FC Kamenice – FK Arsenal ČL „B“ 1:6 (0:2)

Sestava: Kukucz – Valta L., Kucr M., Kapitán, Hanl, Kaňkovský, Štěrba, Krejčík, Valta D., Bodi M a Mikysa – Lupšák, Blizníkov, Chernushkin

Branky: Valta 3, Kaňkovský, Hanl a Lupšák

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

V sobotu odpoledne jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání 1. B třídy do Kamenice u Zákup.

Věděli jsem, že nás v Kamenici nebude čekat nic lehkého. Soupeře na domácím trávníku ještě nikdo v soutěži neporazil. Byli jsme to ale opět my, kdo šel brzy do vedení. Začátek utkání se nám vyvedl a již v 5. minutě jsme kopali pokutový kop. Tomu předcházel náš rychlý protiútok, kdy lob na brankaře soupeře skončil z kopačky Tadeáše Hanla na tyči, svůj pokus dorazit míč do branky překazil Tadeášovi brankář Kamenice faulem. Penaltu suverénně proměnil Karel Kaňkovský. Další půlhodinu se hrálo nahoru a dolu bez vstřelené branky. Na vstřelení branky jsme měli šance my i soupeř.  Ve 39. minutě sklepával hlavou Karel Kaňkovský míč do velkého vápna nabíhajícímu Lukášovi Valtovi a ten zvýšil na 0:2. Do poločasu důležitá branka. Prvních 20 minut druhého poločasu se snažil soupeř s výsledkem něco udělat, naši hru ale dobře řídil Lukáš Valta, který si přidal další dvě branky a zkompletoval hattrick. Soupeři se ještě povedlo krásnou a nechytatelnou střelou do šibenice zpoza vápna výsledek upravit, ale to bylo vše, co jsme Kamenici dovolili. Konec zápasu hrála už Kamenice hru buď anebo, a my jim přidali další dvě branky, kdy jsme chodili už do otevřené obrany soupeře.

Zvládli jsme těžké utkání, které se hrálo za slunečného počasí ve velkém tempu, střelecky se prosadili naši sváteční střelci, Lukáš Valta hned třikrát a Honza Lupšák. Dalším hráčům se dobře chytajícího soupeřova brankáře překonat nepovedlo. Chválím kluky za pěknou kombinační hru, i celkový výsledek utkání.

Hned ve středu (st. svátek) 8.5. 2024 od 17:00 hod. sehraje náš B tým na domácím trávníku semifinále poháru LKFS, kdy nastoupíme proti ambiciózní Chrastavě.

Text: Tomáš Kucr

"A" Tým
Českolipský Arsenal si poradil s divizním Benešovem.
...
"A" Tým
Matěj Šimon prodloužil smlouvu v České Lípě!
...
"A" Tým
Kapitán Jan Filip podepsal novou smlouvu!
...
"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál druhé přípravné utkání.
...
"A" Tým
Trenér Arsenalu o posilách, Csaplárově metodice a ambicích v nové sezoně
...
"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál první přípravné utkání.
...
"A" Tým
Změna! Utkání s Duklou Praha odehrajeme na UMT v České Lípě‼️
...
"A" TýmKLUB
Josef Csaplár přichází do České Lípy na pozici sportovního ředitele!
...
"A" Tým
Českolipský A tým započne přípravu 8. července, sehraje také zajímavé přípravné zápasy!
A tým se na prvním tréninku sejde v pondělí 8. července a oficiálně tak zahájí letní přípravu na sezonu! Přípravná utkání A týmu: Sobota 13. 7. 2024, 11:00...