Českolipský Arsenal porazil rozdílem jedné branky Admiru Praha.

Praha – Českolipský Arsenal k dalšímu přípravnému utkání zajížděl na hřiště AFK Slavoj Podolí, kde na umělé trávě porazil třetiligový FK Admiru Praha. Trenér České Lípy Pavel Hradiský k utkání řekl: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Hrálo se na rozměrově menší umělce, takže to bylo hodně soubojové. Soupeř má samozřejmě svoji kvalitu, hraje stejnou ligu a je na sedmém místě. My jsme dali tři krásné góly a jsem rád, že jsme to dotáhli do konce. O poločase jsme prostřídali celou dvacítku hráčů, kvalita se nijak nezhoršila. Samozřejmě, ještě musíme zapracovat na nějakých situacích.  Jsem spokojený s předvedeným výkonem.”

FK Admira Praha – FK Arsenal Česká Lípa 2:3 (1:2)

V prvním poločase byla Lípa více na míči, soupeře skoro k ničemu nepustila. Byla důslednější, kombinačně i rychlostně soupeře přehrávala. První gól padl ve 29. minutě, kdy si Valta šibalsky všiml vyběhnuvšího domácího gólmana a poslal z třiceti metrů míč za jeho záda, 0:1. Ve 41. minutě si českolipská obrana nepohlídala pravou stranu, kde byl zcela volný Jandovský, který toho využil ke srovnání skóre na 1:1. O dvě minuty později byl Halbich zfaulován domácím brankářem v soupeřově vápně a byl z toho pokutový kop, který proměnil Šimon, 1:2. V poslední minutě první půle měla Lípa štěstí, kdy po rohovém kopu gólman Král míč podběhl a vše zachránil Dvořák odkopem z brankové čáry.

Do druhého poločasu poslal českolipský trenér na hřiště zbývající hráče, hra se trochu vyrovnala a hned v první minutě druhé půle zahrozil Kolář, když trefil tyč českolipské branky. V 50. minutě českolipská obrana byla opět nedůrazná, čehož využil Burýsek ke skórování, střelou z úhlu překonal Nováka v brance hostí, 2:2. Účet utkání uzavřel svojí důrazností Matěj Šimon, kdy po výkopu brankáře Nováka vyhrál souboj s domácím obráncem a pak přehodil domácího gólmana a zvýšil na konečných 2:3.

Domácí trenér František Peřina utkání okomentoval slovy: „Já jsem zklamaný z utkání, hlavně z prvního poločasu, protože jsme vůbec nehráli to, co jsme chtěli. Soupeř byl lepší v rychlosti, důrazu i kombinaci. Dostali jsme dva hloupé góly. Chyběla nám naše gólmanská jednička, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Česká Lípa má kvalitu. Myslím si, že postavení v tabulce neodpovídá jejich kvalitám. Pro nás je dnešní zápas ponaučením z rychlosti, důrazu a kombinace. Musíme na tom ještě zapracovat.“

Branky: 29´Valta, 43´(PK) a 63´Šimon – 41´Jandovský, 50´Burýsek; rozhodčí: Švorc, počet diváků: 37

Sestava České Lípy: Král (46´Novák) – Stružinský, Dvořák (46´Filip), Nemšovský (46´ Hajdo), Knejzlík – Valta (46´Brejcha), Vít (46´Pajkrt) – Ješeta (46´Valenta), Vardanian (46´Kazda), Šimon – Halbich ( 46´Žižka)

"A" Tým"B" TýmMLÁDEŽ
Arsenal si odnesl hezká ocenění z vyhlášení ankety o nejlepšího Sportovce Českolipska.
...
MLÁDEŽ
Žáci z U14 s přehledem porazili domácí děčínský Junior.
...
MLÁDEŽ
U19, po těžkém soustředění, porazila soupeře z Turnova.
...
MLÁDEŽ
Mladší dorostenci si proti Turnovu s chutí zastříleli.
...
"A" Tým
Českolipský Arsenal si poradil s pražským Slavojem Vyšehrad.
...
MLÁDEŽ
Na liberecký Slovan jeden povedený poločas nestačil.
...
MLÁDEŽ
U12 remizovala se starším Sokolem Doubí.
[/vc_row]...
"A" Tým
Českolipský Arsenal porazil rozdílem jedné branky Admiru Praha.
...
MLÁDEŽ
U14 porazila Povltavskou fotbalovou akademii rozdílem jedné branky.
...
MLÁDEŽ
Kvalitní přípravné utkání mladšího dorostu za pravých zimních podmínek.
...

Other Articles

Leave a Reply