde minimálně na remízu.“

FK Ústí nad Labem – FK Arsenal Česká Lípa 3:1 (1:1)

Úvod utkání byl ze strany českolipských hráčů takový ustrašený, i když první šanci si právě vytvořila Lípa. Po centru Šimona z rohového kopu hlavičkoval těsně nad domácí branku Dvořák. Jenže pak přišla individuální chyba Ješety, který na půlce ztratil míč v souboji s Kučerou, ten pak přihrál Červenkovi, který si před vápnem narazil míč se spoluhráčem a poslal nechytatelnou střelu k tyči a Ústí vedlo 1:0. Po tomto gólu se Lípa zvedla a měla tam dvě gólové šance. Nejprve Kazda po přihrávek od Pajkrta nastřelil břevno domácí branky. Ve 29. minutě měla Lípa největší šanci skóre vyrovnat. Omon převzal balón na vlastní půlce a potom utekl stíhajícímu Hyčkovi až do vápna, kde ztroskotal na gólmanu Němcovi, který míč v pádu vyrazil. Ve 38. minutě se přecijen hosté dočkali vyrovnání. Na rohový kop Šimona si naskočil Omon a hlavou srovnal skóre na 1:1. V závěru první půle musel ukázat své umění českolipský gólman Král při střele Kučery z hranice vápna. Po změně stran Lípa předváděla dobrý fotbal, jenže pak přišla nechtěná Pajkrtova ruka ve vlastním vápně, kdy si zpracovával u brankové čáry balón. K pokutovému kopu se postavil Černý, který se nemýlil se a Ústí si vzalo vedení opět na svou stranu, 2:1. V další části utkání se Lípa snažila o srovnání, měla tam nějaké menší šance, ale chybělo zakončení. V závěru utkání českolipští hráči hru otevřeli, čehož využili domácí ke vstřelení třetího gólu a tím si potvrdili vítězství a zisk tří bodů.

Domácí trenér Daniel Sochor po utkání řekl: „Mám trochu rozporuplné pocity, protože vedeme 1:0, pak si zbytečně necháme dát gól na 1:1. Byly tam věci, které mne štvou a po kterých Lípa mohla utkání klidně otočit. Něco se nám nepodařilo, ale vcelku jsme měli vždy nějakou myšlenku, abychom utkání zvládli. Ve druhé půli byla vůle, být stále na míči, protože vedeme 2:1. Nevím proč, pak odstoupíme od naší hry, máme zbytečné ztráty, což nás stojí hodně mentálních sil. Po třetím gólu jsme se uklidnili a závěr jsme dohráli ke třem bodům.“

Branky: 14´Červenka, 59´Černý (PK), 90´Buneš – 38´Omon; rozhodčí Vojtěch, ŽK 1:2, počet diváků 818.

Sestava: Král – Dvořák, Filip, Hajdo – Baláž, Vít, Kazda (89´Kaňkovský), Ješeta (67´Halbich), Pajkrt – Šimon, Omon

"A" Tým
Českolipský Arsenal si poradil s divizním Benešovem.
...
"A" Tým
Matěj Šimon prodloužil smlouvu v České Lípě!
...
"A" Tým
Kapitán Jan Filip podepsal novou smlouvu!
...
"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál druhé přípravné utkání.
...
"A" Tým
Trenér Arsenalu o posilách, Csaplárově metodice a ambicích v nové sezoně
...
"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál první přípravné utkání.
...
"A" Tým
Změna! Utkání s Duklou Praha odehrajeme na UMT v České Lípě‼️
...
"A" TýmKLUB
Josef Csaplár přichází do České Lípy na pozici sportovního ředitele!
...
"A" Tým
Českolipský A tým započne přípravu 8. července, sehraje také zajímavé přípravné zápasy!
A tým se na prvním tréninku sejde v pondělí 8. července a oficiálně tak zahájí letní přípravu na sezonu! Přípravná utkání A týmu: Sobota 13. 7. 2024, 11:00...