Českolipská U19 zvítězila nad Sokolovem!

Arsenal U19 – FK Baník Sokolov 2:1 (1:0)

Sestava: Benda – Rasel, Švarc, Wendler, Valenta, Hrňa, Krejčík, Chernuskhin, Jandač, Vrána, Webera (Chaloupka, Tomíček, Zítko, Bohatý, Slovák, Mach J.)
Branky: Jandač, Webera
Od začátku zápasu šlo poznat, že soupeř bude velice kvalitní v útočné fázi. Byl to zatím nejlepší tým směrem dopředu, kterého jsme měli na jaře na domácí půdě a také proto jsou pro nás tyto 3 body velmi cenné.
V utkání jsme si vytvořili několik velkých šancí, ale trochu nás trápila koncovka. Skóre otevřel sváteční střelec Jandač, ale soupeř v druhé půli srovnal na 1:1. Na svojí stranu jsme strhli utkání až v 90. minutě, kdy proměnil samostatný únik Webera.
S utkáním jsem byl spokojený a vždy je pozitivní, když nemusíme řešit nějaké velké individuální nebo taktické chyby a můžeme se soustředit na detail.
V tomto zápase musím vypíchnout 2 hráče: Vránu a Krejčíka. Jáchym Vrána nastoupil poprvé do základní sestavy staršího dorostu a prezentoval se skvělým výkonem, v této sezóně byl nejmladším hráčem, který nastoupil v základní sestavě (ročník 2008). Patrik Krejčík nastoupil v tomto víkendu za A tým v sobotu, kde odehrál 90 minut a pak nastoupil také 90 minut za starší dorost v neděli. V obou zápasech se prezentoval skvělým výkonem. Doufáme, že bude pokračovat v tomto trendu i dále a tím si i třeba zaslouží místo v A týmu v další sezoně, jelikož tato sezóna je jeho poslední ve starším dorostu.
Českolipský Arsenal remizoval na venkovním hřišti v Benátkách.