B tým porazil v poháru LKFS městského rivala Lokomotivu Česká Lípa.

B mužstvo – TJ Lokomotiva ČL 6:3 ( 2:0 )

Sestava: Chaloupka-Kapitán, Mikysa, Blizníkov M., Wendler, Černý, Bodi R. ml., Bodi M., Lupšák, Hanl a Kaňkovský – Valenta, Webera, Šámal

Branky: Kaňkovský 4, Hanl a Webera

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

Druhé kolo poháru LKFS jsme odehráli v neděli od 17:00 na UMT v České Lípě, a to s městským rivalem Lokomotivou. Úvod zápasu byl z naší strany hodně kostrbatý, hra byla neučesaná, ale i přesto jsme se dostávali my k ohrožení soupeřovy branky. Bohužel jsme několikrát selhali ve vyložených situacích. To nás mohlo mrzet, soupeř hrál trpělivě a snažil se kontrovat z rychlých protiútoků. Konec prvního poločasu jsme nakonec zvládli, když Karel Kaňkovský vstřelil 2 branky. Jednu dorážel na brankové čáře a druhou branku vstřelil krásnou střelou z přímého volného kopu zpoza vápna, nechytatelná pumelice. Poločas jsme tedy vyhráli 2:0. V poločase jsme prostřídali a chtěli navázat na poločas první. Začátek jsme bohužel zaspali a soupeř se dotáhl na rozdíl jediné branky. Trošku jsme utáhli šrouby a začali soupeře opět přehrávat. Karel Kaňkovský vstřelil branku z pokutového kopu, pak ještě jednu přidal Tadeáš Hanl a opět se nám lépe dýchalo, když jsme vedli 4:1. To netrvalo dlouho, jako by nás tento stav uspokojil a polevili jsme v nasazení, soupeř už neměl co ztratit, a tlačil se do protiútoků. My jsme pod tlakem v obraně dvakrát chybovali a darovali soupeři dvě branky. Opět to bylo jen o jednu branku. Stav 4:3 je hodně nevyspitatelný, tak jsme pro jistotu přidali další branku. Hádejte kdo? Karel Kaňkovský opět v koncovce rozvlnil síť, i když to měl jednoduché. Po akci Tadeáše Hanla, Karel skóroval do prázdné branky. Ke konci uzavřel konečné skóre Luky Webera a výsledek zápasu se zastavil na konečných 6:3. Výsledek sice pěkný, ale hra zase tak pěkná nebyla.

Teď máme víkend volný a příští sobotu 24.2. 2024 vyzveme v poháru LKFS v dalším okresním derby celek Doks. Začátek utkání je stanovený na 17:00 hod.

Text: Tomáš Kucr

"A" Tým
Českolipský Arsenal sehrál první přípravné utkání.
...
"A" Tým
Změna! Utkání s Duklou Praha odehrajeme na UMT v České Lípě‼️
...
"A" TýmKLUB
Josef Csaplár přichází do České Lípy na pozici sportovního ředitele!
...
"A" Tým
Českolipský A tým započne přípravu 8. července, sehraje také zajímavé přípravné zápasy!
A tým se na prvním tréninku sejde v pondělí 8. července a oficiálně tak zahájí letní přípravu na sezonu! Přípravná utkání A týmu: Sobota 13. 7. 2024, 11:00...