FK Nová Ves – FK Arsenal ČL „B“ 2:7 ( 1:3 )

Sestava: Kukucz – Kapitán, Mikysa, Blizníkov, Bodi R. ml., Valta L., Kucr M., Bodi M., Štěrba, Lupšák, Kaňkovský – Karda, Starý, Chernushkin

Branky: Valta 2, Kaňkovský, Štěrba, Mikysa, Bodi R. ml. a Chernushkin

Trenéři: Roman Bodi a Tomáš Kucr

Vedoucí: Zdeňka Bodiová

V sobotu jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání 1.B třídy do Nové Vsi. Zápasy venku s týmy, které hrají o záchranu nebývají vůbec jednoduché. Sice jsme šli brzy do vedení, kdy soupeřova brankaře jako první překonal Roman Bodi, který vyplaval s balonem u nohy před soupeřovým brankářem a nedal mu žádnou šanci. Soupeře to ale nějak nezlomilo, snažil se nás ohrožovat z brejků, jak to v této soutěži bývá. My jsme byli více na míči a soupeř se snažil o rychlé protiútoky. Jeden takový mu vyšel, když se Nové Vsi podařilo vyrovnat a po půl hodině hry se začínalo opět s nerozhodným výsledkem. Naštěstí jsme byli ještě do konce poločasu produktivní a přidali dvě branky z kopačky Lukáše Valty a Saši Chernushkina, a poločas jsme tak vyhráli 1:3.

Ve druhém poločase se toho moc nezměnilo, my jsme byli více na míči, snažili se vykombinovat zaparkovanou soupeřovu obranu, a to se nám i dařilo, připravili jsme si plno šancí, kdy 4 z toho jsme řešili gólově, postupně se trefili Jirka Štěrba, Karel Kaňkovský, opět Lukáš Valta a ještě těsně před koncem rozvlnil soupeřovu síť Lukáš Mikysa. V zápase jsme tak měli hned 6 střelců, což je super, že si kluci s chutí zastříleli. Dobře zvládnuté utkání.

Ve středu jsme v dohrávce rozstříleli Doksy, kdy jasným vítězstvím 8:0 jsme nedali soupeři žádnou šanci. Ve dvou utkání jsme dali 15 branek, což patří k naší ofenzivní hře.

Chválím za dobře zvládnutá utkání všechny, co v nich nastoupili.

V neděli 26.5. 2024 přivítáme na domácím trávníku celek AFK Nové Město pod Smrkem, začátek utkání byl stanovený na 17:00 hod.

Text: Tomáš Kucr

Českolipský Arsenal remizoval na venkovním hřišti v Benátkách.