B tým postoupil do finále krajského poháru

FK Arsenal ČL  „B“ – TJ Spartak Chrastava  4:3p ( 1:1 )

Sestava: Král – Kapitán, Stružinský, Bodi R. ml., Kucr M., Valta L., Valenta, Bodi M., Žižka, Halbich, Kaňkovský – Blizníkov, Štěrba, Hanl a Kukucz

Branky: Halbich 2 a Valenta

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

Ve statní svátek, středu 8.5. 2024 od 17:00 hod. jsme přivítali na domácím trávníku v semifinále poháru LKFS kvalitní tým TJ Spartak Chrastavu.

Čekal nás hodně těžký zápas. Chrastava chtěla obhájit vítězství v poháru z minulého roku. Zápas jsme začali hodně opatrně, což se s námi nakonec vezlo celý zápas. Sice jsme šli do vedení, kdy centr do vápna, z kopačky Ondry Valenty, zapadl za soupeřova brankaře, ale to bylo z prvního poločasu, z naší strany vše. Nějakou další vyloženou šanci jsme si nebyli schopní připravit. Chrastava hrála trpělivě a čekala na naše chyby, kterých jsme v tomto utkání udělali nespočetně. Soupeř do poločasu vyrovnal a my je sami drželi při životě.

Druhý poločas byl snad ještě horší, než první. Chyba za chybou, Chrastavě jsme darovali penaltu a pak je nechali jít dokonce do vedení 1:3. Ještě deset minut před koncem byl pro nás tento nepříznivý výsledek. Diváci už chtěli odcházet. Kluci to ale nevzdali a chtěli kontaktní branku, kterou v 81. minutě vstřelil David Halbich, což nás nakoplo. Zbývalo ještě 10 minut na to, abychom alespoň vyrovnali a o postup do finále poháru se poprali v penaltovém rozstřelu. Tlačili jsme na soupeře co to šlo, a přineslo to ovoce, kdy v 89. minutě vystřelil remízový výsledek opět David Halbich. Šli jsme do penalt. Takto suverénní penaltový rozstřel jsem dlouho neviděl. Kluci v klidu všechny penalty proměnili, jakoby se ani o nic nehrálo. Náš brankař udělal přítrž tomu, že se ani na všechny naše hráče v rozstřelu nedostalo a hned dvě penalty soupeři vychytal. Super pomoc od Michala Krále, díky.

Pak už se jen slavilo, diváci nám doufám odpustili ten hrozný fotbal. Na soupeře do finále si musíme počkat do příští středy. Finále pak odehrajeme na jednom z ligových trávníků, Slovan Liberec nebo FK Jablonec. Vše je v jednání a včas dáme vědět, i termín a finálového soupeře.

Pochvala patří za posledních deset minut utkání a následný penaltový rozstřel.

Teď se musíme soustředit na další mistrovské utkání, které odehrajeme již tuto neděli na domácím hřišti s TJ Dynamo Lindava. Výkop utkání byl stanovený na 17:00 hod.

Text: Tomáš Kucr

"A" Tým
Českolipský Arsenal na domácím hřišti nestačil na rezervu Mladé Boleslavi.
...
MLÁDEŽ
Českolipská U19 zvítězila nad Sokolovem!
...
MLÁDEŽ
Mladší dorostenci vybojovali v oslabení cenný bod
...
MLÁDEŽ
U12 remizovala s Varnsdorfem.
...
MLÁDEŽ
U14 odehrála další dva zápasy v jednom týdnu.
...
MLÁDEŽ
U15 získala z dvou zápasů 3 body.
...
"A" Tým
A tým znovu bodoval, tentokrát na hřišti jablonecké rezervy.
...
MLÁDEŽ
Arsenalská mladší přípravka předvedla hezké výkony na turnaji v Železném Brodu.
...
MLÁDEŽ
U12 vyhrála nad Chomutovem.
...
MLÁDEŽ
U14 sehrála za minulý týden dva soutěžní zápasy.
...

Other Articles

Leave a Reply